دانشگاه اچ ای سی مونترال در کشور کانادا واقع شده است. برای کسب اطلاع از شرایط پذیرش دانشگاه اچ ای سی مونترال و رشته های دانشگاه اچ ای سی با لتس گو یونی همراه باشید.

دانشگاه اچ ای سی مونترال

دانشگاه دولتی HEC اولین دانشگاه تجارت و مدیریت در آمریکای شمالی است که در استان کبک کشور کانادا و به مرکزیت شهر مونترال واقع شده است که در سال 1907 تاسیس شد و یک دانشگاه فرانسوی زبان است.

این دانشگاه موفق به کسب سه درجه اعتبارسنجی بین المللی شده است که اعتبار تحصیل در دانشگاه HEC را چندین برابر کرده است.

محل قرارگیری دانشگاه HEC در شهر مونترال که یک شهر پویا و دانشگاهی است، باعث شده است تا استعدادهای برتر سراسر جهان را برای تحصیل در مونترال به این کشور و شهر جذب کند و به دومین شهر از نظر تعداد دانشجویان در آمریکای شمالی تبدیل شود. شهر مونترال همچنین یک کلانشهر پر جنب و جوش است که در سراسر جهان به دلیل تنوع عظیم فعالیت‌های فرهنگی خود شناخته می‌شود و میزبان 11 موسسه دانشگاهی با بیش از 170،000 دانشجو از بیش از 150 کشور است.

دانشگاه اچ ای سی که در واقع دانشکده تجارت دانشگاه مونترال است که به صورت کاملا مجزا فعالیت‌های آموزشی خود را در زمینه‌های تخصصی تجارت و مدیریت ارائه می‌کند که شامل برنامه‌های متنوعی در مقاطع کارشناسی، کارشناسی ارشد، دکترا و گواهینامه‌ها می‌شود.

در دانشگاه HEC مونترال بیش از 100 برنامه تحصیلی برای علاقه مندان تحصیل در این دانشگاه ارائه می‌شود که بیش از 95 هزار دانشجو با تحصیل در این برنامه‌های آموزشی موفق به فارغ التحصیلی از این دانشگاه شده‌اند. همچنین بیش از 14 هزار دانشجو از نزدیک به 150 کشور دنیا در حال حاضر در این دانشگاه تحصیل می‌کنند که جامعه دانشجویان بین‌المللی آن از یک گروه 4.149 نفره تشکیل شده است.

همچنین دانشگاه HEC برنامه‌های مختلف همکاری با موسسات آموزشی مختلف در دنیا و کشور کانادا دارد که یکی از آن‌ها برنامه همکاری با دانشگاه مک گیل کانادا است که نتیجه این همکاری علمی، ارائه یک برنامه EMBA برای دوره ارشد است که به دو زبان فرانسوی و انگلیسی ارائه می‌شود.

یکی از شاخصه‌های شناخته شدن دانشگاه HEC مونترال در کشور کانادا و دنیا ارائه دانش مدیریتی و تجاری به دانشجویان است که به عنوان قطب این آموزش‌ها نیز شناخته شده است و باعث الهام بخشیدن، نوآوری و تأثیرگذاری در سراسر جهان شده است. همچنین به دلیل کیفیت و ارتباط آموزش و تحقیقات بالای دانشگاه HEC، نفوذ و تعامل این دانشگاه در جوامع محلی، ملی و بین المللی بسیار پیشرفت کرده است و کاملا شناخته شده است.

در دانشگاه HEC مونترال همواره به جسارت، خلاقیت، کارآفرینی، مسئولیت پذیری، صداقت و تعهد دانشجویان توجه ویژه نشان داده شده است و همچنین دانشجویان در مسیر کسب این توانایی‌ها تشویق می‌شوند‌ تا بتوانند در جوامع امروزی موفق باشند و درکنار موفقیت‌های علمی و اقتصادی خود از این توانایی‌ها استفاده کنند.

روند موفقیت در اخذ پذیرش تحصیلی از یک دانشگاه در کشور کانادا کاملا به آن دانشگاه بستگی دارد و متقاضیان باید شرایط مد نظر دانشگاه مورد نطر را برآورده کنند. اما موفقیت در اخذ ویزای تحصیلی کشور کانادا موردی است که برای همه یکسان است و نیازمند اطلاعات دقیق است که در این زمینه بهتر است با کارشناسان لتسگو یونی در تماس باشید.

شرایط پذیرش دانشگاه اچ ای سی مونترال

به طور کلی موفقیت در اخذ پذیرش تحصیلی از هر دانشگاه در کشور کانادا منوط به شرایط خاص آن دانشگاه است و متقاضیان باید با توجه به آن شرایط، مدارک مورد نیاز را برای دانشگاه ارسال کنند تا مراحل اخذ پذیرش تحصیلی برای آن‌ها آغاز شود. شرایط اخذ پذیرش تحصیلی از دانشگاه HEC مونترال نیز براساس هر رشته تحصیلی متفاوت است و متقاضی باید با توجه به رشته مورد علاقه خود شرایط پذیرش آن را کسب کند که لتس گو یونی در این مسیر همراه شماست.

به طور مثال شرایط و مدارک مورد نیاز برای اخذ پذیرش تحصیلی در رشته MBA دانشگاه اچ ای سی مونترال: کپی رسمی مدرک کارشناسی، کپی سوابق تحصیلی دوره کارشناسی، چهار مقاله ویدیویی، دو توصیه نامه، یکی از نمرات رسمیGMAT ، TAGE MAGE یا GRE و داشتن مهارت در زبان انگلیسی یا فرانسوی است.

البته اخذ پذیرش تحصیلی از دانشگاه HEC یک سری شرایط عمومی همچون: داشتن مدرک تحصیلی مقطع پیشین (مقطع کارشناسی با معدل کل حداقل 12)، مهارت در استفاده از زبان انگلیسی، ارائه سوابق تحصیلی و ترجمه رسمی مدارک تحصیلی را دارد که متقاضی آن‌ها را به دانشگاه ارائه می‌دهد.

نمرات قابل قبول برای مدارک زبان انگلیسی در دانشگاه HEC به دو دسته پیشرفته و متوسط تقسیم می‌شود که حداقل نمرات قابل قبول در دسته متوسط عبارت است از: مدرک TOEFL با نمره احداقلی 72 و مدرک IELTS با حداقل نمره 5.5 که دانشجوی پذیرش شده با این نمرات، باید دوره مهارت زبان دانشگاه اچ ای سی را در سال اول تحصیل خود طی کند. از طرف دیگر نمرات قابل قبول در دسته پیشرفته که بدون نیاز به دوره زبان پذیرش می‌شوند نیز این چنین است: مدرک TOEFL با نمره احداقلی 95 و مدرک IELTS با حداقل نمره 7

همچنین برای اخذ پذیرش در برخی از رشته‌های این دانشگاه داشتن سابقه حداقل دو سال کار در همان زمینه، یکی دیگر از شرایط لازم برای پذیرش تحصیلی است که متقاضیان در زمان اقدام باید به آن توجه داشته باشند.

رشته ‌های دانشگاه اچ ای سی

دانشگاه HEC مونترال طیف گسترده‌ای از برنامه‌های تخصصی را برای دانشجویان در نظر گرفته است که در قالب بیش از 100 برنامه آموزشی به دانشجویان بومی و بین المللی این دانشگاه ارائه می‌شوند و بهتر است بدانید که برنامه‌های آموزشی این دانشگاه یا به زبان فرانسوی، یا انگلیسی و یا دوزبانه ارائه می‌شوند. 

برنامه‌های انگلیسی زبان HEC شامل: رشته EMBA مک گیل- اچ ای سی، برنامه تمام وقت MBA، کارشناسی ارشد مدیریت در هنرهای بین المللی، ارشد علوم- اقتصاد مالی کاربردی، ارشد علوم- تجزیه و تحلیل علوم و داده‌های کسب و کار، ارشد علوم- امور مالی، ارشد علوم- مهندسی امور مالی، ارشد علوم- مدیریت زنجیره تأمین جهانی، کارشناسی ارشد علوم- تجارت بین الملل- کارشناسی ارشد علوم- تجربه کاربر در زمینه کسب و کار، دکترای مدیریت با گرایش‌های مختلف و برنامه‌های کوتاه مدت کارشناسی ارشد می‌باشد.

دوره MBA تمام وقت نیز که توسط دانشگاه HEC مونترال ارائه می‌شود دارای شهرت جهانی است و دانشجویان بسیاری را از سراسر جهان به این دانشگاه جذب می‌کند. همچنین برنامه‌های مختلف گواهینامه و مدرک دیپلم تخصصی ویژه نیز برای متقاضیان پذیرش تحصیلی از دانشگاه اچ ای سی ارائه شده است تا به راحتی از میان برنامه‎‌های مختلف، برنامه مورد علاقه خود را انتخاب کنند و در آن تحصیل کنند. 

همچنین رشته‌ های فرانسوی زبان دانشگاه HEC بسیار زیاد و متنوع هستند و اگر به زبان فرانسوی مسلط هستید تحصیل در این دسته از رشته‌های تحصیلی موقعیت‌های بیشتری پیش روی شما می‌گذارد.

شهریه دانشگاه اچ ای سی مونترال

شهریه و مخارج تحصیل در رشته‌های مختلف دانشگاه HEC مونترال با هم متفاوت هستند و دانشجو باید در زمان ثبت نام با توجه به رشته انتخابی هزینه‌های ورود به برنامه‌های آموزشی مربوطه را پرداخت کنند که در زیر برخی از شرایط شهریه‌ای در این دانشگاه آمده است:

در سال تحصیای 2021-2022 شهریه دانشجویان بین‌المللی این مجموعه 27 هزار دلار کانادا در سال اعلام شده است که به انضمام شهریه‌های جاری ثبت‌نام حدود 28 هزار و 629.82 آب می‌خورد. شهریه کامل دوره‌ تمام وقت MBA که شامل 54 واحد درسی در دانشگاه HEC می‌شود برای دانشجویان بین المللی این دانشگاه و برای یک سال تحصیلی مبلغی در حدود 49 هزار دلار کانادا است. همچنین شهریه کامل دوره EMBA در دانشگاه اچ ای سی نیز در حدود 91 هزار دلار کانادا است که شامل بسیاری از هزینه‌های جانبی تحصیل همچون ملزومات تحصیلی نیز می‌شود.

از طرف دیگر هزینه سالیانه تحصیل در کارشناسی ارشد مدیریت در هنرهای بین المللی که شامل هزینه‌هایی چون سفر بین شهرهای مختلف دالاس و مونترال، مونترال و بمبئی، بمبئی و دهلی، دهلی و پکن و پکن به میلان می‌شود، در حدود 45.900 دلار آمریکا می‌باشد.

همچنین شهریه دوره‌های کارشناسی ارشد علوم در گرایش‌های مختلف برای 4 ترم تحصیلی 29.900 دلار است که هزینه پایانامه برای این رشته‌های تحصیلی در حدود 28.800 دلار است و شهریه یک ترم کامل در دوره های کوتاه مدت کارشناسی ارشد برای دانشجویان بین‌المللی نیز در حدود 9.900 دلار است.

رتبه دانشگاه اچ ای سی مونترال

طبق آخرین به روزرسانی موسسه آماری webometrics در سال 2022 رتبه و رنکینگ دانشگاه اچ ای سی مونترال در جهان 1244 و در کشور کانادا 35 اعلام شده است. نام این دانشگاه همواره در میان رتبه بندی‌های مختلف جهانی به چشم می‌خورد. برنامه MBA دانشگاه HEC در کشور کانادا رتبه 3 و در جهان رتبه 30 ام را کسب کرده است و برنامه کارشناسی ارشد در گرایش تجزیه و تحلیل علوم و داده‌های کسب و کار این دانشگاه رتبه 51ام جهانی را طبق موسسه آماری QS Masters in Business Analytics Rankings در سال 2020 کسب کرده است.

بورسیه تحصیلی اچ ای سی

دانشگاه HEC مونترال برنامه‌های کمک مالی و بورسیه های تحصیلی مختلفی برای دانشجویان بین المللی این دانشگاه در نظر گرفته است که بسته به نوع رشته تحصیلی و همچنین دوره تحصیلی مبالغ متفاوتی را شامل می‌شوند و متقاضیان باید در زمان اقدام به پذیرش تحصیلی از این دانشگاه، برای گرفتن این بورسیه های تحصیلی نیز اقدام کنند.

خوابگاه دانشجویی اچ ای سی

دانشگاه HEC مونترال اقامتگاه‌های مخصوص برای دانشجویان غیر بومی و بین المللی را در محل پردیس دانشگاه در نظر نگرفته است و هیچگونه مسئولیتی در قبال مسکن دانشجویان ندارد. پس بهتر است بدانید که اگر از این دانشگاه پذیرش تحصیلی گرفته‌اید، باید قبل از ورود گزینه‌های مسکن در شهر را بررسی کنید و از میان آن‌ها اقامتگاه خود را انتخاب کنید. 

البته اقامتگاه HEC Montréal-Darlington یک گزینه انتخابی برای دانشجویان دانشگاه اچ ای سی است که فقط 40 دانشجوی بین المللی را پذیرش می‌کند و امکانات کاملی در اتاق‌های آن موجود است و در اختیار دانشجویان قرار می‌گیرد.

نتیجه‌گیری

اگر به این نتیجه رسیدید که برای اخذ پذیرش تحصیلی از دانشگاه‌های کشور کانادا، دانشگاه HEC مونترال بهترین گزینه برای شماست پس بهتره هرچه سریع‌تر وقت مشاوره مهاجرت تحصیلی رزرو کنید تا با کارشناسان با تجربه لتس گو یونی شرایطتون رو بررسی کنید و بدون دغدغه از این دانشگاه پذیرش تحصیلی بگیرید.