دانشگاه بریستول در شهری پر از خانه‌های رنگارنگ بر روی خیابان‌های تپه‌ای، در کشور انگلیس واقع شده است. بریستول نه تنها در ظاهر، بلکه در فرهنگ نیز شور بسیار دارد و محل تولد هنرمند خیابانی مشهور بنکسی است که آثار او در سراسر شهر قابل مشاهده است. بریستول جامعه‌ی دانشجویی بزرگ و متنوعی دارد و در سال‌های اخیر به عنوان شادترین شهر انگلستان انتخاب شده است. 

این شهر به برتری آموزشی و ارتباطات قوی با کارفرمایان شهرت دارد و حضور در آن به فرد کمک می‌کند تا به اهداف خود برسد. این مرکز به دانشجویان بهترین‌ها را می‌دهد: ساختمان‌های تاریخی و مراکز مطالعاتی مدرن. دانشگاه در مرکز شهر قرار دارد و خانه‌ی دانشجویانی از ۱۵۰ کشور است. شما نیز می‌توانید با رزرو مشاوره مهاجرتی خود از تیم لتس گو یونی شانس خود را برای حضور در این مرکز بسنجید. 

دانشگاه بریستول کجاست

دانشگاه بریستول کجاست؟ این مرکز یک دانشگاه شهری است که در جنوب غرب انگلستان واقع شده و فضایی دوستانه و آرام دارد. پردیس اصلی آن، کلیفتون، در قلب شهر قرار دارد و نزدیک به بیشتر ساختمان‌ها و امکانات دانشگاهی است و شامل انواع سبک‌های معماری همچون ویلاهای ویکتوریا و ساختمان فوق مدرن علوم زیستی می‌شود. 

خود شهر بیش از ۴۰۰ پارک و فضای سبز دارد، که بیشتر از هر شهر دیگری در انگلستان است. همچنین اطراف این مجموعه را راحت پیاده یا با دوچرخه‌ می‌توان گشت و دارای انواع جاذبه‌ها و فعالیت‌هایی برای تفریح است؛ مانند جشنواره‌ها، موزه‌ها، کارناوال‌ها، باغ وحش، گلف، بولینگ و بازارهای متنوع. 

بریستول به لطف میراث فرهنگی و هنری غنی خود به عنوان یکی از شهرهای بین‌المللی کشور شناخته شده است و موقعیت این مجموعه برای سفر بسیار راحت است، چرا که حدود دو ساعت از لندن با قطار یا ماشین فاصله دارد و دارای فرودگاه بین‌المللی خود است. 

دانشگاه بریستول انگلیس

دانشگاه بریستول انگلیس که در سال ۱۸۷۶ تأسیس شده است، یکی از دانشگاه‌های برتر گروه راسل است و شهرت بین‌المللی برای آموزش و تحقیقات با کیفیت بالا دارد و کارکنان و دانشجویان آن به چالش‌ها و نوآوری‌های جهانی کمک می‌کنند. 

این مجموعه همچنین راهنمایی و پشتیبانی حرفه‌ای برای دانشجویان، به ویژه دانشجویان بین‌المللی، در کسب تجربه‌ی کاری و کارآموزی دارد که می‌تواند مهارت‌ها و قابلیت‌های شغلی آن‌ها را افزایش دهد. فارغ‌التحصیلان این مرکز در دیدرس کارفرمایان برتر انگلستان و فراتر از آن هستند، زیرا این مجموعه در رتبه‌ی چهارم کشور برای موفقیت شغلی بعد از فارغ‌التحصیلی قرار دارد. 

رنکینگ دانشگاه بریستول

رنکینگ دانشگاه بریستول در زمینه‌های مختلف نشان می‌دهد که این دانشگاه یک مؤسسه‌ی معتبر است که دوره‌های آکادمیک قوی و تحقیقات درجه‌ی یک جهانی ارائه می‌دهد. این دانشگاه در رتبه‌ی ۵۵ جهانی در رتبه‌بندی دانشگاه‌های جهانی QS ۲۰۲۴ قرار دارد و چندین رشته آن در صد رتبه‌ی برتر قرار دارند؛ مانند علوم دامپزشکی (۱۶)، آناتومی و فیزیولوژی (۲۹)، ریاضیات (۷۴) و حقوق (۴۸). این مجموعه همچنین یکی از دانشگاه‌های اصلی گروه «رد بریک» است که در شهرهای صنعتی بزرگ انگلستان در اواخر قرن نوزدهم و اوایل قرن بیستم تأسیس شده‌اند. 

بورسیه دانشگاه بریستول انگلستان

بورسیه دانشگاه بریستول انگلستان برای دانشجویان داخلی و بین‌المللی که می‌خواهند تحصیلات خود را در رشته‌های مختلفی مانند مهندسی، علوم، علوم انسانی و اجتماعی ادامه دهند، ارائه می‌شود. این بورسیه‌ها به منظور ارائه‌ی کمک مالی به دانشجویانی که به آن نیاز دارند و تقدیر از تحصیلات عالی و پتانسیل آن‌ها هدف‌گذاری شده‌اند. 

یکی از محبوب‌ترین بورسیه‌ها بورسیه‌ی تفکر بزرگ یا Think Big است که به دانشجویان بین‌المللی برجسته‌ای که سابقه تحصیلی قوی دارند، اعطا می‌شود. سایر بورسیه‌هایی که این مرکز ارائه می‌دهد شامل بورسیه‌ی ریاست دانشگاه و برنامه‌ی دانشمندان بریستول است. 

این دانشگاه ۸۵ بورسیه‌ تحصیلی کامل را برای داوطلبان با استعدادی که می‌خواهند دوره‌های تحقیقاتی را شروع کنند، ارائه می‌دهد که معادل جوایز شورای تحقیقات انگلستان بوده و شامل بورس‌های فول فاند و حقوق معیشتی هستند. این بورسیه‌ها برای دانشجویان تمام دانشکده‌ها باز هستند. 

شرایط پذیرش دانشگاه Bristol

دانشگاه دو بار در سال، در پاییز (سپتامبر) و بهار (فوریه)، پذیرش می‌گیرد و برای هیچ دوره‌ای نیازی به نمره‌ی GMAT/GRE ندارد، اما حداقل نمره‌ی زبان اهمیت بسیاری دارد. فرایند درخواست برای مقاطع کارشناسی و ارشد متفاوت است و درخواست‌های کارشناسی از طریق پورتال UCAS ارسال و ارزیابی می‌شوند، در حالی که درخواست‌های کارشناسی ارشد از طریق پورتال رسمی دانشگاه دریافت می‌شوند. 

ددلاین‌ها نیز بسته به دوره متفاوت هستند و ددلاین UCAS برای مقطع کارشناسی ۲۵ ژانویه و برای دوره‌های پزشکی ۱۵ اکتبر می‌باشد. ددلاین‌های مقطع ارشد و دکتری به طور کلی مشخص نیستند و بستگی به ظرفیت‌ها دارند. 

شرایط پذیرش کارشناسی: 

 • کارنامه دبیرستان/ کلاس دوازدهم با معدل یا نمره‌ی کلی: ۸۰ درصد 

 • مدرک زبان: تافل حداقل ۸۰ و آیلتس حداقل ۶

 • انگیزه نامه

 • توصیه نامه

 • کپی از گذرنامه 

 • رزومه

 • پورتال درخواست: پورتال درخواست UCAS 

 • هزینه‌ی درخواست: ۲۷ پوند برای انتخاب یک دوره، ۲۲.۵۰ پوند برای انتخاب چند دوره

شرایط پذیرش ارشد و دکتری: 

 • مدرک کارشناسی با معدل ۶۰ درصد یا بالاتر (۵۵ درصد از دانشگاه‌های برتر) 

 • مدرک زبان: تافل حداقل ۹۰ و آیلتس حداقل ۶.۵ و پی تی‌ای حداقل ۶۷

 • ریزنمرات مقطع قبلی

 • توصیه نامه‌ها 

 • انگیزه نامه حدود ۱۰۰۰ کلمه‌ای

 • کپی از گذرنامه 

 • رزومه/CV 

 • ریسرچ پروپوزال یا طرح تحقیقاتی برای دانشجویان دکتری

 • پورتال درخواست: سایت دانشگاه

 • هزینه‌ی درخواست: ۶۰ پوند

دانشگاه برای دوره‌های علوم، پذیرش را بر اساس مصاحبه‌ای ۲۰-۳۰ دقیقه‌ای، چه حضوری چه آنلاین، بررسی می‌کند. مصاحبه شامل سوالات عمومی درباره‌ی رشته و مناسب بودن داوطلب است و معمولاً از دسامبر تا فوریه‌ برگزار می‌شود. 

داوطلبانی که نمی‌توانند در مصاحبه شرکت کنند باید از قبل به دانشگاه اطلاع دهند و دانشگاه ممکن است تاریخ مصاحبه را تغییر دهد، اما تضمینی نیست و عدم حضور در مصاحبه ممکن است منجر به رد درخواست شود. دانشگاه نتایج پذیرش مقطع کارشناسی را عرض ۴ تا ۵ هفته و مقاطع ارشد و دکتری را عرض ۲۱ روز اعلام میکند که شامل موارد زیر است: 

 • پذیرش بدون شرط: داوطلب تمام شرایط را برآورده کرده و به دوره پذیرفته شده است. 

 • پذیرش شرطی: داوطلب باید شرایط یا الزامات خاصی را برآورده کند، مانند نقص در مدارک، شرایط زبان انگلیسی و غیره، که در نامه‌ی پذیرش مشخص شده‌اند و داوطلب در صورت برآورده کردن شرایط پذیرشی بدون شرط دریافت خواهد کرد. 

 • ردی: داوطلب شرایط لازم برای پذیرش در دوره را برآورده نکرده و رد شده است. 

شهریه دانشگاه Bristol

شهریه دانشگاه بریستول بسته به مقطع، نوع و مدت تحصیل و رشته‌ی انتخابی متفاوت است و از دانشجویان داخلی و بین‌المللی هزینه‌های مختلفی دریافت می‌شود. شهریه‌ها از ترم اول تا آخر ثابت هستند، مگر اینکه تغییری در حالت تحصیل یا مدت استاندارد دوره رخ دهد. 

همچنین، شهریه‌ها شامل هزینه‌های خوابگاه نشده و آن‌ها باید جداگانه پرداخت شوند. برای دوره‌های کارشناسی، هزینه‌های بین‌المللی بین ۸۰۰۰ پوند تا ۳۰۰۰۰ پوند در سال برای بیشتر دوره‌ها متغیر است. برای مقاطع کارشناسی ارشد عادی، هزینه‌های بین‌المللی بین ۱۷۲۰۰ پوند تا ۳۱۱۰۰ پوند در سال برای دوره‌های تمام وقت و ۸۶۰۰ پوند تا ۱۵۵۵۰ پوند در سال برای دوره‌های پاره وقت متغیر هستند. 

برای دوره‌های ارشد تحقیقاتی و دکتری، هزینه‌های بین‌المللی از ۱۹۷۰۰ پوند تا ۳۹۴۰۰ پوند در سال برای دانشجویان تمام وقت و از ۹۸۵۰ پوند تا ۱۴۴۵۰ پوند در سال برای دانشجویان پاره وقت متغیر هستند. دانشجویان کارشناسی ارشد باید بیعانه‌ای به عنوان پیش‌پرداخت برای قبول پیشنهاد پذیرش پرداخت کنند. دانشگاه صورت‌حساب‌هایی برای شهریه و هزینه‌های خوابگاه در رسید مالی ارائه می‌دهد که دانشجو می‌تواند پس از تایید ثبت‌نام و احراز هویت به آن‌ها دسترسی پیدا کند. 

رشته‌ های دانشگاه Bristol

بریستول بیش از ۳۰۰ دوره کارشناسی و ۲۰۰ دوره ارشد و دکتری در شش دانشکده ارائه می‌دهد که شامل هنر، علوم، مهندسی، پزشکی، علوم اجتماعی و حقوق می‌شود. فرد می‌تواند از بین مدارک کارشناسی سه ساله، مدارک کارشناسی ارشد یکپارچه چهارساله یا مدارک تخصصی پنج‌ساله انتخاب کند. برخی از دوره‌ها همچنین شامل یک سال تجربه کاری یا گزینه‌های تحصیل در خارج از کشور هستند. این دانشگاه متنوع‌ترین و بهترین مدارک تحصیلی را ارائه می‌دهد.

خوابگاه و خدمات دانشجویی دانشگاه Bristol

چه متقاضی دانشجوی کارشناسی باشد چه دانشجوی ارشد و دکتری، در بریستول مکانی راحت و مناسب برای زندگی و تحصیل خواهد یافت. دانشگاه بیش از ۶۰۰۰ خوابگاه برای دانشجویان در انواع مختلف فراهم می‌کند و فرد می‌تواند گزینه‌ای را که با بودجه و سبک زندگی او منطبق است انتخاب کند. تیم لتس گو یونی می تواند متقاضی را در پروسه رزرو خوابگاه یاری دهد.

خوابگاه دانشگاهی برای تمام دانشجویان بین‌المللی جدید سال اول که قبل از ددلاین درخواست دهند، تضمین شده است و از لحاظ موقعیت مکانی با پردیس اصلی و مرکز شهر توسط خدمات اتوبوسرانی متصل بوده و دانشجویان می‌توانند رایگان با آن رفت و آمد کنند. هزینه‌های خوابگاه بین ۴۸۰۰ تا ۹۶۰۰ پوند در سال می‌باشد. همچنین، دانشگاه انواع خدمات دانشجویی را برای کمک به توسعه علمی، شخصی و حرفه‌ای فرد ارائه می‌دهد که برخی از آن‌ها عبارتند از: 

- کتابخانه این مرکز، که بیش از ۱.۳ میلیون کتاب، مجله و منبع الکترونیکی و همچنین فضاهای مطالعه و تکنولوژی‌های مورد نیاز را دارد. 

- مرکز ورزشی سرپوشیده، که شامل یک بخش سلامت و تناسب اندام، یک کلینیک پزشکی ورزشی و طیف وسیعی از امکانات و فعالیت‌های ورزشی است. 

- مجموعه ورزشی ۳۸ هکتاری روباز در دینگل برای کریکت، هاکی، راگبی، تنیس و غیره. 

- خدمات سلامت دانشجویان، که شامل مراقبت و مشاوره پزشکی و واکسیناسیون به دانشجویان می‌شود. 

- خدمات مشاوره دانشجویان، که مشاوره و پشتیبانی روانشناختی محرمانه و حرفه‌ای به دانشجویانی که با مشکلات عاطفی یا روانی روبرو هستند، ارائه می‌دهد.