دانشگاه لافبورو انگلستان نه تنها به خاطر برتری علمی، بلکه به خاطر محیط زیبای اطرافش نیز بین افرادی که قصد مهاجرت تحصیلی دارند، شناخته شده است. پردیس اصلی دانشگاه در میان ۴۴۰ هکتار فضای سبز قرار گرفته و فضایی آرام و الهام بخش را برای تحصیل راحت و با آرامش ایجاد می‌کند. این مجموعه به طور مداوم در بین برترین دانشگاه‌ها در رتبه‌بندی‌های ملی و بین المللی قرار دارد و جایگاه خود را به عنوان یک موسسه معتبر تثبیت کرده است. 

ما می‌دانیم که پذیرش دانشگاه یک فرایند پر از استرس است، مهم نیست که به کجا درخواست می‌دهید یا انتظار چه نمرات خوبی را دارید. به طور کلی، این مجموعه به دنبال مدارک تحصیلی قوی و انگیزه نامه‌هایی است که نشان دهنده علاقه شما به رشته تحصیلی‌تان باشد. در پایان این مطلب، اگر همچنان خواستار اقدام برای این موسسه بودید، با رزرو وقت مشاوره مهاجرت تحصیلی لتس گو یونی، می‌توانید شرایط خود را بررسی کنید. 

دانشگاه لافبورو در کدام شهر است

شاید برای شما هم سوال باشد که دقیقا دانشگاه لافبورو در کدام شهر است. این مجموعه در لِسترشر، در فاصله ۹۰ دقیقه‌ای شمال لندن قرار دارد. شهر لافبورو که در شهرستان لسترشر واقع شده، یک شهر کوچک بازاری است که طیف وسیعی از مغازه‌ها، کافه‌ها، رستوران‌ها و بارها را در خود جای داده است. 

هر چیزی که دانشجویان نیاز داشته باشند در محوطه دانشگاه یافت می‌شود، اما شهر لافبورو نیز در فاصله پیاده‌روی قرار دارد و دارای طیف وسیعی از مغازه‌ها، کافه‌ها، بارها و رستوران‌های اضافی، و همچنین دو سینما و یک اتاق فرار می‌باشد. 

لافبورو دارای یکی از بزرگترین محوطه‌های دانشگاهی در انگلستان است که تمامی ساختمان‌ها و دانشکده‌ها در یک محل واقع شده‌اند و به طور کلی محوطه آن با هدف تبدیل مرکز به بهترین دانشگاه ورزشی ساخته شده است. از همین رو به عنوان بهترین دانشگاه ورزشی این کشور شناخته می‌شود که چندین بار توسط راهنمای تایمز به عنوان بهترین دانشگاه ورزشی سال شناخته شده است. 

دانشگاه لافبورو انگلستان

در ابتدا در سال ۱۹۰۹ دانشگاه لافبورو انگلستان به عنوان یک موسسه فنی کوچک تاسیس شد، از سال ۱۹۶۶ به یک دانشگاه تبدیل شده است و در حال حاضر بیش از ۱۹۰۰۰ دانشجو از بیش از ۱۳۰ کشور دنیا را در خود جای داده است. لافبورو دارای تاریخی غنی است که به اوایل قرن بیستم برمی‌گردد، زمانی که برای ارائه آموزش و مهارت به صنایع محلی تاسیس شد. 

در این مجموعه، هر دانشجویی فرصت‌های لازم برای شکوفایی و رسیدن به حداکثر توانایی‌های خود را خواهد داشت. ارتباطات قوی با صنعت، چه داخلی و چه بین‌المللی، این فرصت‌ها را تقویت می‌کند. از طریق مربیگری پیشرو در جهان و امکانات پیشرفته، همه افراد در دانشگاه می‌توانند بدون توجه به توانایی یا علاقه از ورزش لذت ببرند. پذیرش در این مجموعه با نرخ پذیرش ۶۸ درصد، آن را به دانشگاهی با رقابت متوسط در پذیرش دانشجو تبدیل کرده است. 

این دانشگاه یکی از دانشگاه‌های برتر انگلستان است که به خاطر شهرت عالی در تدریس و تحقیق، ارتباط قوی با تجارت و صنعت و دستاوردهای ورزشی بی‌نظیر شناخته شده‌است. طبق آمار، بیش از ۹۶ درصد از فارغ‌التحصیلان ظرف شش ماه پس از فارغ‌التحصیلی شغل پیدا کرده و حرفه خود را آغاز می‌کنند. این امر توسط مراکز کاریابی دانشگاه و ارتباط با کارفرمایان برجسته تسهیل می‌شود. 

پذیرش از دانشگاه لافبورو

دوره‌های پذیرش از دانشگاه لافبورو در نیمسال‌های پاییز و زمستان ارائه می‌شوند. این دانشگاه برای پذیرش دانشجویان بین المللی هزینه درخواست ندارد. با این حال، دانشجویان بین المللی برای تایید پذیرش جهت اخذ ویزای دانشجویی باید مبلغ ۲۵۰۰ پوند به عنوان بیعانه پرداخت کنند. داوطلبان برای پذیرش در دوره‌های کارشناسی باید مدرک تحصیلی دبیرستان و برای پذیرش در دوره‌های تحصیلات تکمیلی مدرک کارشناسی را ارائه دهند. الزامات کلی عبارتند از: 

پذیرش کارشناسی: 

 • ریزنمرات دبیرستان
 • توصیه نامه‌ها
 • شرح هدف یا انگیزه نامه
 • نمرات زبان انگلیسی: تافل - ۹۲، با حداقل نمره ۲۲ در هر بخش/ آیلتس - ۶.۵، با حداقل نمره ۶ در هر بخش

پذیرش ارشد و دکتری: 

 • مدرک کارشناسی
 • توصیه نامه‌ها
 • شرح هدف یا انگیزه نامه
 • رزومه یا CV
 • نمرات زبان انگلیسی: تافل - ۹۲، با حداقل نمره ۲۲ در هر بخش/ آیلتس - ۶.۵، با حداقل نمره ۶ در هر بخش

کمیته پذیرش این مجموعه ظرف ۳ تا ۴ هفته پس از دریافت درخواست شما تصمیم گیری در مورد پذیرش را اعلام می‌کند. ممکن است تصمیم زودتر از دوره تعیین شده اعلام شود. بنابراین، به متقاضیان توصیه می‌شود صندوق ورودی ایمیل خود را برای هر ایمیل رسمی از دانشگاه بررسی کنند. پس از دریافت نامه پذیرش، برای رزرو صندلی باید پذیرش خود را تایید کنید. سپس می‌توانید برای ویزای دانشجویی، خوابگاه و مجوز کار اقدام کنید که تیم لتس گو یونی می‌تواند در تمامی این مراحل شما را یاری دهد. 

بورسیه دانشگاه لافبورو در ایران

هنگام تحصیل در انگلستان، بورسیه دانشگاه لافبورو در ایران علاوه بر دوره‌های کارشناسی، برای دانشجویان ارشد و دکتری نیز به ارزش بیش از ۱ میلیون پوند در سال ارائه می‌شود. این مجموعه به دانشجویان واجد شرایطی که مدرک تحصیلی معادل لیسانس، ۲۰ درصد بورسیه تحصیلی و به دانشجویانی که مدرک تحصیلی معادل فوق لیسانس را کسب کرده اند، ۱۰ درصد بورسیه تحصیلی ارائه می‌دهد. 

متقاضیان بین المللی به طور خودکار بر اساس درخواست اولیه خود که از طریق UCAS ارائه شده است، برای بورسیه تحصیلی بین المللی این مجموعه در نظر گرفته می‌شوند. سایر بورسیه‌ها و کمک هزینه‌هایی که برای دانشجویان این دانشگاه ارائه می‌شوند، عبارتند از: 

کمک هزینه معیشتی: لافبورو همچنین یک صندوق کمک هزینه معیشتی را ارائه می‌دهد که جوایز محدودی را به دانشجویان فعلی که با مشکلات مالی شدید روبرو هستند ارائه می‌دهد که این مبلغ متغیر است. 

بورسیه موسیقی: تعداد بسیار محدودی از بورسیه‌های تحصیلی ارائه می‌شود که جایزه نقدی ۱۰۰ پوندی و بسته حمایتی سفارشی به ارزش حداکثر ۵۰۰ پوند را ارائه می‌دهد. علاوه بر این، دانشجویان می‌توانند با نرخ ۲۰۰ پوند برای ۸ ساعت شهریه به آموزش فوق برنامه دسترسی داشته باشند. 

بورسیه‌های ورزشی: دانشجویان ورزشکار با استعداد که در سطح بین‌المللی جوانان یا بالاتر رقابت می‌کنند، می‌توانند از بورسیه‌های ورزشی لافبورو تا سقف ۵۰۰۰ پوند در سال بهره‌مند شوند. میزان این بورسیه به رشته ورزشی و سطح عملکرد دانشجو بستگی دارد. 

بورسیه‌های تحصیلی چونینگ: این مجموعه برای ترم اکتبر سال جاری، ۳۰ بورسیه تحصیلی کامل (۱۰۰٪ شهریه) چونینگ ارائه می‌دهد. 

رنکینگ دانشگاه لافبورو

لافبورو عضو گروه معتبر راسل است که مجموعه‌ای منتخب از موسسات پیشرو در زمینه پژوهش‌های باکیفیت در بریتانیا به شمار می‌رود. این دانشگاه تنها دانشگاه بریتانیایی است که توانسته برای ۶ سال متوالی، مقام اول را در رتبه‌بندی «بهترین دانشگاه انگلستان از نظر رضایت دانشجویی» (رتبه‌بندی تایمز آموزش عالی) کسب نماید. سایر رتبه‌بندی‌های رسمی این مرکز عبارتند از: 

 • دهمین دانشگاه برتر در راهنمای تایمز ۲۰۲۴
 • دهمین دانشگاه برتر در راهنمای گاردین ۲۰۲۴
 • بین رتبه‌ی ۲۵۱ تا ۳۰۰ در رتبه‌بندی جهانی دانشگاه‌های کیو. اس ۲۰۲۴
 • بین رتبه‌ی ۲۵۱ تا ۳۰۰ در رتبه‌بندی جهانی دانشگاه‌های تایمز آموزش عالی ۲۰۲۴

نتایج REF ۲۰۲۱ نشان می‌دهد که سهم این مجموعه از بهترین پژوهش‌های بریتانیا نسبت به سال ۲۰۱۴.۱۱ درصد افزایش یافته است. این موضوع نشان‌دهنده‌ی پیشرفت قابل توجه این دانشگاه نسبت به سایرین است. این دانشگاه به‌طور مداوم در بین ده دانشگاه برتر تمامی جداول رده‌بندی مهم انگلستان قرار می‌گیرد و یکی از برترین موسسات آموزشی در منطقه میدلندز است. همچنین، این مجموعه تنها یکی از ۱۳ موسسه در سراسر جهان است که موفق به دریافت نشان پنج ستاره پلاس در طرح رده‌بندی بین‌المللی QS Stars شده است. 

شهرت جهانی این مجموعه در زمینه ورزش، بر پایه‌ی میراث ورزشی طولانی و موفقیت‌آمیز آن بنا شده است. در آخرین المپیک، دانشجویان، فارغ‌التحصیلان و ورزشکاران مرتبط با لافبورو موفق به کسب ۳۵ مدال در در آن شدند. این دانشگاه همچنین برای سومین بار، به‌عنوان «دانشگاه سال برای ورزش» در راهنمای دانشگاه‌های خوب تایمز و ساندی تایمز ۲۰۲۲ شناخته شد. علاوه بر این، این مجموعه در هفت سال گذشته (۲۰۱۷ تا ۲۰۲۳)، در رتبه‌بندی موضوعی QS به‌عنوان دانشگاه شماره‌ی یک جهان در رشته‌های مرتبط با ورزش شناخته شده است. 

رشته‌ های دانشگاه لافبورو

لافبورو تجربه‌ای آموزشی نوآورانه را ارائه می‌دهد که شامل رشته‌های گسترده‌ای از جمله علوم ورزشی و تربیت بدنی، مهندسی، بازرگانی و هنر می‌شود. این دانشگاه که در ابتدا دوره‌های مربوط به موضوعات فنی، علوم و هنر را ارائه می‌داد، اکنون دارای ۱۹ دانشکده و دپارتمان مختلف است. 

با وجود سابقه‌ی واضح در زمینه فناوری، صحبت در مورد این مجموعه بدون اشاره به ورزش غیرممکن است. این دانشگاه در سطح ملی و بین‌المللی به خاطر برتری در بخش ورزش شناخته شده است. در هر دوره‌ی کارشناسی در لافبورو، دانشجویان می‌توانند یک سال کارآموزی را در برنامه‌ی تحصیلی خود بگنجانند. این فرصت به دانشجویان این امکان را می‌دهد تا مهارت‌های کاری خود را به حداکثر برسانند و ارتباطات ارزشمندی برقرار کنند، موردی که در بسیاری از نقدها مورد تحسین قرار گرفته است. 

شهریه دانشگاه لافبورو

این مرکز علاوه بر شهریه دوره و هزینه اقامت شما، ممکن است برای دوره‌های خاص هزینه‌های اضافی نیز وجود داشته باشد. این شامل هزینه تجهیزات ایمنی شخصی (برای کار در آزمایشگاه)، سفرهای میدانی، مواد هنری و وسایل ورزشی می‌شود. 

همچنین ممکن است لازم باشد در صورت‌عدم رعایت حداقل الزامات زبان انگلیسی برای دوره خود، یک دوره زبان انگلیسی را با هزینه اضافی بگذرانید. شما همچنین باید برای هزینه‌های زندگی بودجه‌بندی کنید که شامل غذا، سرگرمی، بیمه وسایل شخصی، لباس و غیره می‌شود. 

هزینه‌های شهریه دوره پایه بین المللی: از ۲۳۰۰۰ پوند

شهریه دوره کارشناسی: از ۲۴۰۰۰ پوند

شهریه دوره ارشد و دکتری: از ۲۴۰۰۰ پوند

خوابگاه و خدمات دانشجویی دانشگاه لافبورو

این مجموعه دارای ۱۷ خوابگاه دانشجویی است؛ هفت خوابگاه با پذیرایی مشترک، هفت خوابگاه با پذیرایی خصوصی و سه خوابگاه با مشارکت یک ارائه دهنده خدمات - برای دانشجویان در طول تحصیل. اقامت در خوابگاه‌های دانشگاه برای دانشجویان بین المللی کارشناسی تا دو سال تضمین شده است. 

این مجموعه خدمات رایگان حمل و نقل از فرودگاه را برای دانشجویان بین المللی ارائه می‌دهد که در زمان‌های مختلف قبل از شروع سال تحصیلی اجرا می‌شود. در ابتدای ترم، دفتر بین المللی یک جلسه توجیهی برای دانشجویان بین المللی جدید برگزار می‌کند تا آن‌ها را با زندگی دانشگاهی و بخش‌های مفید آشنا کند. امکانات ورزشی برجسته دانشگاه نیز شامل یک مرکز دوومیدانی سرپوشیده، یک استادیوم روباز و یک استخر ۵۰ متری شنا تکمیل می‌شود. 

کتابخانه مرکز نیز حاوی بیش از ۵۰۰۰۰۰ کتاب، ۹۰۰۰۰ مجموعه مجلد و دسترسی به حدود ۳۰۰۰۰ مجله الکترونیکی است. آزمایشگاه STEM، با سرمایه‌گذاری ۱۷ میلیون پوندی، در پاییز ۲۰۱۷ در این مجموعه افتتاح شد تا امکانات آموزشی پیشرفته‌ای را برای دانشجویان رشته‌های علوم و مهندسی فراهم کند. این آزمایشگاه، علاوه بر کارگاه مهندسی، طیف وسیعی از آزمایشگاه‌های مدرن و فضاهای آموزشی را ارائه می‌دهد.