دانشگاه کوئین مری لندن (QMUL)، تجربه آموزشی با کیفیت بالا در یک محیط یادگیری نوآورانه و هیجان‌انگیز را برای دانشجویان خود رقم خواهد زد. QMUL یکی از دانشگاه‌های پیشرو در زمینه تحقیقات است که در چهار حوزه کلیدی آموزش، قابلیت‌های شغلی، مشارکت دانشجویی و محیط یادگیری، در سطح ملی و جهانی رتبه بالایی دارد. 

دانشجویی که در این موسسه مشغول له تحصیل است می‌تواند از متخصصان جهانی در زمینه خود یاد بگیرد، زیرا افرادی که تحقیقات را در دانشگاه انجام می‌دهند، در آن جا تدریس نیز می‌کنند. تحصیل در QMUL به معنای باز کردن درهای موفقیت برای کسانی است که پتانسیل موفقیت را دارند. همچنین با رزرو مشاوره مهاجرتی خود می‌توانید شانس خود را برای حضور در این مرکز بسنجید. 

دانشگاه کوئین مری لندن

دانشگاه کوئین مری لندن یک دانشگاه پیشرو در زمینه تحقیقات است که در سال ۱۸۸۵ تاسیس شد و به دادن امید و فرصت به اعضای نادیده گرفته شده جامعه از طریق چهار نهاد بنیانگذار خود معروف است. امروزه، Queen Mary یک دانشگاه جهانی است که به دیدگاه بنیانگذاران خود وفادار مانده و متعهد به بهبود زندگی در سطح محلی، ملی و بین‌المللی می‌باشد. 

این مرکز با داشتن کارکنان و دانشجویانی از بیش از ۱۷۰ کشور جهان یکی از متنوع‌ترین نهادهای آموزش عالی در جهان است. بیش از ۹۰ درصد دانشجویان آن از مدارس دولتی می‌آیند که ۷۵ درصد آن‌ها سیاه پوست، آسیایی و یا از اقلیت‌های قومی هستند. دانشگاه اصلی Queen Mary در شرق لندن قرار دارد و محیطی دوستانه و پرانرژی دارد که به راحتی با مترو، خط الیزابت یا اتوبوس به سراسر شهر قابل دسترسی است. 

شهریه دانشگاه کوئین مری لندن

شهریه دانشگاه کوئین مری لندن بسته به دوره تحصیلی متفاوت است و هزینه‌های آن برای دانشجویان بین‌المللی در هر سال افزایش می‌یابند. افزایش قیمت برای شهریه دانشگاه بین‌المللی در سال ۲۰۲۴ حدود ۳ درصد بوده. برخی از دوره‌ها شامل سفرهای ضروری با هزینه جداگانه‌ای هستند که علاوه بر شهریه اصلی گرفته می‌شود و زیر پوشش بورسیه یا وام دانشجویی قرار نمی‌گیرد. 

همانند سایر دانشگاه‌های انگلیس، Queen Mary موظف است به مقررات قانونی و دولتی در مورد هزینه‌ها پایبند باشد. شهریه متوسط برای مقاطع کارشناسی و کارشناسی ارشد در دانشگاه Queen Mary لندن حدود ۲۰ هزار پوند در سال است. دوره‌های کارشناسی سه‌ساله هستند و دوره‌های کارشناسی ارشد معمولا یک‌ساله هستند، اما دوره‌هایی مانند MBA می‌توانند تا دو سال طول بکشند که شهریه بر اساس این مدت ضرب می‌شود. 

دوره‌هایی که دروس عملی ندارند، مانند تاریخ، فلسفه، ادبیات و چند دوره هنری دیگر، معمولا در محدوده قیمت پایین‌تری قرار داشته و حدودا در بازه ۱۷ تا ۲۰ هزار پوند ارائه می‌شوند. دوره‌هایی که دروس عملی داشته و نیاز به منابع پیشرفته مانند آزمایشگاه، کارآموزی و منابع دارند، معمولا گران‌تر هستند. برای مثال، دوره‌های MBA، پزشکی، علوم و مهندسی در محدوده ۲۱ تا ۲۶ هزار پوندی هستند. شهریه دوره‌های کارشناسی ارشد دندانپزشکی و جراحی ممکن است تا ۵۱ هزار پوند در سال نیز برسند. 

رتبه دانشگاه کوئین مری لندن

رتبه دانشگاه کوئین مری لندن ۱۴۵ طبق رتبه‌بندی دانشگاه‌های جهانی QS ۲۰۲۴ می‌باشد. همچنین، ۹۲ درصد تحقیقات آن‌ها در چهارچوب برتری تحقیقاتی REF به عنوان بین‌المللی عالی یا پیشرو در جهان ارزیابی شده‌اند که همین امر عاملی بوده تا این مرکز در رتبه ۷ کیفیت تحقیق در بریتانیا قرار بگیرد. 

میان کارکنان و دانشجویان سابق Queen Mary  برنده ۹ جایزه نوبل وجود دارد و در سال‌های اخیر، جایزه «دانشگاه سال» نیز در دوره جوایز اجتماعی بریتانیا به این کشور داده شد و بسیاری آن را بهترین دانشگاه برای پیشرفت اجتماعی کشور نامیدند. 

رشته‌ های دانشگاه کوئین مری لندن

رشته‌ های دانشگاه کوئین مری لندن در زمینه‌های مختلفی مانند علوم انسانی، علوم اجتماعی و حقوق، پزشکی و دندانپزشکی و علوم و مهندسی ارائه می‌شوند. برای تحصیلات کارشناسی، Queen Mary حدود ۳۲۰ رشته در زمینه‌های مختلف ارائه می‌دهد که از طریق سه دانشکده؛ علوم انسانی و اجتماعی، پزشکی و دندانپزشکی و علوم و مهندسی ارائه می‌شوند. 

ماژول‌های این مرکز انعطاف‌پذیر بوده و علاوه بر دوره‌های معمول، متقاضیان می‌توانند تجربه یادگیری خود را با صرف یک سال در صنعت یا تحصیل در خارج از کشور بهبود بخشند. دانشگاه Queen Mary در چندین زمینه برجسته است و بخش تئاتر آن در رتبه اول بریتانیا قرار دارد. 

در این دانشگاه دوره‌های ارشد و دکتری نیز به طور کامل در حدود ۴۰۰ رشته به صورت تمام وقت، پاره وقت، یا آنلاین ارائه می‌شوند. برای Queen Mary مهارت در زبان‌های مختلف نیز اهمیت زیادی دارد و به دانشجویان خود در کنار دوره اصلی، گاها یک دوره زبان دوم نیز ارائه می‌دهد که شامل زبان‌های چینی، فرانسوی، آلمانی یا ژاپنی می‌شود. 

شرایط پذیرش دانشگاه Queen Mary

پذیرش این دانشگاه در دو بازه ژانویه و سپتامبر بر اساس موفقیت‌های علمی متقاضی، مهارت‌های زبان انگلیسی و پتانسیل او برای دوره انتخابی داده می‌شود. ددلاین‌های دوره‌های کارشناسی و کارشناسی ارشد متفاوت بوده و درخواست‌های کارشناسی از طریق پورتال UCAS پردازش می‌شوند، در حالی که درخواست‌های ارشد و دکتری از طریق سایت QMUL ارسال می‌شوند. 

شرایط پذیرش هم بسته به کشور مبدا و مدارک متقاضی متغیر است اما به طور کلی از یک رویکرد جامع در ارزیابی درخواست‌ها پیروی می‌شود. نتایج پذیرش معمولا بین ۴ تا ۶ هفته برای بیشتر دوره‌ها اعلام می‌شوند؛ بجز دوره‌های بازرگانی که حدودا یک ماه زمان می‌برند. 

متقاضیان کارشناسی نتایج خود را در اواسط ماه می‌ دریافت می‌کنند و باید تا اوایل ژوئن سال جاری پذیرش خود را تایید کنند. نرخ پذیرش این مرکز ۴۳ درصد بوده که نشان می‌دهد فرآیند پذیرش آن تقریبا معقول است. پس از پذیرش، دانشجویان نامه CAS دریافت کرده که مدرکی حیاتی برای درخواست ویزا است. 

این نامه پس از تأیید فرم پذیرش صادر می‌شود و فرآیند ویزای انگلیس گاها تا سه ماه نیز طول بکشد. مصاحبه برای بیشتر دوره‌ها اجباری نیست، اما دانشگاه ممکن است برای برخی از دوره‌ها در مدرسه علوم زیستی و رفتاری یک مصاحبه تلفنی انجام دهد تا سازگاری متقاضی را ارزیابی کند. 

شرایط پذیرش برای مقاطع کارشناسی ارشد و دکتری

 • مدرک کارشناسی ۳ساله 
 • معدل حداقل ۶۰ درصد و گاها بالاتر
 • مدرک زبان انگلیسی (آیلتس بالای ۶.۵/ تافل بالای ۹۲/ پی تی بالای ۷۱) 
 • انگیزه نامه
 • ۲ نامه مرجع 
 • رزومه یا CV 
 • هزینه درخواست یا اپلیکیشن فی

شرایط پذیرش برای مقطع کارشناسی

 • ریز نمرات ۱۲ سال تحصیلی
 • معدل حداقلی ۷۵ درصد
 • مدرک زبان انگلیسی (آیلتس بالای ۶/ تافل بالای ۸۰/ پی تی بالای ۶۵) 
 • انگیزه نامه
 • توصیح نامه
 • تمکن مالی و مدارک بانکی
 • پورتال درخواست: UCAS
 • هزینه درخواست یا اپلیکیشن فی

بورسیه تحصیلی دانشگاه Queen Mary

به عنوان بخشی از تعهد خود به حمایت از دانشجویان، این دانشگاه انواع بورسیه و کمک هزینه مالی را برای دانشجویان کارشناسی، کارشناسی ارشد، و دکتری در انگلیس ارائه می‌دهد که توسط خود دانشگاه یا منابع خارجی تامین می‌شوند. یکی از این بورسیه ها، بورسیه بنیاد Aldgate است که ۱۰ بورسیه حدودا ۱۲۰۰ پوندی در سال به مدت سه سال به دانشجویان تازه وارد سال اول در Queen Mary ارائه می‌دهد. 

مدرسه اقتصاد و مالی Queen Mary نیز بورسیه ارائه می‌دهد که برای دانشجویان بین المللی نیز باز است و هرساله حمایت مالی از ۱۳ فرد واجد شرایط را انجام می‌دهد. هر بورسیه ارزش ۳ هزار پوندی در سال اول تحصیل دارد و بر اساس تفوق علمی اعطا می‌شود. Queen Mary همچنین با چونینگ، طرح بورسیه بین‌المللی دولت بریتانیا، به طور نزدیک همکاری می‌کند که شامل پوشش شهریه کامل، هزینه‌های زندگی و سفر می‌شود. 

خوابگاه و خدمات دانشگاه Queen Mary

دانشجویان می‌توانند از امکاناتی مانند فروشگاه‌ها، بانک‌ها، رستوران‌ها، کافه‌ها، باشگاه ورزشی، کتابفروشی‌ها و بارها در دانشگاه استفاده کنند یا به بیش از ۳۰۰ باشگاه و انجمن بپیوندند. خوابگاه‌های Queen Mary با قیمت مناسبی در انواع مختلفی ارائه می‌شوند. بین گزینه ها، اتاق‌هایی با حمام خصوصی یا اشتراکی و اتاق‌هایی در دانشگاه یا خارج آن به چشم می‌خورند. 

همچنین این مرکز اتاق‌های ویژه‌ای برای افراد ناتوان یا افراد کم شنوا ارائه می‌دهد. در حال حاضر، Queen Mary بیش از ۲ هزار اتاق در اختیار دارد که دانشجویان می‌توانند در آپارتمان‌ها و خانه‌هایی با ۳ تا ۱۱ دانشجو زندگی کنند. همچنین تعدادی اتاق در خانه‌های بین‌دانشگاهی نیز وجود دارد که به دانشجویان مختلف از دانشگاه‌های مختلف لندن اجازه می‌دهد با یکدیگر در سراسر شهر زندگی کنند. 

سال اول خوابگاه برای دانشجویان کارشناسی تضمین شده بوده و هزینه‌ها بین ۴۲۰۰ تا ۹۶۰۰ پوند متغیر است، هر چند برخی از گزینه‌های لوکس گرانتر هستند. دانشگاه خدمات مشاوره و راهنمایی پشتیبانی جامعی را به دانشجویانی که با مشکلات مالی، رفاهی و قانونی مواجه می‌شوند، ارائه می‌دهد؛ از جمله مشاوره مهاجرتی برای دانشجویان بین‌المللی، خدمات درمان دانشجویی مانند واکسیناسیون و مشاوره روانشناسی.

طبق قوانین بریتانیا، دانشجویان بین‌المللی اجازه دارند تا ۲۰ ساعت در هفته کار کنند و حدودا بین ۵ تا ۱۰ پوند در ساعت حقوق بگیرند. لندن فرصت‌های زیادی دارد، بنابراین پیدا کردن شغل‌های پاره‌وقت آسان‌تر است و فرد می‌تواند سراغ گزینه‌های زیادی برود؛ از باریستایی گرفته تا معلمی.