کالج لسل ونکوور در کشور کانادا واقع شده و یک کالج خصوصی محسوب می‌شود که در سال 1998 تاسیس شد و تمرکز خود را بر رشته‌هایی همچون: طراحی مد، تجارت مد، آرایش هنری، طراحی داخلی، طراحی جواهرات، طراحی گرافیک و انیمیشن گذاشت و همچنین برنامه‌های آموزش آنلاین را آغاز کرد. هم‌اکنون کالج لسل برنامه‌های مختلف تحصیلی را ارائه می‌دهد و به طور مداوم به عنوان برترین مدرسه مقطع کارشناسی در کانادا برای طراحی بازی‌های ویدیویی معرفی شده است.

کالج Lasalle ونکوور توسط شعبه موسسات آموزش خصوصی وزارت آموزش پیشرفته بریتیش کلمبیا (PTIB) مدرک دانشگاهی خود را دریافت کرده است و به عنوان یک کالج آموزشی معتبر فعالیت‌های آموزشی خود را به دانشجویان بومی و بین المللی این کالج ارائه می‌کند. 

کالج لسل ونکوور همواره به داشتن کلاس‌های کوچک، محیط دوستانه و مدرسان عالی و با تجربه در صنعت‌های مختلف افتخار می‌کند و هدف اصلی LCV ارائه دانش و مهارت‌های اختصاصی به دانشجویان علاقه مند به حوزه‌های مد و طراحی بازی است. همچنین توسعه مهارت و کمک به دانشجویان در دستیابی به اهداف شغلی خود در یک محیط کاملا حرفه‌ای نیز از دیگر اهداف این کالج است.

در تاریخ 1 فوریه سال 2017، شبکه آموزش LCI که کالج Lasalle ونکوور هم یکی از اعضلی آن است، موسسه هنری ونکوور را به عنوان یک ارائه دهنده آموزش که مجموعه‌ای از برنامه‌های هنری کاربردی مهیج را در زمینه‌های مختلف مانند VFX، برنامه نویسی بازی‌های ویدیویی، فیلم دیجیتال، هنر و طراحی بازی، طراحی گرافیک، طراحی داخلی، مد، هنرهای آشپزی ارائه می دهد، تاسیس کرد. 

کالج Lasalle ونکوور عضوی از شبکه آموزش LCI است که مأموریت آن اتصال مردم جهان به فرصت‌های علمی از طریق آموزش با کیفیت است. شبکه آموزش LCI متشکل از 23 موسسه آموزش عالی منتخب در 5 قاره و حدود 2500 کارمند است که سالانه بیش از 15.000 دانشجو را در سراسر جهان آموزش می‌دهند. 

یکی از مزایای تحصیل در LCV، امکان تحصیل در یکی دیگر از مجموعه دانشگاه‌های گروه LCI است که فرصت تحصیل در خارج از کشورکانادا را برای دانشجویان این کالج از یک هفته تا یک ترم ایجاد می‌کند. 

یکی دیگر از اقدامات علمی LCV برای آموزش بیشتر و راحت‌تر متقاضیان، ارائه خدمات آموزش از راه دور و آموزش‌های مجازی است که این امر سبب شده است که متقاضیان در هر مکان و زمانی که حضور دارند از برنامه‌های آموزشی علمی این کالج به راحتی استفاده کنند. شیوه آموزشی دوره‌های از راه دور کالج Lasalle ونکوور به دو صورت آموزش خود راهنما و کلاس‌های مجازی استاد محور است.

برای مهاجرت تحصیلی به کشور کانادا، انتخاب موسسه آموزشی و همچنین محل زندگی و تحصیل به شما کمک می‌کند تا به راحتی در این راه قدم بردارید. پس بهتر است درمورد بهترین شهرهای کانادا برای تحصیل و زندگی اطلاعات کافی و مفیدی کسب کنید تا یک انتخاب درست داشته باشید. 

شرایط پذیرش کالج لسل ونکوور

تحصیل در کالج‌های کشور کانادا فرصت‌های شغلی فراوانی را پیش روی دانشجویان این کالج‌ها قرار می‌دهد لذا انتخاب یکی از این کالج‌های می‌تواند آینده شغلی افراد را تضمین کند. LCV هم از این قاعده مستثنا نیست و یکی از برترین کالج‌های کشور کانادا در زمینه طراحی بازی، گرافیک و مد است.

لازمه موفقیت در اخذ پذیرش تحصیلی از LCV داشتن حداقل الزامات این کالج برای پذیرش تحصیلی است که به شرح زیر می‌باشد:

•    مدرک دیپلم دوره متوسطه

•    مدرک پیش دانشگاهی

•    ریز نمرات دوره متوسطه

•    ترجمه رسمی تمامی مدارک به زبان انگلیسی

•    کپی گذرنامه معتبر 

•    مدارک شناسایی فردی

•    مهارت در زبان انگلیسی

* اگر زبان مادری متقاضی پذیرش تحصیلی از کالج Lasalle ونکوور انگلیسی نباشد، باید یکی از مدارک معتبر را برای اثبات مهارت در زبان انگلیسی به کالج ارائه دهد: 

مدرک TOEFL برای گواهی نامه‌ها و دیپلم‌ها حداقل نمره 75 و برای دوره کارشناسی نمره 80/ مدرک IELTS برای گواهی نامه‌ها و دیپلم‌ها حداقل امتیاز 5.5 و برای دوره‌های کارشناسی امتیاز 6.5/ مدرکPTE  برای گواهی نامه‌ها و دیپلم‌ها حداقل نمره 48 و برای دوره کارشناسی نمره 58

روند اخذ پذیرش تحصیلی از کالج لسل به این گونه است که پس از ارسال کلیه مدارک فوق، متقاضیان دوره کارشناسی باید در آزمون Accuplacer شرکت کنند و بسته به نمرات این آزمون که حداقل نمره مورد نیاز C است، دانشجو موفق به اخذ پذیرش تحصیلی از این کالج می‌شوند. 

رشته‌ های کالج لسل ونکوور

کالج لسل ونکوور با ارائه بیش از 35 برنامه مختلف تحصیلی خلاقیت دانشجویان را تقویت می‌کند و فرصت‌ها و پشتیبانی‌های متنوعی را برای دانشجویان خود فراهم می‌کند تا به راحتی وارد دنیای صنعت شوند و مهارت های لازم برای موفقیت را کسب کنند.

کالج لسل ونکوور گواهینامه‎ها، دیپلم‌ها و برنامه‌های لیسانس را در زمینه‌هایی مانند: طراحی بازی و VFX، طراحی گرافیک، طراحی داخلی، صوتی و فیلم، مد و آشپزی ارائه می دهد. همچنین این کالج هر دو برنامه آنلاین و حضوری را برای دانشجویان بین المللی خود ارائه می‌دهد و برنامه انگلیسی را برای دانشجویانی که شرایط مهارت انگلیسی را ندارند، در دسترس قرار داده است.

برخی از دوره‌های معروف LCV مربوط به حوزه مد و فشن این کالج است که شامل لیسانس طراحی مد، دیپلم طراحی مد و دیپلم طراحی جواهرات است. کالج لسل ونکوور توسط موسسه پرینستون ریویو به طور مداوم به عنوان بهترین مدرسه کارشناسی در کانادا برای طراحی بازی‌های ویدیویی انتخاب شده است.

از دیگر رشته‌های قابل ارائه در این کالج می‌توان به مدل سازی 3D برای انیمیشن و بازی‌ها، طراحی گرافیک پیشرفته، هنر و طراحی انیمیشن، هنرهای پخت و شیرینی، هنرهای آشپزی، کارآفرینی و مدیریت رستوران، مدیریت رویدادها، مدیریت تجارت مهمان نوازی، طراحی مد، بازاریابی مد، طراحی داخلی، برنامه نویسی، VFX برای فیلم و تلویزیون و طراحی وب و رسانه اشاره کرد.

شهریه کالج لسل ونکوور 

شهریه دوره‌های مختلف در LCV بسیار متفاوت با هم هستند و هزینه کامل تحصیل در این کالج به طور متوسط از 16.500 دلار کانادا تا 99.000 دلار کانادا و بسته به نوع برنامه آموزشی انتخابی متغیر است و همچنین شهریه دوره‌های آنلاین این کالج نیز در محدوده 14.172 تا 20.727 دلار کانادا است.

به طور مثال شهریه کامل تحصیل در دور‌های کارشناسی رشته‌های علوم، طراحی و طراحی کاربردی کالج لسل ونکوور 99 هزار دلار کانادا است و شهریه دوره دیپلم پیشرفته این کالج 49.500 دلار کانادا اعلام شده است.

همچنین شهریه حضور در دوره‌های دیپلم این کالج از 17.820 تا 57.750 دلار کانادا متغیر است و برای نمونه شهریه دیپلم هنرهای آشپزی 33 هزار دلار کانادا، دیپلم طراحی بازی 57.750 دلار کانادا و طراحی جواهرات هم در حدود 17.820 دلار کانادا است.

رنک کالج لسل ونکوور

طبق رتبه بندی QS در سال 2022 این کالج در رتبه 1415 جهانی قرار گرفته است. بر اساس یک سازمان رتبه‌بندی معتبر دیگر، کالج Lasalle در سال 2022 در رتبه 150 در کانادا قرار دارد.

بورسیه تحصیلی کالج لسل ونکوور

LCV برای دانشجویان بین المللی که موفق به اخذ پذیرش تحصیلی از این کالج شده‌اند و در یکی از برنامه‌های تمام وقت این کالج ثبت نام کرده‌اند بورسیه تحصیلی در نظر گرفته است. دانشجویانی مشمول دریافت این برنامه‌های بورسیه تحصیلی LCV می‌شوند که سوابق تحصیلی عالی داشته باشند و همچنین در برنامه‌های ورزشی و خلاقانه این کالج شرکت کنند. در زیر به برخی از برنامه‌های بورسیه تحصیلی این کالج اشاره شده است:

بورسیه تحصیلی ورودی دانشجویان بین المللی: مبلغ این بورسیه تحصیلی بین 5 تا 10 هزار دلار است که بورسیه تحصیلی 5 هزار دلاری به دانشجویان جدیدالورودی که در برنامه‌های دیپلم پذیرفته شده باشند، تعلق می‌گیرد و مبلغ 10 هزار دلار هم به دانشجویان جدیدالورود پذیرفته شده در دیگر دوره‌های این کالج ارائه می‌شود.

بورسیه تحصیلی استعداد درخشان: این بورسیه تحصیلی به دانشجویان بین المللی تمام وقت تعلق می‌گیرد که سوابق تحصیلی بسیار درخشانی داشته باشند و 20 درصد از هزینه‌های شهریه آن‌ها را پوشش می‌دهد.

خوابگاه دانشجویی

کالج لسل ونکوور مجموعه‌های خوابگاهی داخل پردیس دانشگاه را ندارد اما برای کمک به دانشجویان غیر بومی خود چندین گزینه مسکن را برای این گروه از دانشجویانش در نظر گرفته است. برخی از گزینه‌های محبوب اقامتی شامل اقامت در منزل، خانه‌های دانشجویی و آپارتمان‌های اقامت دانشجویی هستند که با دقت انتخاب و مورد بررسی دقیق قرار گرفته‌اند تا خدمات با کیفیتی به دانشجویان بین المللی LCV ارائه دهند.

برخی از خدمات قابل ارائه در این اقامتگاه‌ها شامل: سونا و استخر، اتاق بازی، کتابخانه، آشپزخانه، اتاق‌های استراحت، رستوران و غیره هستند. همچنین لازم است بدانید که نرخ‌های این اتاق‌ها به صورت هفتگی اعلام می‌شوند و درحدود 180 دلار تا 1.695 دلار کانادا و بسته به نوع اتاق و امکانات موجود در آن‌ها متغیر است.

نتیجه‌گیری

اگر به این نتیجه رسیدید که برای اخذ پذیرش تحصیلی از کالج‌های کشور کانادا، LCV بهترین گزینه برای شماست پس بهتره هرچه سریع‌تر وقت مشاوره مهاجرت تحصیلی رزرو کنید تا با کارشناسان با تجربه لتس گو یونی شرایطتون رو بررسی کنید و بدون دغدغه از این دانشگاه برای اخذ پذیرش تحصیلی اقدام کنید.