دانشگاه بولتون انگلستان در قلب شهر بولتون جای گرفته است و مقصدی مناسب برای مهاجرت تحصیلی شما می‌تواند باشد. این دانشگاه علاوه بر دوره‌های آموزشی، به خاطر فرصت‌های تحقیقاتی که ارائه می‌دهد نیز شناخته شده است. دانشکده ارشد و دکتری و تحقیقات دانشگاه به دانشجویان در انجام انواع تحقیقات کمک می‌کند. 

تمام دوره‌های دانشگاه بولتون به دلیل تمرکز بر روی صنعت و آمادگی برای ورود به بازار کار شناخته شده اند. همچنین، این دانشگاه یکی از متنوع‌ترین جمعیت‌های دانشجویی را در کشور دارد و محیطی دوستانه و صمیمی را ارائه می‌دهد. تا آخر مطلب همراه ما باشید و اگر قصد اپلای برای این دانشگاه را داشتید، می‌توانید با رزرو وقت مشاوره مهاجرتی لتس گو یونی، شرایط خود را برای مهاجرت تحصیلی بررسی کنید. 

دانشگاه بولتون انگلستان

دانشگاه بولتون انگلستان ابتدا در سال ۱۸۲۴ به عنوان موسسه مکانیک بولتون تأسیس شد و پس از گذراندن تغییرات متعدد، سرانجام در سال ۱۹۹۰ قدرت اعطای مدرک تحصیلی و در سال ۲۰۰۵ عنوان دانشگاه بولتون را به دست آورد. بولتون یکی از بزرگترین شهرهای انگلستان است و دانشگاه درست در مرکز آن قرار دارد. 

این شهر دارای تاریخ غنی فرهنگی و صنعتی است و منطقه تپه‌های غربی پنینی تنها ۲.۵ مایل از دانشگاه فاصله دارد و برخی از زیباترین مناظر کشور را هنگام تحصیل در انگلستان ارائه می‌دهد. لیورپول و منچستر هر دو با مسیری کوتاه قطار قابل دسترسی هستند. این مرکز از فرودگاه منچستر نیز خدمات‌رسانی می‌کند و خط قطار مستقیمی دارد. 

بولتون اندازه کلاس‌ها را کوچک نگه می‌دارد تا اطمینان حاصل کند که همه دانشجویان حمایت و توجه مورد نیاز خود را در کلاس دریافت کنند. دانشگاه از بسیاری جهات جذابیت جهانی دارد؛ اول اینکه، تقریباً ۲۵ درصد از جمعیت دانشجویی نماینده اقلیت‌های قومی مختلف هستند و با دانشجویانی از بیش از ۶۰ کشور جهان، محیطی جهانی دارد. علاوه بر این، دانشگاه با موسسات متعددی در سراسر جهان شراکت دارد. اخیراً نیز، این مرکز پردیس کوچکی در امارات متحده عربی افتتاح کرده است که نشان دهنده تعهد آن‌ها به گسترش بین المللی است. 

پذیرش دانشگاه بولتون

پذیرش در دانشگاه بولتون انگلستان به‌طور متوسط با سیاست گزینشی در حال انجام است و به طور میانگین ۶۸ درصد از درخواست‌ها پذیرفته می‌شوند. این مرکز معمولاً تلاش می‌کند ظرف مدت سه روز کاری، نتایج پذیرش را اعلام کند. از آنجایی که به تمامی درخواست‌ها به طور مساوی رسیدگی می‌شود، این احتمال وجود دارد که در دوره‌های شلوغ یا به دلیل حجم زیاد درخواست‌ها، تصمیم‌گیری در مورد پذیرش با تاخیر مواجه شود. 

روش‌های درخواست پذیرش

- متقاضیان دوره‌های کارشناسی می‌توانند از طریق سیستم پذیرش دانشگاه‌های انگلستان (UCAS) یا پورتال رسمی دانشگاه درخواست خود را ثبت کنند. 

- برای درخواست پذیرش در دوره‌های ارشد و دکتری این مرکز، دانشجویان بین‌المللی می‌توانند از طریق سایت رسمی اقدام کنند. 

مدارک لازم مقطع کارشناسی

 • دیپلم ۱۲ساله
 • معدل کل: معادل ۶۰ درصد یا بالاتر
 • مدرک زبان انگلیسی: آیلتس: ۶.۰/ تافل اینترنتی: ۸۰/ پی تی ای: ۵۰
 • انگیزه‌نامه تحصیلی (Personal Statement) 
 • توصیه‌نامه‌های تحصیلی
 • سوابق تحصیلی (برای برخی رشته‌ها) 

مدارک لازم برای مقطع ارشد و دکتری

 • مدرک لیسانس 
 • معدل کل: معادل ۵۵ درصد (برای لیسانس ۴ ساله) یا ۶۵ درصد (برای لیسانس ۳ ساله) 
 • مدرک زبان انگلیسی: آیلتس: ۶.۰/ تافل اینترنتی: ۸۰/ پی تی ای: ۵۰
 • سابقه کار (برای برخی رشته‌ها) 
 • سوابق تحصیلی (برای برخی رشته‌ها) 

برای دوره‌های پژوهشی

 • عنوان کاری واضح برای پروژه‌ی تحقیقاتی
 • شرح واضحی از موضوعی که می‌خواهید روی آن کار کنید و دلیل انتخاب آن
 • نمونه‌هایی از منابع کلیدی، افراد کلیدی و یافته‌های کلیدی تحقیقاتی که از پژوهش شما پشتیبانی می‌کنند. 
 • خلاصه‌ای از روش تحقیق و رویکرد مورد نظر
 • اشاره‌ای به استراتژی و جدول زمانی برای پروژه
 • فهرستی از منابع کلیدی که از پروپوزال شما پشتیبانی می‌کنند. 

مصاحبه

هنگام تحصیل در انگلستان، برخی از رشته‌ها نیازمند شرکت در مصاحبه به عنوان بخشی از فرآیند گزینش هستند. رشته‌های پزشکی، پرستاری، دندانپزشکی، هنر و طراحی و آموزش از جمله رشته‌هایی هستند که مصاحبه در آن‌ها برای مهاجرت تحصیلی الزامی است. در فرآیند مصاحبه، دانشگاه به دنبال متقاضیانی است که نسبت به برنامه یا موضوع انتخابی خود مشتاق باشند. 

متقاضی باید با دوره تحصیلی مورد نظر کاملاً آشنا باشد و برای سوالات مربوط به تحصیلات گذشته خود آمادگی داشته باشد. علاوه بر این، مصاحبه‌گر مهارت‌های ارتباطی فرد، نحوه‌ی مقابله با استرس و ایده‌هایی را که می‌تواند به دوره تحصیلی بیاورد، ارزیابی می‌کند. تیم لتس گو یونی، می تواند تجربیات خود را قبل از جلسه مصاحبه در اختیار شما قرار دهد.

رنکینگ دانشگاه بولتون

بر کسی پوشیده نیست که این مرکز سال به سال در رتبه‌بندی دانشگاه‌های انگلستان در حال پیشرفت است و به سرعت در حال کسب شهرت به عنوان دانشگاهی باکیفیت بالا، به ویژه در رشته‌های حرفه‌ای و دوره‌های بازرگانی و رسانه است. دانشگاه بولتون در راهنمای دانشجویی گاردین به عنوان بهترین دانشگاه در شمال غرب انگلستان از نظر کیفیت کلی آموزش و رضایت دانشجویی شناخته شد. با این حال نکته قابل توجه این است که این مجموعه در رتبه‌بندی QS سال ۲۰۲۴ ذکر نشده است. با افزایش رتبه‌بندی این مرکز، آمار ثبت‌نام نیز شروع به افزایش کرده است و اکنون تعداد دانشجویان از ۱۰۰۰۰ نفر فراتر رفته است. برخی رتبه‌بندی های این مجموعه عبارتند از:

 • ۱۰۶ در راهنمای تایمز ۲۰۲۴
 • ۳۰ در راهنمای گاردین ۲۰۲۴

تقریباً نیمی (۴۸٪) از انتشارات پژوهشی حوزه‌های وابسته به سلامت، از جمله پرستاری، توسط چارچوب عالی ارزیابی تحقیقات (REF2021) به عنوان «عالی در سطح بین‌المللی» یا «به رسمیت شناخته شده در سطح بین‌المللی» رتبه‌بندی شده‌اند. در مهندسی نیز تقریباً ۲۰ درصد از انتشارات پژوهشی به عنوان «پیشرو در جهان» و تقریباً ۴۰ درصد دیگر به عنوان «عالی در سطح بین‌المللی» رتبه‌بندی شده‌اند. 

رشته‌ های دانشگاه بولتون

دانشجویان می‌توانند از بین ۲۴۰ رشته کارشناسی، ۱۶۵ رشته ارشد و دکتری و چندین دوره توسعه حرفه‌ای، آموزش معلمان و سایر دوره‌های این مرکز انتخاب کنند. مدارک تحصیلی از طریق ۹ دانشکده مختلف اعطا می‌شود و امکان ترکیب دوره‌ها با توجه به علایق دانشجو وجود دارد. 

بیش از ۳۰ دوره این مجموعه دارای اعتبار حرفه‌ای از سازمان‌هایی مانند انجمن روانشناسی بریتانیا و شورای پرستاری و مامایی است. بولتون همچنین در زمینه ارائه خدمات به دانشجویان دارای معلولیت در انواع مختلف، یک موسسه پیشرو در انگلستان است. این مجموعه مخصوصا به خاطر دوره‌های علوم و فناوری خود شهرت خوبی دارد، اگرچه سایر رشته‌های آن نیز به خوبی شناخته شده‌اند. 

این دانشگاه همچنان بر ارائه مدرک‌های تحصیلی با تمرکز قوی بر مهارت‌های حرفه‌ای تأکید دارد و به سابقه تحقیقات کاربردی خود افتخار می‌کند. بسیاری از دوره‌های کارشناسی در بولتون را می‌توان به صورت نیمه‌وقت گذراند و اکثر این دوره‌ها چهار سال و نیم طول می‌کشند، در حالی که یک مدرک کارشناسی معمولی معمولاً سه سال طول می‌کشد. 

برخی از دوره‌ها این امکان را به دانشجویان می‌دهند که قبل از شروع دوره اصلی، یک سال مقدماتی را بگذرانند تا به دانشجویانی که شرایط لازم برای پذیرش را به طور کامل ندارند، امکان ورود به دوره‌های دانشگاهی را بدهند. این دوره‌ها معمولاً چهار سال طول می‌کشند. همچنین می‌توانید با گذراندن یک دوره کارآموزی یک‌ساله در صنعت یا یک سال تحصیلی در خارج از کشور، مدرک تحصیلی خود را تمدید کنید. این گزینه‌ها به دوره‌ای که انتخاب می‌کنید بستگی دارد. 

شهریه دانشگاه بولتون

این مجموعه حتی با احتساب انواع کمک‌های مالی، یکی از پایین‌ترین شهریه‌ها را هنگام تحصیل در انگلستان را برای دانشجویان ارائه می‌دهد و شهریه دانشجویان بین‌المللی نیز نسبت به سایر دانشگاه‌های انگلستان بسیار رقابتی است. بیشتر دوره‌های کارشناسی و ارشد و دکتری در سال ۲۰۲۴ حدود ۱۵۰۰۰ پوند هزینه دارند. با شهریه نسبتاً ارزان و دسترسی آسان به فرودگاه منچستر، به راحتی می‌توان فهمید که چرا دانشجویان زیادی برای تحصیل در خارج از کشور و مهاجرت تحصیلی، این مجموعه را انتخاب می‌کنند.

بورسیه تحصیلی دانشگاه بولتون

این مجموعه طیف گسترده‌ای از کمک‌های مالی را برای دانشجویان بین‌المللی که به صورت تمام‌وقت یا پاره وقت در مقاطع کارشناسی یا ارشد و دکتری تحصیل می‌کنند، ارائه می‌دهد. برخی از محبوب‌ترین بورسیه‌های تحصیلی برای تحصیل در این مجموعه به شرح زیر است: 

بورسیه تحصیلی عالی علمی

واجدین شرایط: دانشجویان فوق‌العاده در مقطع کارشناسی ارشد

جزئیات کمک‌هزینه: تخفیف ۱۰۰۰ پوندی شهریه

بورسیه تحصیلی پیشرفت تحصیلی دانشگاه بولتون

واجدین شرایط: دانشجویان کارشناسی تمام وقت که شرایط پذیرش عمومی را داشته باشند. 

جزئیات کمک‌هزینه: ۲.۰۰۰ پوند در سال به مدت حداکثر ۳ سال تحصیلی

بورسیه تحصیلی مهندسی نایک

واجدین شرایط: دانشجویانی که در مرکز ملی مهندسی ورزش‌های موتوری یا دانشکده مهندسی این مجموعه تحصیل می‌کنند. 

جزئیات کمک‌هزینه: بورسیه تحصیلی شهریه

بورسیه تحصیلی ورزشی بولتون

واجدین شرایط: دانشجویان کارشناسی که در هر سطح ورزشی بین‌المللی، ملی، استانی و/یا باشگاهی حرفه‌ای شرکت می‌کنند. 

جزئیات کمک‌هزینه: تا سقف ۳.۰۰۰ پوند

خوابگاه و خدمات دانشجویی دانشگاه بولتون

این مجموعه دو خوابگاه دانشجویی با ۷۰۰ اتاق تک نفره و امکانات پخت‌وپز مجزا دارد. اجاره هفتگی این خوابگاه‌ها از پایین‌ترین نرخ‌ها در کشور است و شامل هزینه‌های گرمایش، آب، برق و اینترنت می‌شود. همچنین گزینه‌های متنوعی برای اجاره مسکن در شهر وجود دارد و دانشگاه می‌تواند به دانشجویان در پیدا کردن محل مناسب برای زندگی کمک کند. با انتخاب سکونت در خوابگاه، تنها ۱۰ دقیقه پیاده تا دانشگاه فاصله خواهید داشت و به ایستگاه‌های اتوبوس و قطار نیز نزدیک هستید. 

هر واحد خوابگاه شامل آپارتمان‌هایی با ۶ اتاق است و اتاق‌ها در دو سطح برنزی و نقره‌ای دسته‌بندی می‌شوند. اتاق‌های نقره‌ای دارای تخت دونفره کوچک و به تازگی بازسازی شده‌اند. تمام اتاق‌ها مجهز به روشویی، میز، کمد و قفسه هستند. هزینه اجاره اتاق شامل تمامی قبوض از جمله وای‌فای می‌شود و در هر آپارتمان، آشپزخانه و حمام مشترک وجود دارد. 

خوابگاه اورلاندو ویلیج همچنین دارای امکانات خشکشویی و تعدادی جای پارک خودرو است. از دیگر مزایای سکونت در این خوابگاه، نگهبانی ۲۴ساعته و سالن اجتماعات با تلویزیون و میز بیلیارد برای معاشرت با ساکنان سایر واحدهاست. اتحادیه دانشجویی و کارکنان خدمات دانشجویی می‌توانند قبل از امضای قرارداد، هر توافق اجاره‌ای را بررسی کرده و به شما مشاوره دهند. تیم لتس گو یونی می تواند شما را در انتخاب مکان مناسب راهنمایی کند.

پس از مهاجرت تحصیلی، مرکز خدمات کاریابی این مجموعه می‌تواند به شما در برنامه‌ریزی برای شغل آینده و آمادگی برای درخواست و مصاحبه برای موقعیت شغلی ایده‌آلتان کمک کند. می‌توانید از طریق این مرکز به منابع آنلاین در زمینه‌هایی مانند نوشتن رزومه، نامه‌ی درخواست، فرم‌های درخواست شغل، تست‌های روان‌شناختی و تمرین مصاحبه دسترسی پیدا کنید. 

این دانشگاه اخیراً بیش از ۵۰ میلیون پوند در ساخت امکانات جدید و بهبود کلی تجربه یادگیری دانشجویان بعد از مهاجرت تحصیلی سرمایه‌گذاری کرده است. در سال ۲۰۱۳، ساختمان پیشرو «بولتون وان» افتتاح شد که شامل امکانات آموزشی، تفریحی و بهداشتی پیشرو در سطح جهان، همگی زیر یک سقف است. این مجموعه به تنهایی، متخصصان بهداشت و ورزش و همچنین دانشگاهیان را از سراسر جهان جذب می‌کند. ساختمان اتحادیه دانشجویی نیز اخیراً بازسازی شده است تا شامل سالن مطالعه دانشجویی، کتابخانه، خدمات دانشجویی، مغازه‌ها و یک بار شود.