دانشگاه کالج کینگز یا کالج کینگز یک موسسه آموزشی خصوصی در کشور کاناداست که در استان انتاریو و در شهر کوچک لندن واقع شده است. شهر لندن در بین دو شهر مهم تورنتو و دیترویت قرار گرفته است و تحصیل در این شهر یکی از بهترین موقعیت‌های پیش روی مهاجرین تحصیلی به کشور کانادا است.

پردیس این کالج واقع در محل پردیس دانشگاه وسترن انتاریو است که در سال 1954 به عنوان یک کالج دانشگاهی هنرهای آزاد و کاتولیک و وابسته به یک دانشگاه بزرگ و کلاس جهانی تاسیس شد. کالج کینگز از ابتدا تا سال 1966 با نام Christ the King’s College فعالیت می‌کرد و از آن پس به نام کالج کینگز تغییر نام پیدا کرد. 

در کالج کینگز کانادا هرساله بیش از 3500 دانشجو از 35 کشور دنیا موفق به اخذ پذیرش تحصیلی می‌شوند و در برنامه‌های آموزشی و مقاطع تحصیلی مختلف همچون: هنرها، علوم اجتماعی، مدیریت و کارهای اجتماعی شرکت می‌کنند و پس از گذراندن دوره‌های آموزشی مدرک معتبر این کالج و دانشگاه وسترن را دریافت می‌کنند.

از نکات مهم و قابل توجه در خصوص دانشگاه کالج کینگز این است که دانشجویان کینگز به تمام امکانات و خدمات قابل ارائه در دانشگاه وسترن انتاریو دسترسی کامل دارند و می‌توانند از آن‌ها استفاده کنند. 

نرخ اشتغال به کار دانشجویان فارغ التحصیل شده از کالج کینگز کانادا به طور متوسط 86 درصد اعلام شده است و همچنین طی آماری که در سال 2014 منتشر شد، دانشجویان کالج کینگر کانادا بیش از 93 درصد از خدمات آموزشی این کالج رضایت داشتند.
برنامه‌های تبادل دانشجویی در کالج کینگز اجرا می‌شود که براساس آن هرساله بیش از 100 دانشجو در حدود دانشگاه‌های 20کشور مشترک المنافع در برنامه‌های تبادل بین المللی شرکت می‌کنند.

در کالج کینگز کانادا یک سری برنامه‌ها و دوره‌های منحصر به فرد و خاص ارائه می‌شود که به طور مثال می‌توان به برنامه مدیریت مالی و ثروت که به صورت مشترک با کالج Fanshawe ارائه می‌شود، اشاره کرد که در پایان دوره 4 ساله تحصیل در این رشته یک مدرک اقتصاد و یک مدرک دیپلم در امور مالی به دانشجو اعطا می‌شود.

از آنجایی که کالج KING'S به عنوان یک دانشگاه کاتولیک فعالیت می‌کند به ارزش‌های فردی و انسانی و همچنین عدالت اجتماعی اهمیت بسیار می‌دهد و به شخصیت فردی و علمی دانشجویان توجه خاص و ویژه‌ای نشان می‌دهد.

بسیاری از افراد متقاضی تحصیل در کشور کانادا، این روش را به عنوان پلی برای گرفتن اقامت دائم این کشور درنظر می‌گیرند. گروه لتس گو یونی نیز در همین راستا مطلبی در وبلاگ خود با عنوان تبدیل ویزای تحصیلی به کاری کانادا منتشر کرده است که خواندن آن اطلاعات مفیدی در اختیار شما می‌گذارد. 

شرایط پذیرش دانشگاه کالج کینگز

شرایط پذیرش دانشگاه کالج کینگز کانادا برای دانشجویان بین المللی به صورت رقابتی انجام می‌شود و درنهایت براساس نمره میانگین تحصیلی فرد که محاسبه شده است، دانشجوی مورد نظر دانشگاه انتخاب می‌شود. نمره میانگین پذیرش نیز براساس سوابق تحصیلی متقاضی در دوره‌های تحصیلی قبلی اعمال می‌شود که برای اکثر برنامه‌های آموزشی کالج کینگز به میانگین ورودی 78 تا 80 درصد نیاز است. البته برنامه کارشناسی در مدیریت و مطالعات سازمانی به حداقل 83 درصد نمره میانگین را نیاز دارد.

مدارک و شرایط مورد نیاز برای موفقیت در اخذ پذیرش تحصیلی از دانشگاه کالج KING'S برای متقاضیان ایرانی به شرح زیر است و اگر قصد اخذ پذیرش تحصیلی از این دانشگاه را دارید می‌توانید با کارشناسان با تجربه لتس گو یونی این پروسه را با موفقیت طی کنید.

•    مدرک پیش دانشگاهی

•    مدرک دیپلم دوره متوسطه

•    ریز نمرات دوره متوسطه

•    رونوشت رسمی از تمامی مدارک

•    ترجمه رسمی مدارک به زبان انگلیسی

•    مهارت در استفاده از زبان انگلیسی

متقاضیانی که انگلیسی زبان رسمی آن‌ها نباشد و چهار سال آخر تحصیل خود را در موسسات انگلیسی زبان نگذرانده باشند، لازم است مدارک مهارت انگلیسی را به دانشگاه ارائه دهند:

مدرک CAEL با حداقل نمره 60/ مدرک TOEFL با حداقل نمره 85 و در هیچ بخش کمتر از 20 نباشد/ مدرک IELTS با حداقل نمره 6.5 به طور کلی و در هیچ بخش کمتر از 6 نباشد/ مدرک PTE نمره کلی 58 و در بخش‌ نوشتن نمره 56/ مدرک MELAB با نمره 80 و هیچ نمره کمتر از 78 نباشد

رشته ‌های دانشگاه کالج کینگز

در کالج کینگز کانادا بیش از 35 حوزه مختلف تحصیلی در مقطع کارشناسی مانند: حسابداری، جرم شناسی، روانشناسی، تاناتولوژی (مطالعه علمی مرگ) و غیره ارائه می‌شود و همچنین در مقطع کارشناسی ارشد نیز برنامه‌های آموزشی زبان انگلیسی و مددکاری اجتماعی (MSW) ارائه می‌شود. 

حوزه‌های تحصیلی که در دانشگاه کالج کینگز ارائه می‌شوند عبارت‌اند از: هنرها، نهادهای کودکی و اجتماعی، مطالعات مدیریتی و سازمانی، مدرسه کار اجتماعی، مطالعات عدالت اجتماعی و صلح و علوم اجتماعی که در برخی از حوزه‌های رشته‌های مختلفی تدریس می‌شود.

به طور مثال در حوزه هنرها در کالج KING'S کانادا رشته‌های تحصیلی همچون: مطالعات کاتولیک، انگلیسی، فرانسوی، مبانی علوم انسانی، مطالعات اسلامی، مطالعات یهودی، فلسفه، مطالعات دینی و ادیان جهانی ارائه می‌شود. همچنین در حوزه مطالعات مدیریتی و سازمانی نیز رشته‌های مختلفی چون حسابداری، امور مالی و اداری، تجارت جهانی، مطالعات مدیریتی و سازمانی و منابع انسانی و سازمانی تدریس می‌شود.

رشته‌های تحصیلی مطالعات کانادایی، جرم شناسی، اقتصاد، دارایی، تاریخ، علوم سیاسی، روانشناسی، جامعه شناسی و تاناتولوژی نیز در حوزه علوم اجتماعی قرار می‌گیرند و برای علاقه مندان تحصیل در این دانشگاه ارائه می‌شوند.

هزینه تحصیل در دانشگاه کالج کینگز

شهریه کالج کینگز کانادا به صورت کلی و برای تمامی رشته‌های تحصیلی یکسان است و بسته به تعداد اعتبار انتخاب شده متمایز می‌شود. در این مدل تعیین شده برای دانشجویان بین المللی، اگر دانشجو در سال 4.0 اعتبار یا بیشتر انتخاب کند مبلغ شهریه سالیانه درحدود 36 هزار دلار کانادا محاسبه می‌شود که برای پرداخت این شهریه، دانشجو می‌تواند در دو نوبت شهریه سالیانه خود را پرداخت کند.

همچنین اگر دانشجو در سال فقط 3.5 واحد درسی انتخاب کند، مبلغ شهریه سالیانه در حدود 25.624 دلار کانادا محاسبه می‌شود که شرایط پرداخت در دو قسط برای این مدل نیز قابل اجرا است.

علاوه بر هزینه شهریه که سالیانه پرداخت می‌شود، هزینه‌های دیگری همچون: هزینه فعالیت‌های دانشگاه وسترن انتاریو، هزینه فعالیت‌های کالج کینگز، بیمه درمانی و دندانپزشکی و ... به مبلغ شهریه اضافه می‌شود که درحدود 2 هزار تا 2.500 دلار است و دانشجو باید همزمان با پرداخت شهریه آن‌ها را نیز پرداخت کند.

البته مبالغ دیگری مانند هزینه خوابگاه و یا اجاره خانه، حمل و نقل، ملزومات تحصیل و خورد و خوراک نیز به مبالغ فوق اضافه می‌شود که دانشجو باید برای پرداخت آن‌ها برنامه مالی دقیق به خود را داشته باشد.

رتبه بندی دانشگاه کالج کینگز

براساس آخرین گزارش رتبه‌بندی یونی‌رنک رتبه دانشگاه کالج کینگز در جهان 5268 و در کشور کانادا 82 اعلام شده است.

بورسیه تحصیلی کالج کینگز کانادا

یکی از شاخصه‌های دانشگاه کالج کینگز که به آن افتخار می‌کند، تعداد بسیار زیاد برنامه‌های کمک‌ مالی به دانشجویان است که در قالب بورسیه تحصیلی و در انواع مختلف به دانشجویان این دانشگاه ارائه می‌شود.

برنامه‌های بورسیه تحصیلی دانشگاه کالج KING'S در قالب‌های مختلفی همچون: بورسیه تحصیلی ورودی، بورسیه تحصیلی جوائز تحصیلی، بورسیه تحصیلی یادبود، بورسیه تحصیلی ورزشی و ... ارائه می‌شوند و مبالغ متفاوتی دارند.

به طور مثال تعداد بیش از 25 برنامه بورسیه تحصیلی ورودی برای دانشجویان در نظر گرفته شده است که مبالغ این بورسیه‌ها از 500 تا 5 هزار دلار متغیر است. برخی از این بورسیه تحصیلی نیاز به ثبت درخواست دارند و برخی نیز بدون نیاز به ثبت درخواست و به صورت خودکار اعمال می‌شوند.

اجازه کار کردن حین تحصیل

کالج کینگز به دانشجویان بین المللی در مقطع کارشناسی تمام وقت خود اجازه کار کردن همزمان با تحصیل را می‌دهد تا به صورت نیمه وقت در دانشگاه و یا خارج از دانشگاه در مشاغلی مختلف کار کنند. دانشجویی واجد شرایط کار کردن همزمان با تحصیل است که در ترم قبل نمره متوسط 60 درصد را کسب کرده باشد. 

همچنین برنامه کارآموزی صنعت با مدت زمان 12 تا 16 ماه برای دانشجویان کارشناسی مدیریت و مطالعات سازمانی در دسترس است که یک روش عالی برای به دست آوردن تجربه عملی قبل از فارغ التحصیلی است. یک دانشجوی کارشناسی مدیریت و مطالعات سازمانی با میانگین نمره 70 درصد در سال دوم تحصیل می‌تواند برای دوره کارآموزی بین سال‌های سوم تا چهارم ثبت نام کند.

دانشجویان کالج کینگز کانادا می‌توانند بسته به برنامه تحصیلی خود حداکثر 20 ساعت در هفته و در طول تعطیلات برنامه ریزی شده دانشگاه تا 40 ساعت در هفته در خارج از دانشگاه کار کند. همچنین دانشجویان بین المللی باید اجازه کار معتبر و شماره بیمه اجتماعی داشته باشند تا بتوانند در کانادا کار کنند.

خوابگاه دانشجویی

تجربه زندگی در خوابگاه و نزدیک به همه منابع دانشگاه و همچنین زندگی با همکلاسی‌ها یک روش عالی برای پیشرفت تحصیلی دانشجویان به شمار می‌رود. از این رو کالج کینگز پذیرای دانشجویان غیر بومی و بین المللی خود در محیط دانشگاه است و مجموعه‌های متعدد خوابگاهی را برای این گروه درنظر گرفته است.

در مجموع تعداد 6 مجموعه خوابگاهی در کالج کینگز وجود دارد که مجموعه خانه بین المللی مخصوص دانشجویان بین المللی و دانشجویان تبادل انتخاب شده است و دارای کلیه امکانات رفاهی می‌باشد. 

نتیجه‌گیری

اگر به این نتیجه رسیدید که برای اخذ پذیرش تحصیلی از دانشگاه‌های کشور کانادا، دانشگاه کالج کینگز بهترین گزینه برای شماست پس بهتره هرچه سریع‌تر وقت مشاوره مهاجرت تحصیلی رزرو کنید تا با کارشناسان با تجربه لتس گو یونی شرایطتون رو بررسی کنید و بدون دغدغه از این دانشگاه پذیرش تحصیلی بگیرید.