دانشگاه برایتون انگلیس، یادگیری را با عمل هم معنا می‌کند و شما از طریق تجربه‌ی عملی، به فردی ماهر، با اعتماد به نفس و آماده‌ی ورود به بازار کار تبدیل خواهید شد. با بهره‌مندی از فرصت‌ها و حمایت‌های دانشگاه، مهارت‌ها و ویژگی‌های شخصی خود را توسعه خواهید داد تا بتوانید زندگی و شغلی را که می‌خواهید بسازید. 

دانشگاه برایتون انگلستان از شروع کار کوچک خود در سال ۱۸۵۰، به یک مؤسسه‌ی پویا تبدیل شده است که دارای سه پردیس در شهر برایتون در ساحل جنوب شرقی انگلستان است. برایتون که توسط ساحل و حومه شهر احاطه شده است، تنها یک ساعت با قطار از مرکز لندن و کمتر از ۳۰ دقیقه از فرودگاه بین‌المللی گاتویک فاصله دارد و محیط بسیار خوبی برای تحصیل در انگلیس محسوب می‌شود. اگر شما هم قصد تحصیل در انگلیس را دارید می‌توانید از طریق رزرو وقت مشاوره مهاجرت تحصیلی با مشاورین لتس گو یونی در ارتباط باشید. 

دانشگاه برایتون انگلیس

دانشگاه برایتون انگلیس به خاطر مستقل بودن و خوش‌آمدگویی به ترکیبی از فرهنگ‌ها، ملیت‌ها و ادیان مشهور است؛ به این معنی که فرقی نمی‌کند از کدام کشور یا با چه پیشینه‌ای باشید، در این شهر احساس راحتی خواهید کرد. همچنین برایتون یک شهر دانشجویی واقعی است، به طوری که ۱۴ درصد از ساکنان آن را دانشجویان تشکیل می‌دهند. شهرت این شهر برای سرگرمی و تفریح نیازی به گفتن ندارد، اما لازم به ذکر است به خاطر تفکر پیشرو و پیشگام بودن در هنر، فناوری خلاق و محیط زیست نیز شناخته شده است. 

در این مرکز، ۹۱.۴ درصد از فارغ‌التحصیلان، ظرف ۱۵ ماه پس از فارغ‌التحصیلی مشغول به کار یا تحصیلات تکمیلی می‌شوند، در حالی که ۸۰.۶ درصد از فارغ‌التحصیلان وارد مشاغل حرفه‌ای بسیار تخصصی می‌شوند. همچنین این دانشگاه از نظر درآمد فارغ‌التحصیلان، در میان ۳۰ درصد برتر قرار دارد.

این مرکز طیف وسیعی از دوره‌های تحصیلی انعطاف‌پذیر را ارائه می‌دهد که به دانشجویان امکان می‌دهد به صورت تمام وقت یا پاره وقت تحصیل کنند و بدین ترتیب به آن‌ها اجازه می‌دهد تا کار، زندگی شخصی و تحصیلات خود را به طور موثر متعادل کنند. برای کسانی که علاقه‌مند به پیشرفت در توسعه‌ی شخصی خود هستند، فرصت‌هایی برای ثبت‌نام در واحدهای درسی مجزا در مقطع کارشناسی ارشد نیز وجود دارد. 

برخی از دوره‌های این مرکز، تبادل و مشارکت با شرکای تحقیقاتی در بخش‌های مختلف مانند صنعت، خدمات عمومی و سازمان‌های حرفه‌ای را تسهیل می‌کنند و راه‌هایی را برای کسب تجربه‌ی عملی ارزشمند ارائه می‌دهند. این مرکز مشارکت در فعالیت‌های داوطلبانه و کارآموزی را برای غنی‌سازی تجربه‌ی دانشجویان، به ویژه برای دانشجویان بین‌المللی که به دنبال تجربه‌ای هستند که به راحتی در کشور خود در دسترس نیست، به شدت راحت می‌کند. در عین حال، هنگام دنبال کردن این فرصت‌ها، اولویت دادن به سلامت روان و رفاه دانشجویان بسیار مهم است.

رشته های دانشگاه برایتون

رشته های دانشگاه برایتون در ۱۸ بخش و در بیش از ۵۰۰ دوره‌ی آموزشی ارائه می‌شوند. این دوره‌ها در پردیس‌های دانشگاه در برایتون و ایستبورن ارائه می‌شوند. رشته‌های محبوب این دانشگاه شامل آموزش، فیزیوتراپی، علوم ورزشی، آناتومی، هتلداری، مدیریت رویداد و گردشگری، فیزیولوژی، معماری و ساختمان‌سازی است. 

تمام دوره‌های این مرکز به گونه‌ای خاص طراحی شده‌اند که دانشجویان را به مهارت‌ها و دانش‌های لازم برای موفقیت در مشاغل آینده تربیت کنند. تمرکز بر روی مهارت‌های عملی و تجربیات مرتبط با کار، دانش‌آموختگان این دانشگاه را برای ورود به بازار کار و یافتن شغل مناسب آماده می‌کند. این رویکرد مؤثر، این مرکز را در میان ۵۰ دانشگاه برتر انگلستان از نظر فرصت‌های شغلی فارغ‌التحصیلی قرار داده است. 

دانشجویان این دانشگاه با اطمینان از کسب دانش و مهارت‌های مورد نیاز کارفرمایان، می‌توانند با خیالی آسوده در مسیر شغلی خود قدم بردارند و برای آینده‌ای موفق هنگام تحصیل در انگلیس آماده شوند. همه دوره‌های کارشناسی فرصت‌هایی را برای یادگیری مرتبط با کار ارائه می‌دهند و فرقی ندارد کارآموزی کوتاه‌مدت، فعالیت داوطلبانه در جامعه یا یک سال کار در صنعت باشد. 

بسیاری از دوره‌های کارشناسی در برایتون با همکاری شرکای صنعتی توسعه یافته‌اند. این مشارکت‌ها تضمین می‌کند که دانشجویان با دانش و مهارت‌های لازم برای دنبال کردن تخصص‌های شغلی فارغ‌التحصیل شوند. تعدادی از دوره‌های کارشناسی حرفه‌ای در دانشگاه نیز توسط نهادهای حرفه‌ای مورد تایید قرار گرفته‌اند. دوره‌ی کارشناسی رشته‌ی پزشکی در دانشکده‌ی پزشکی برایتون و ساسکس (BSMS) یکی از رقابتی‌ترین دوره‌ها در انگلستان است.

شهریه دانشگاه برایتون

شهریه دانشگاه برایتون برای دانشجویان بین المللی بیشتر است. دانشجویان بین‌المللی که پذیرش خود را از این مرکز دریافت کرده‌اند، برای دریافت شماره‌ی تایید پذیرش تحصیلی (CAS) که الزاماً برای درخواست ویزا نیاز است، باید پیش‌پرداخت شهریه به مبلغ ۱.۵۰۰ پوند انگلیس پرداخت نمایند. دانشجویان بین‌المللی می‌توانند این پیش‌پرداخت را به صورت آنلاین و یا از طریق سرویس انتقال وجه بانکی که با وسترن یونیون همکاری دارد، پرداخت کنند. بدین ترتیب، امکان پرداخت با ارز محلی برای دانشجویان بین‌المللی فراهم شده است. 

هزینه سالانه دوره‌های کارشناسی 

 • دوره‌های نظری: ۱۵.۹۰۰ پوند
 • دوره‌های آزمایشگاهی: ۱۵.۹۰۰ تا ۱۶.۹۰۰ پوند

هزینه سالانه ارشد 

 • دوره‌های نظری: از ۱۴.۳۰۰ تا ۱۴.۹۰۰ پوند
 • دوره‌های آزمایشگاهی: از ۱۴.۳۰۰ تا ۱۵.۹۰۰ پوند

دوره‌های دکتری 

 • دوره‌های نظری: از ۱۳.۹۰۰ تا ۱۴.۵۰۰ پوند
 • دوره‌های آزمایشگاهی: از ۱۵.۳۰۰ تا ۱۵.۹۰۰ پوند

شهریه باید در هر سال تحصیلی پرداخت شود و شهریه دانشجویان بین‌المللی سالانه مورد بازبینی قرار می‌گیرد و ممکن است در طول دوره‌ی تحصیل دانشجو افزایش یابد.

رنکینگ دانشگاه برایتون

رنکینگ دانشگاه برایتون در حوزه‌های مختلف نشان از عملکرد خوب این مرکز است. بر اساس رتبه‌بندی QS، برایتون از نظر زندگی دانشجویی شهری محبوب است و در رتبه‌ی برتر انگلستان و در ۱۰۰ رتبه‌ی برتر جهان قرار دارد. شهر برایتون با داشتن یک زندگی شهری ایده‌آل، گزینه‌ی فوق‌العاده‌ای است. این مرکز نیز در چندین حوزه‌ی تحصیلی از جمله فیزیوتراپی (دوم)، اقتصاد (چهارم)، آموزش (ششم)، مهندسی هوافضا (هفتم) و تربیت بدنی (هفتم) در بین ده دانشگاه برتر به طور کلی قرار گرفته است. 

همچنین برایتون از نظر «ارزش افزوده» رتبه‌ی یازدهم کشوری را کسب کرده است. این امتیاز، نتایج تحصیلی دانشجویان را با مدارک ورودی آن‌ها مقایسه می‌کند تا نشان دهد که چقدر به آن‌ها آموزش داده شده است. این موفقیت، سیاست پذیرش منعطف دانشگاه را تایید می‌کند که شرایط تحصیلی و شخصی هر متقاضی را در نظر می‌گیرد تا اطمینان حاصل شود که همه فرصت برابری برای نشان دادن پتانسیل خود دارند. سایر رتبه‌بندی‌های دانشگاه برایتون عبارتند از: 

 • رتبه‌ی ۸۷ در راهنمای تایمز (Times University Guide) سال ۲۰۲۴
 • رتبه‌ی ۷۰ در راهنمای گاردین (Guardian University Guide) سال ۲۰۲۴
 • رتبه‌ی ۸۰۱-۸۵۰ در رتبه‌بندی جهانی دانشگاه‌های QS سال ۲۰۲۵

در چارچوب ارزیابی تحقیقات (REF) در سال ۲۰۲۱، این دانشگاه به خاطر تولید تحقیقاتی که منافع قابل توجهی برای اقتصاد و جامعه به همراه دارد، شناخته شد و ۸۸ درصد از تحقیقات ارائه‌شده‌ی این دانشگاه تأثیری «عالی» یا «بسیار قابل توجه» فراتر از محیط دانشگاهی داشته‌اند. در رتبه‌بندی بهترین شهرهای دانشجویی QS سال ۲۰۲۴، برایتون در ۱۰۰ شهر برتر جهان و ۱۵ شهر برتر انگلستان قرار دارد.

شرایط پذیرش در دانشگاه برایتون

شرایط پذیرش در دانشگاه برایتون به چه شکل است؟ متقاضیان علاقه‌مند به شرکت در دوره‌های ارائه شده توسط این مرکز، باید قبل از ددلاین، درخواست خود را ارسال کنند. مهلت‌های مربوط به دوره‌های کارشناسی و کارشناسی ارشد را در زیر مشاهده کنید: 

 • کارشناسی (UG): ۳۰ ژوئن (۱۰ تیرماه) 
 • مهلت یوکاس (UCAS) برای کارشناسی: ۲۶ ژانویه (۶ بهمن ماه) 
 • کارشناسی ارشد (PG): تا آگوست (شهریور ماه) 

از تمامی متقاضیان مهاجرت تحصیلی انتظار می‌رود برای واجد شرایط بودن جهت پذیرش در دانشگاه، تمامی الزامات پذیرش را برآورده سازند و به موقع برای مجوز تحصیل در انگلستان اقدام کنند. نحوه‌ی درخواست به شرح زیر است: 

درگاه درخواست: یوکاس (UCAS) / درخواست آنلاین دانشگاه

الزامات پذیرش

 • فرم درخواست تکمیل‌شده
 • ریزنمرات رسمی دبیرستان
 • حداقل معدل مورد نیاز (GPA) 
 • مدرک زبان انگلیسی
 • انگیزه‌نامه
 • توصیه‌نامه
 • نتایج آزمون‌های استاندارد برای دوره‌های کارشناسی ارشد
 • مدارک مربوط به تمکن مالی
 • کپی پاسپورت
 • ویزای معتبر

در خصوص وضعیت درخواست، دانشگاه از طریق Student View یا UCAS با متقاضیان ارتباط برقرار خواهد کرد. اگر نامه‌ی پذیرش «مشروط» باشد، متقاضیان برای تایید پذیرش خود ملزم به برآورده کردن شرایط هستند. در صورت «بدون قید و شرط» بودن پذیرش، جایگاه متقاضی در دانشگاه قطعی می‌شود. متقاضیان می‌توانند از طریق Studentcentral درخواست خود را مدیریت کنند.

بورسیه تحصیلی دانشگاه برایتون

بورسیه‌های تحصیلی دانشگاه برایتون به دانشجویان واجد شرایطی که بیشترین نیاز را به حمایت مالی دارند اختصاص داده می‌شود. هدف از این بورسیه‌ها کمک به پوشش هزینه‌های شهریه، اقامت، کتاب و سایر هزینه‌های مرتبط با تحصیل است. جزئیات بورسیه‌های مختلف کارشناسی و کارشناسی ارشد و دکتری برای دانشجویان بین‌المللی برای تحصیل در انگلیس در زیر آمده است: 

بورسیه تحصیلی بین‌المللی: حداکثر مبلغ ۲۵۰۰ پوند دارد و تنها در سال اول تحصیل برای دانشجویان بین‌المللی ثبت‌نام‌شده در دوره‌های کارشناسی و کارشناسی ارشد تمام وقت در دسترس است. 

بورسیه تحصیلی بین‌المللی چونینگ: برای دانشجویان ارشد و دکتری بین‌المللی در دسترس است که توسط دولت انگلستان به دانشجویانی که مهارت‌های رهبری و شایستگی تحصیلی از خود نشان می‌دهند اعطا می‌شود. 

بورسیه تحصیلی بین‌المللی هاکسلی: کمکی به مبلغ ۲۰۰۰ پوند است که برای دانشجویان ارشد و دکتری بین‌المللی ثبت‌نام شده در دوره‌های زیرمجموعه دانشکده داروسازی و علوم‌زی مولکولی در دسترس است. 

همچنین، این دانشگاه یک صندوق کمک‌هزینه بین‌المللی برای دانشجویانی که ممکن است در طول دوره تحصیل خود در دانشگاه با مشکلات مالی غیرمنتظره مواجه شوند، در نظر گرفته است.

خوابگاه و خدمات دانشجویی دانشگاه برایتون

این مرکز دارای تعدادی خوابگاه دانشجویی در محوطه‌ی سه پردیس خود در سراسر برایتون یا نزدیک به آن‌ها می‌باشد. امکانات موجود در محل، اجاره‌بهایی که شامل قبض‌های خدماتی می‌شود و جوامع آماده‌ی پذیرش دانشجویان به آسان‌تر و اجتماعی‌تر شدن دوره‌ی انتقال شما و زندگی در انگلستان کمک می‌کند. 

در صورتی که پذیرش تحصیلی خود را تایید کنید و تا زمان تعیین‌شده، خوابگاه خود را رزرو نمایید، در سال اول تحصیلی خود، به طور حتم جای شما در خوابگاه دانشگاه تضمین می‌شود. این مورد برای دانشجویان بین‌المللی در مقاطع کارشناسی و گاها با شرایط خاص در مقطع کارشناسی ارشد صدق می‌کند. تیم اسکان برایتون همچنین می‌تواند در زمینه یافتن اتاق در خوابگاه‌های خصوصی یا اجاره‌های شخصی به شما مشاوره دهد. 

تیم‌های اختصاصی و متخصصان آموزش‌دیده دانشگاه می‌توانند از اخذ ویزا و اسکان گرفته تا حرفه‌ی شما و همچنین سلامتی و رفاه شما را پشتیبانی کنند. هدف از این سیستم پشتیبانی جامع، کمک به شما برای گذراندن دوره‌ی انتقال به زندگی دانشگاهی در کشوری متفاوت است. 

طی یک دهه‌ی گذشته، بیش از ۱۰۰ میلیون پوند در امکانات دانشگاه سرمایه‌گذاری شده است و علاوه بر اتاق‌های سمینار، سالن‌های سخنرانی، آزمایشگاه‌ها، فضاهای استودیویی، فضاهای نمایشگاهی و کارگاه‌های آموزشی با امکانات پیشرفته، این دانشگاه دارای شبیه‌سازهای پرواز، آزمایشگاه‌های حرکت انسان، امکانات زیست‌شناسی مولکولی، امکانات مهارت‌های بالینی، داروخانه‌ی توزیع دارو و غیره نیز می‌باشد.