دانشگاه یورک انگلستان دانشگاهی پیشرو در بریتانیا است که از طریق فرهنگ برتری علمی و تحقیقات پیشگامانه، دانشجویان خود را پرورش می‌دهد. این دانشگاه با بیش از ۱۲۸۰۰ دانشجوی کارشناسی و ۴۰۰۰ دانشجوی ارشد و دکتری، دارای محوطه دانشگاهی سرسبز در حومه شهر یورک در شمال انگلستان است.  

یورک، شهری ایده‌آل برای دانشجویان، با فضایی علمی و فرهنگی پویا و پر جنب و جوش، منتظر شما است. این شهر با قدمتی بیش از ۲۰۰۰ سال، فرصتی بی‌نظیر برای کاوش در تاریخ غنی خود به شما می‌دهد. در پایان این مطلب، اگر برای اپلای به این دانشگاه مشتاق بودید، می‌توانید از طریق وقت مشاوره مهاجرت تحصیلی لتس گو یونی اقدام نمایید. 

دانشگاه یورک انگلستان

دانشگاه یورک انگلستان، تاسیس شده در سال ۱۹۶۳، در حال حاضر به بیش از ۳۰ دانشکده و مرکز گسترش یافته که طیف وسیعی از رشته‌ها را پوشش می‌دهد و مقصدی مناسب برای مهاجرت تحصیلی محسوب می شود. یورک یکی از اولین دانشگاه‌های پیشگام در دهه ۱۹۶۰ بود که با سیستم کالج‌های مجزا تأسیس شد و تا سال ۲۰۲۲ دارای ۱۱ کالج مجزا بوده است. 

یازدهمین کالج، دیوید کاتو، در سال ۲۰۲۲ افتتاح شد. این دانشگاه گردش مالی سالانه تقریباً ۳۴۰ میلیون پوند دارد و بیش از ۳۸۰۰ کارمند را استخدام می‌کند و تقریباً یک سوم از اعضای هیئت علمی دانشگاه و ۲۲٪ از دانشجویان آن از خارج از بریتانیا هستند. 

یورک دانشگاهی جاه‌طلب، پویا و پژوهش‌محور است که متعهد به توسعه اکتشافات نجات‌بخش، فناوری‌های جدید و پیشرفت‌های فرهنگی برای مقابله با برخی از چالش‌های فوری جهانی است. هفت رکن اصلی استراتژی پژوهشی این دانشگاه، نقاط قوت علمی دانشگاه را برای بهترین پاسخ به چالش‌های بزرگ علمی، اجتماعی و زیست‌محیطی زمان ما هماهنگ می‌کند. 

یورک مرکزی دولتی پژوهشی است و تاثیر اقتصادی آن بر اقتصاد بریتانیا ۱.۸ میلیارد پوند است. این دانشگاه مبلغ قابل توجهی را برای ارائه امکانات عالی به دانشجویان هزینه می‌کند و دانشجویان را از بیش از ۱۵۰ کشور برای تحصیل در انگلیس و این دانشگاه می‌پذیرد. 

دانشگاه یورک کجاست

دانشگاه یورک کجاست؟ دانشگاه یورک (به اختصار Ebor یا York) دانشگاهی در شهر یورک، انگلستان است. یورک شهری پررونق است که به طور مرتب به عنوان یکی از بهترین مکان‌ها برای زندگی و بازدید در بریتانیا انتخاب می‌شود و با داشتن طیف گسترده‌ای از مغازه ها، موزه ها، جشنواره ها، فعالیت‌های ورزشی و فرهنگی، رستوران‌ها و کافه ها، به اندازه کافی بزرگ است که احساس سرزندگی داشته باشد اما در عین حال آنقدر کوچک است که حسی صمیمی را القا کند. 

یورک تنها ۲ ساعت با لندن و ۲۰ دقیقه با لیدز فاصله دارد و علاوه بر آن، حومه و خط ساحلی زیبای یورکشایر را در آستانه خود دارد که می‌توانید از آن دیدن کنید. محوطه این مجموعه، در جنوب شرقی شهر یورک، حدود ۵۰۰ هکتار وسعت دارد و پردیس اصلی، پردیس غربی، شامل پارک علمی یورک و مرکز ملی آموزش علوم است و حیات وحش، دریاچه‌های پردیس و فضای سبز آن برجسته هستند. 

در ماه مه ۲۰۰۷ به دانشگاه اجازه داده شد تا پردیس اصلی خود را در زمین‌های قابل کشت درست در شرق روستای هسلینگتون مجاور گسترش دهد. پردیس دوم، پردیس شرقی، در سال ۲۰۰۹ افتتاح شد و اکنون میزبان پنج کالج و سه دانشکده و همچنین فضاهای کنفرانس، یک دهکده ورزشی و یک «انکوباتور» برای راه اندازی کسب و کار است. 

رنکینگ University Of York

این مجموعه عضو گروه‌های تحقیقاتی منطقه‌ای از جمله گروه N۸ و کنسرسیوم دانشگاه وایت رز و همچنین گروه ملی راسل است و در REF ۲۰۲۱ از رتبه چهاردهم در سال ۲۰۱۴ به جمع ۱۰ دانشگاه برتر انگلستان برای کیفیت تحقیق صعود کرد. اکنون همه زمینه‌های موضوعی یورک در رتبه‌بندی برتر ۳۰ در بریتانیا و چهار دانشکده در بین پنج دانشکده برتر قرار دارند. برخی رتبه‌بندی‌های این مجموعه عبارتند از: 

 • رتبه ۱۵ در راهنمای دانشگاه تایمز ۲۰۲۴
 • رتبه ۱۹ در راهنمای دانشگاه گاردین ۲۰۲۴
 • رتبه ۱۶۷ در رتبه‌بندی جهانی دانشگاه‌های QS ۲۰۲۴
 • رتبه ۱۴۷ در رتبه‌بندی جهانی دانشگاه‌های تایمز آموزش عالی ۲۰۲۴

آموزش، یادگیری و تجربه دانشجویی در یورک با دریافت رتبه طلایی از دفتر دانشجویان در ارزیابی ملی ۲۰۲۳ (چارچوب تعالی تدریس) ثابت شده است. راهنمای کامل، دوره‌های دانشگاه را در بین ۲۰ دوره برتر و دوره‌های پرستاری در بین ۱۰ دوره برتر در بریتانیا قرار دارند. سیستم رتبه‌بندی گاردین نیز، این مجموعه را در بین ۲۰ دانشگاه برتر انگلستان برای مهاجرت تحصیلی قرار می‌دهد. این سیستم با استفاده از ۹ شاخص، رتبه‌بندی دانشگاه را محاسبه می‌کند. 

رشته‌های University Of York

در حال حاضر، دانشجویان بین‌المللی می‌توانند از بین بیش از ۲۵۰ دوره کارشناسی و بیش از ۳۰۰ دوره ارشد و دکتری در این مجموعه انتخاب کنند. اکثر رشته‌ها علاوه بر دروس اصلی، شامل دروس اختیاری نیز هستند، به این معنی که می‌توانید در موضوعات مورد علاقه خود در رشته تحصیلی‌تان بیشتر مطالعه کنید. 

این دروس اختیاری می‌توانند به ساختار انعطاف‌پذیرتر و گسترده‌تری منجر شوند، به خصوص که در برخی موارد می‌توانند ترکیبی از موضوعی متفاوت با موضوع اصلی رشته شما باشند. همچنین امکان ترکیب دو یا سه رشته در یک مدرک کارشناسی وجود دارد که به آن مدرک افتخاری ترکیبی می‌گویند. به عنوان مثال، مطالعه یک دوره علوم انسانی مانند تاریخ در کنار زبانی مانند فرانسوی یا اسپانیایی، امری رایج است. هدف همه دوره‌های این مجموعه ارائه نتایج آموزشی منحصر به فرد برای کمک به توسعه مهارت‌ها و دانش شما است. 

همه بخش‌ها از طریق استادان، سرپرستان و گروه‌های همسالان برای کمک به پیشرفت تحصیلی شما حمایت می‌کنند. دوره‌ها از طریق روش‌های مختلفی مانند سخنرانی‌ها، سمینارها، جلسات آزمایشگاهی و آموزش‌های فردی تدریس می‌شوند و بسیاری از واحدها فرصت‌های یادگیری اضافی را خارج از کلاس ارائه می‌دهند، به عنوان مثال از طریق منابع آنلاین. 

شرایط پذیرش University Of York

این مجموعه برای دانشجویان بین‌المللی تنها یک دوره پذیرش دارد که در ماه سپتامبر آغاز می‌شود. برای ورود به یک دانشگاه برتر و تحصیل در انگلیس، داشتن پروفایل تحصیلی عالی ضروری است. این پروفایل شامل سوابق تحصیلی، نمره آزمون انگلیسی، سابقه کاری مرتبط و رزومه‌ای قوی است. 

شرایط پذیرش برای مقطع کارشناسی

 • ریزنمرات دانشگاهی
 • معدل بین ۷۵ تا ۸۵ درصد در کلاس دوازدهم
 • مدرک تحصیلی
 • رزومه
 • انگیزه‌نامه
 • مدرک زبان (آیلتس: حداقل ۶.۵/ تافل: ۸۸/ پی تی ای: ۶۰، دولینگو: ۱۲۰) 

شرایط پذیرش برای مقطع کارشناسی ارشد 

 • مدرک لیسانس
 • معدل بین ۵۰ تا ۶۰ درصد
 • ریزنمرات دانشگاهی
 • مدرک تحصیلی
 • رزومه
 • انگیزه‌نامه
 • مدرک زبان (آیلتس: حداقل ۷/ تافل: ۸۸/ پی تی ای: ۶۰) 

برخی از دانشکده‌های این مجموعه نیاز دارند که متقاضیان در مصاحبه‌ای با کمیته پذیرش شرکت کنند. کمیته پذیرش در حین مصاحبه بر عوامل زیر تمرکز می‌کند: 

 • علاقه به رشته انتخابی
 • مهارت‌ها، تخصص و تجربه
 • علایق شخصی، انگیزه‌ها و آرزوها

برای پذیرش در مقطع کارشناسی، اگر درخواست خود را قبل از ۳۱ ژانویه ارسال کنید، باید تا ماه مه پاسخ دانشگاه را دریافت کنید. پاسخ دانشگاه می‌تواند یکی از سه حالت زیر باشد: 

مشروط - شما هنوز باید برخی یا تمام شرایط پذیرش را برآورده کنید. 

بدون قید و شرط - شما پذیرفته شده‌اید، اگرچه ممکن است هنوز کارهایی برای انجام دادن یا مدارکی برای ارائه داشته باشید. 

عدم پذیرش - متاسفانه امکان پذیرش شما وجود نداشت؛ با این حال، ممکن است در رشته یا دانشگاه دیگری پذیرفته شوید. 

برای پذیرش در مقطع کارشناسی ارشد، این مجموعه تلاش می‌کند ظرف حداکثر ۶ هفته پس از ارسال درخواست، به همه متقاضیان پاسخ دهد؛ البته معمولا زودتر پاسخ داده می‌شود. برای برخی دوره‌ها و در زمان‌های شلوغ، ممکن است زمان بیشتری برای دریافت پاسخ نیاز باشد. تیم لتس گو یونی در تمامی پروسه پذیرش تحصیلی شما در کنارتان است.

شهریه دانشگاه یورک

هزینه‌ها زمانی که دانشجویان آموزش باکیفیتی دریافت می‌کنند، اهمیت کمتری پیدا می‌کنند. شهریه دانشگاه یورک نسبت به سایر دانشگاه‌های دولتی نسبتا بالاتر است. ساختار شهریه برای اکثر دوره‌ها به شرح زیر است: 

کارشناسی: حدوداً ۲۳.۷۰۰ تا ۲۸.۸۰۰ پوند در سال

کارشناسی ارشد و دکتری: حدوداً ۲۴ هزار پوند در سال

هزینه‌های زندگی: حدوداً ۵۰۰ پوند در ماه

حمل و نقل: ۸۰ پوند در ماه

بورسیه تحصیلی دانشگاه یورک

این مجموعه برای کمک به دانشجویان واجد شرایط در پرداخت شهریه و هزینه‌های زندگی، بورسیه‌هایی را ارائه می‌دهد که نیازی به بازپرداخت ندارند. بورسیه‌ها معمولاً بر اساس دستاوردهای برجسته تحصیلی یا فعالیت‌های فوق برنامه اعطا می‌شوند. در مطلب بورسیه تحصیلی انگلستان لتس گو یونی، می توانید راجع به معروف ترین بورسیه های کشور انگلستان مطالعه کنید. برخی از این بورسیه‌ها عبارتند از: 

بورسیه تحصیلی دستاوردهای بین المللی: این بورسیه به منظور قدردانی از درخشان‌ترین متقاضیان بین المللی مقطع کارشناسی دانشگاه یورک ارائه می‌شود و مبلغ آن برای هر دانشجو ۱۰.۰۰۰ پوند است که به صورت یکجا پرداخت می‌شود. 

بورسیه‌های تحصیلی Be Exceptional: این بورسیه برای دانشجویان تمامی کشورها که مایل به تحصیل در انگلیس و مقطع کارشناسی، کارشناسی ارشد، گواهی کارشناسی ارشد و دیپلم کارشناسی ارشد در این مجموعه هستند، قابل ارائه است. هرساله دانشگاه از بین تمام درخواست‌های دریافت شده، تعدادی از دانشجویان را بر اساس پروفایل تحصیلی آن‌ها انتخاب کرده و به آن‌ها بورسیه اعطا می‌کند. حداکثر مبلغ بورسیه‌ای که یک دانشجو می‌تواند در دانشگاه یورک دریافت کند ۷۵۰۰ پوند است. دانشجو باید شهریه خود را به طور کامل پرداخت کند و مبلغ بورسیه پس از شروع برنامه تحصیلی به وی اعطا خواهد شد. 

بورسیه‌های تحصیلی چونینگ: این بورسیه به دانشجویان مقطع کارشناسی ارشد که بتوانند دستاوردهای تحصیلی عالی و پتانسیل مشارکت در جامعه دانشگاهی را نشان دهند، اعطا و به صورت یکجا پرداخت می‌شود. مبلغ بورسیه می‌تواند برای شهریه، سفر و بلیط هواپیما استفاده شود. حداکثر مبلغ بورسیه‌ای که یک دانشجو می‌تواند دریافت کند ۲۶۹۳۰ پوند است. 

جوایز جهانی کارشناسی ارشد دانشکده مدیریت: این نوع بورسیه به دانشجویان مقطع کارشناسی ارشد که بتوانند دستاوردهای تحصیلی عالی و پتانسیل مشارکت در جامعه دانشگاهی را نشان دهند، اعطا و به صورت یکجا پرداخت می‌شود. مبلغ آن فقط برای شهریه استفاده می‌شود و حداکثر مبلغ آن ۳۰۰۰ پوند است. 

خوابگاه و خدمات دانشجویی دانشگاه یورک

این مجموعه با ارائه طیف گسترده‌ای از امکانات رفاهی و پشتیبانی، به دانشجویان خود اقامتی راحت و خاطره‌انگیز را در طول دوران تحصیل و مهاجرت تحصیلی شان ارائه می‌دهد. تمامی خوابگاه‌های دانشجویی در محوطه دانشگاه یا نزدیک به آن قرار دارند که دسترسی به کتابخانه، فروشگاه‌ها و امکانات ورزشی را برای دانشجویان آسان می‌کند و دانشجویان می‌توانند از بین دو محوطه غربی و شرقی دانشگاه یکی را برای سکونت انتخاب کنند. 

فاصله این دو محوطه ۱۵ دقیقه پیاده راه است و با اتوبوس رایگان نیز می‌توان بین آن‌ها رفت و آمد کرد. خوابگاه‌های دانشگاه یورک برای ۴۰ هفته (فقط طول ترم تحصیلی) یا ۴۴ هفته (شامل ۴ هفته در تعطیلات تابستانی) قرارداد دارند، البته برخی از خوابگاه‌ها امکان اجاره ۵۰ هفته‌ای را نیز برای دانشجویانی که مایل به ماندن در دانشگاه در طول تابستان هستند، ارائه می‌دهند. 

همه کالج‌ها با برگزاری فعالیت‌های اجتماعی و ارائه سیستم پشتیبانی به دانشجویان، فضایی گرم و صمیمی را برای آن‌ها پس از مهاجرت تحصیلی فراهم می‌کنند. دانشگاه طیف گسترده‌ای از باشگاه‌ها و انجمن‌ها را برای دانشجویان خود در نظر گرفته است تا آن‌ها بتوانند با افراد همفکر آشنا شده و در طول تحصیل خود احساس راحتی و تعلق خاطر کنند. تیم‌های ورزشی این مجموعه با رنگ‌های مشکی و طلایی در مسابقات انجمن ورزشی دانشگاه‌ها و کالج‌های بریتانیا (BUCS) با ۶۵ تیم دیگر به رقابت می‌پردازند. 

همچنین، دانشگاه دفتر پشتیبانی از دانشجویان بین المللی دارد که خدمات متنوعی را برای رفع نیازهای مختلف دانشجویان بین المللی ارائه می‌دهد که این خدمات شامل سرویس رایگان استقبال از فرودگاه منچستر در ماه سپتامبر، برنامه‌های جهت‌یابی و فعالیت‌های اجتماعی، خدمات پردازش ویزای تحصیلی انگلیس و افتتاح حساب بانکی و مشاوره می‌شود.