کالج lasalle vancouver یک موسسه آموزشی خصوصی است مه در سال 1959 توسط یک طراح مد به نام Jean-Paul Morin در بخش لاسال شهر ونکوور در استان کبک تاسیس شد. این مرکز بزرگترین کالج دو زبانه در آمریکای شمالی است که در قلب شهر ونکوور واقع شدع است و آموزش های حرفه ای، دانشگاهی و پیش دانشگاهی ارائه می دهد. 

کالج لاسال ونکوور دارای 5 داشکده تخصصی با بیش از 60 برنامه مبتنی بر خلاقیت، کارآفرینی و نوآوری در قلب برنامه های آموزشی خود، جز قدیمی ترین و برترین کالج های کانادا به شمار می رود. در سال 2019، کالج لاسال ونکوور با ادغام کلیه برنامه های آموزشی کالج اینتر دک (Inter-Dec) در زیر پرچم خود، برنامه های پیشنهادی خود را گسترش داد. کالج لاسل ونکوور خود را از خبرگان و متخصصان هنرآموزش و یادگیری می داند و بزرگترین گروه مد کانادا به شمار می رود. در این کالج دانشجویان خلاقیت را به طور روزانه تجربه می کنند.کالج لاسل ونکوور یک اکوسیستم خلاق واقعی به شمار می رود. دانشجویان برای تولید خلاقانه و موفق به تجهیزات و امکتنات ویژه (استودیو عکس، چاپگر سه بعدی، کلاس های گروهی و مشارکتی) دسترسی دارند.

به عنوان یکی از پیشگامان آموزش آن  لاین در کبک، کالج لاسل ونکوور اولین مرکز آموزشی بود که واقعیت  مجازی را در دروه های خود ادغام کرده است.