دانشگاه میدلسکس انگلستان یکی از مقاصد محبوب مهاجرت تحصیلی است که به ارائه دوره‌های تحصیلی با تمرکز بر حرفه افتخار می‌کند و دانشجویان را با فرصت‌های جهانی برای تحصیل و کار متصل می‌کند. این مجموعه با داشتن ۲۴.۰۰۰ دانشجو ثبت‌نام‌شده در پردیس لندن، یکی از بزرگترین دانشگاه‌های انگلستان است و طیف گسترده‌ای از دوره‌های کارشناسی و ارشد و دکتری را ارائه می‌دهد که در بازار کار امروز بسیار مورد تقاضا هستند. شما می‌توانید با رزرو وقت مشاوره مهاجرت تحصیلی لتس گو یونی، شانس خود را برای حضور در این دانشگاه بسنجید. 

دانشگاه میدلسکس انگلستان

دانشگاه میدلسکس انگلستان دانشگاهی دولتی است که از شش دانشکده تشکیل شده است که همگی در شمال لندن پراکنده‌اند. این دانشگاه با داشتن پردیس‌های خواهر در دبی و موریس و ارتباط با بیش از ۵۵ کشور، فرصت‌های منحصر به فردی برای کار و تحصیل ارائه می‌دهد. 

پردیس اصلی این دانشگاه در شمال لندن واقع شده است. این پردیس امن و سرسبز با امکانات آموزشی در سطح جهانی که به تازگی بیش از ۲۰۰ میلیون پوند برای آن هزینه شده است، به دانشجویان فرصت تحصیل در انگلستان و بهترین شهر دانشجویی جهان را ارائه می‌دهد و تنها ۳۰ دقیقه با مرکز شهر فاصله دارد و دانشجویان به راحتی می‌توانند به امکانات فرهنگی، اجتماعی و فرصت‌های شغلی فراوان پایتخت دسترسی پیدا کنند. 

پردیس هندون نیز با ۱۵ دقیقه پیاده‌روی به ایستگاه متروی هندون سنترال در خط شمالی و ایستگاه راه‌آهن هندون اورگراند متصل می‌شود که از آنجا حدود ۲۵ دقیقه تا موزه‌های مشهور جهان، مغازه‌ها، بارها و رستوران‌های مرکز لندن فاصله است. این مجموعه با نزدیک به ۱۴۵ سال سابقه در ارائه شیوه‌های آموزشی و یادگیری، به دانشجویان خود مزیتی رقابتی در محیط کار می‌دهد. طبق گزارش‌ها، پردیس لندن این مجموعه میزبان ۲۵۰۰۰ دانشجو از ۱۲۲ کشور مختلف است. 

رنکینگ دانشگاه میدلسکس

دانشگاه میدلسکس بر اساس گزارش مالی هیتاچی کپیتال در سال ۲۰۲۱، جزو ۱۰ دانشگاه برتر برای مدیران عامل در انگلستان است و تیم اشتغال آن با فرصت‌های کارآموزی در شرکت‌های برتر مانند گوگل، برادران وارنر و دلوچه، از دانشجویان در طول زندگی حرفه‌ای‌شان پشتیبانی می‌کند. 

این دانشگاه در میان دانشگاه‌های مدرن، از شهرت بالایی در زمینه پژوهش برخوردار است و نوآوری آن‌ها در آموزش، با دریافت سه جایزه سالگرد ملکه برای آموزش عالی و تکمیلی، مورد تقدیر قرار گرفته است. همچنین این مجموعه به دلیل جایگاه بین‌المللی خود، موفق به کسب دو جایزه ملکه برای کارآفرینی شده است. سایر رتبه‌های برتر این مجموعه عبارتند از: 

 • رتبه ۱۲۱ در راهنمای دانشگاه تایمز ۲۰۲۴
 • رتبه ۱۱۵ در راهنمای دانشگاه گاردین ۲۰۲۴
 • رتبه ۹۲ در رتبه‌بندی‌های دانشگاه‌های جوان THE در سال ۲۰۲۱

این مجموعه از نظر افزایش حجم، دامنه و کیفیت خروجی‌ها و تولید تحقیقات تأثیرگذار، نسبت به وضعیت REF ۲۰۱۴ پیشرفت داشته است. تعداد بیشتری از کارکنان برای بررسی در سال ۲۰۲۱ نسبت به سال ۲۰۱۴ تحقیقات خود را ارائه کردند و تقریباً ۱۰۰٪ از کارکنان واجد شرایط در ۱۲ واحد ارائه شدند. هیئت داوران ۴۱ درصد از کارهای ارائه شده را «پیشرو در جهان» و ۴۳ درصد دیگر را «ممتاز بین المللی» ارزیابی کردند. 

رشته‌های دانشگاه میدلسکس

شما می‌توانید از بین بیش از ۱۲۱ دوره کارشناسی و ۱۳۴ دوره ارشد و دکتری در دانشگاه میدلسکس انتخاب کنید. این دوره‌ها توسط متخصصان صنعت ایجاد شده و به گونه‌ای طراحی شده‌اند که به دانشجویان دانش و مهارت‌های عملی مورد نیاز برای داشتن حرفه‌ای موفق را ارائه دهند. هر رشته‌ای که دانشجویان انتخاب کنند، از امکانات استثنایی و ارتباطاتی که برای پیشرفت شغلی‌شان نیاز دارند برخوردار خواهند شد. دانشکده‌ها این مرکز عبارتند از: 

 • دانشکده هنر و صنایع خلاق
 • دانشکده علوم و فناوری
 • دانشکده بازرگانی و حقوق

تیم لتس گو یونی می تواند اطلاعات کاملی در مورد الزامات و شرایط پذیرش رشته مورد نظرتان در اختیار شما قرار دهد تا در تسریع روند مهاجرت تحصیلی شما کمک کند.

شرایط پذیرش دانشگاه میدلسکس

پذیرش در دانشگاه میدلسکس کمی رقابتی است و نرخ پذیرش آن با ۵۷ درصد، نسبتاً گزینشی است. این سیاست پذیرش متوسط نشان می‌دهد که دانشجویان تنها با برآورده کردن الزامات ورودی و ارائه مدارک حمایتی مانند SOP (بیانیه هدف)، توصیه نامه ها، نمونه کارها، نمره آیلتس و غیره می‌توانند برای پذیرش در این مجموعه پذیرفته شوند. 

برای پذیرش در دوره‌های ارشد و دکتری در این مجموعه، به مدرک کارشناسی با معدل حداقل ۵۵ درصد و نمره آیلتس ۶.۵ یا بالاتر نیاز دارید. در حالی که داشتن سوابق تحصیلی قوی اهمیت زیادی دارد، دانشجویان همچنین بر اساس مدارک تکمیلی مانند توصیه نامه‌ها و مقالات ارزیابی می‌شوند. متقاضیان دوره‌های ارشد و دکتری باید مستقیماً به دانشگاه درخواست دهند، در حالی که برای پذیرش در دوره‌های کارشناسی می‌توانید از طریق پورتال UCAS اقدام کنند. 

پذیرش در دوره کارشناسی

 • ریزنمرات رسمی کلاس دوازدهم
 • معدل حداقل ۵۵ درصد
 • یک توصیه نامه
 • انگیزه نامه
 • مدرک زبان
 • کپی پاسپورت

پذیرش در دوره ارشد و دکتری

 • مدرک کارشناسی
 • معدل کل حداقل ۵۵ درصد
 • ریزنمرات رسمی تحصیلی
 • گواهی رسمی از موسسات قبلی
 • نمره GMAT: حداقل ۵۵۰
 • مدرک زبان
 • انگیزه نامه
 • دو توصیه نامه تحصیلی
 • کپی پاسپورت
 • نمونه کارها
 • رزومه کاری
 • مصاحبه (برخی دوره ها) 

فرایند مصاحبه

به عنوان بخشی از فرآیند درخواست ویزای تحصیلی و تحصیل در انگلستان، ممکن است با شما مصاحبه شود. هنگام ارسال درخواست ویزای تحصیلی یا در هر زمانی قبل از دریافت ویزای تحصیلی، ممکن است از شما خواسته شود در مصاحبه‌ای (از طریق تلفن یا حضوری) شرکت کنید. کارشناس پرونده شما بر اساس پاسخ‌هایی که در طول مصاحبه می‌دهید، تعیین می‌کند که آیا شما یک دانشجوی «واقعی» هستید یا خیر. 

اگر سوالی را متوجه نشدید، از مصاحبه‌کننده بخواهید آن را تکرار کند. آن‌ها مشکلی با تکرار سوال ندارند، زیرا می‌دانند که انگلیسی ممکن است زبان اول شما نباشد. مهم‌ترین چیز حفظ آرامش و پاسخ به سوالات با سرعت و دقت است. وحشت نکنید زیرا باعث می‌شود صحبت کردن شما سلیس نباشد. لتس گو یونی می تواند در رابطه با مصاحبه راهنمایی هایی به شما ارائه دهد.

نتیجه پذیرش

زمان لازم برای ارزیابی جامع درخواست‌های متقاضیان و اعلام تصمیم پذیرش در این مجموعه حدود چهار تا شش هفته است. از دانشجویان خواسته می‌شود برای دریافت به‌روزرسانی‌های منظم در مورد نتایج پذیرش، ایمیل‌های خود را بررسی کنند. پس از دریافت نامه پذیرش، روند مهاجرت تحصیلی شما راحت تر پیش خواهد رفت.

شهریه دانشگاه میدلسکس

شهریه دانشگاه میدلسکس بر اساس رشته تحصیلی متغیر است و با توجه به تورم سالانه افزایش می‌یابد. با این حال، این مجموعه با در نظر گرفتن هزینه‌های بالا و اهمیت تحصیلات، طیف وسیعی از بورسیه‌ها و وام تحصیلی را برای دانشجویان با هر وضعیت مالی ارائه می‌دهد تا اطمینان حاصل شود که همه افراد فارغ از پیشینه مالی خود، فرصت تحصیل در این دانشگاه را داشته باشند. 

این دانشگاه با در نظر گرفتن افزایش هزینه‌های زندگی، تلاش می‌کند تا تحصیل در انگلستان را برای دانشجویان به صرفه‌تر کند. آن‌ها با اختصاص بودجه اضافی، کاهش هزینه‌های تحصیل و ارائه مشاوره مالی شخصی به دانشجویان کمک می‌کنند تا بهترین استفاده را از دوران دانشجویی خود ببرند. در اینجا جزئیاتی از شهریه تخمینی برای دانشجویان بین‌المللی آورده شده است: 

اکثر دوره‌های کارشناسی: ۱۶.۶۰۰ پوند در سال 

دوره‌های پیش‌دانشگاهی در رشته‌های خاص (هنر و صنایع خلاق، طراحی بازی، حسابداری و مالی، اقتصاد، مدیریت، حقوق و سیاست، جامعه‌شناسی و جرم‌شناسی): ۱۴.۷۰۰ پوند در سال

اکثر دوره‌های ارشد و دکتری: ۱۷.۰۰۰ پوند در سال

دوره‌های ارشد و دکتری تحقیقاتی: ۱۵.۷۰۰ پوند در سال

بورسیه تحصیلی دانشگاه میدلسکس

رؤیای تحصیل در دانشگاه میدلسکس را در سر دارید اما نگران هزینه تحصیل در انگلستان هستید؟ نگران نباشید! طیف وسیعی از بورسیه‌ها و جوایز برای کمک به دانشجویان با استعداد و شایسته‌ای مانند شما در نظر گرفته شده است تا شکاف مالی را پر کند و آرزوهای تحصیلی‌تان را به واقعیت تبدیل نماید. معروف‌ترین این بورسیه‌ها عبارتند از: 

بسته‌ی دانشجویی مقدماتی MDX به دانشجویان کارشناسی تمام‌وقت تا سقف ۱۰۰۰ پوند هدیه شامل آیپد یا لپ‌تاپ ارائه می‌دهد. 

بورسیه‌ی تحصیلی پروفسور مالکوم سرجنت مبلغ ۲.۰۰۰ پوند برای دانشجویان ورودی سال اول کارشناسی در نظر گرفته است. 

جوایز تحصیلی منطقه‌ای و بین‌المللی تا سقف ۲.۰۰۰ پوند برای شهریه هر دانشجوی بین‌المللی با سابقه‌ی تحصیلی عالی ارائه می‌دهد. 

کمک‌هزینه دستاورد قابل‌توجه در ورزش مبلغ ۲۰۰ تا ۱.۰۰۰ پوند برای تمام دانشجویان با دستاوردهای ورزشی اعطا می‌کند. 

بورسیه‌ی چِونینگ از متقاضیان با مدرک کارشناسی مرتبط با حداکثر ۱۸.۰۰۰ پوند پشتیبانی می‌کند. 

جایزه‌ی ارشد و دکتری دانش‌آموختگان به دانشجویان بین‌المللی با مدرک تحصیلی از این مجموعه که برای دوره‌ی دوم بازمی‌گردند، ۲۰ درصد از شهریه را اعطا می‌کند و در زمان درخواست دوره به طور خودکار بررسی می‌شود. 

خوابگاه و خدمات دانشجویی دانشگاه میدلسکس

این مجموعه یکی از معدود دانشگاه‌های لندن است که خوابگاه دانشجویی در محوطه خود دارد و به دانشجویان برای پیدا کردن محل اقامت در خوابگاه‌های دانشجویی خود، خوابگاه‌های مشترک با سایر دانشگاه‌ها و همچنین مکان‌های اجاره‌ای خصوصی در لندن کمک می‌کند. اگر دانشجویی دارای معلولیت باشد، می‌تواند روی این مجموعه برای پیدا کردن مکانی مناسب با نیازهایش حساب کند. 

محوطه اصلی دانشگاه در هندون سرسبز، پایدار و امن است و قطعاً هیجان شهر لندن را نیز در خود دارد. این دانشگاه در ساختمان ۸۰ میلیون پوندی خود به نام «گروو» که مجهز به امکانات استاندارد صنعت است، از امکانات آموزشی فوق‌العاده‌ای برخوردار است. 

همچنین، اگر دانشجویی نگران برقراری تعادل بین مراقبت از کودک و تحصیل است، مهدکودک دانشگاه در اینجا وجود دارد تا مدیریت همه چیز را آسان‌تر کند و آموزش و نگهداری از کودکان ۶ هفته تا ۵ساله را ارائه دهد. این مهد کودک تحت نظارت و بازرسی آفستد (سازمان استانداردهای آموزشی، مراقبتی و بازرسی کودکان در بریتانیا) اداره می‌شود و اولویت اصلی آن رفاه و رشد فرزندان دانشجویان است.

 دانشگاه با فراهم کردن فرصت‌های تحصیلی در سطح جهانی، به شما کمک می‌کند تا رویاهای خود را در زمینه مهاجرت تحصیلی به لندن به واقعیت تبدیل کنید.