کالج جورج براون تورنتو کانادا

کالج دولتی جورج براون در مرکز شهر تورنتو در استان انتاریو کانادا واقع شده است که در گروه برترین کالج‌های تحقیقاتی کشور کانادا نیز قرار گرفته است. نام این کالج برگرفته از نام سیاستمدار و روزنامه نگار کانادایی اسکاتلندی جورج براون بوده است که یکی از افراد تاثیرگذار در شکل گیری کشور کانادا بوده است و نسبت به فراگیری علم و دانش نیز دغدغه فراوان داشته است.

کالج جورج براون در سال 1967 و به مناسبت صدمین سالگرد تاسیس کشور کانادا، در شهر تورنتو تاسیس شد و از سال 1968 درهای خود را به روی بیش از 2 هزار علاقه مند تحصیل در این کالج گشود و تاکنون پذیرای بیش از 30 هزار دانشجو بوده است.

کالج جورج براون با داشتن سه پردیس CASA LOMA، ST. JAMES و WATERFRONT در مرکز شهر تورنتو یک موقعیت مکانی عالی برای دانشجویان این کالج فراهم کرده است که دانشجویان در طول دوره تحصیل خود به تمامی امکانات شهر تورنتو دسترسی دارند و همچنین به برترین کارفرمانیان این منطقه نیز دسترسی دارند تا آینده شغلی مناسبی برای خود بسازند.

پردیس CASA LOMA به عنوان پردیس اصلی جورج براون فعالیت می‌کند که اکثر کلاس‌ها، دفاتر اداری، سالن تئاتر، کتابخانه و سایر خدمات دانشجویی در این پردیس مستقر هستند. در پردیس سنت جیمز نیز مرکز تجارت، طراحی هنر و فناوری اطلاعات، مهمانداری و هنرهای آشپزی و مرکز مطالعات مقدماتی قرار دارند و برخی کلاس‌های آموزش مداوم نیز در این پردیس برگزار می‌شود.

پردیس WATERFRONT نیز میزبان مدرسه بهداشت دندانپزشکی، مدیریت خدمات بهداشتی، پرستاری و دانشکده طراحی با برخی دوره های دیگر است. همچنین مرکز علوم بهداشت Daphne Cockwell نیز در این پردیس واقع شده است.

این کالج بیش از 160 برنامه آموزشی همچون: گواهینامه‌ها، دیپلم‌ها و دوره‌های کارشناسی و کارشناسی ارشد را ارائه می‌دهد که اصلی‌ترین رشته‌های آن عبارتند از: رهبری دوران کودکی، هنر و طراحی، مدیریت بازرگانی، خدمات اجتماعی، فناوری‌های ساخت و مهندسی، علوم بهداشتی، مهمانداری و هنرهای آشپزی، مطالعات پرستاری.

همچنین جورج براون تورنتو در بیش از 193 حوزه آموزش‌های مداوم نیز تخصص دارد که بیش از 63 هزار دانشجو نیز در این دوره‌های موزشی ثبت نام کرده‌اند. از طرف دیگر باید به این نکته اشاره کرد که کالج جورج براون نیز همانند بسیاری از دانشگاه‌ها و کالج‌های کشور کانادا دانشجویان بین المللی را پذیرش می‌کنند و درحدود 3.500 دانشجوی بین المللی از بیش از 95 کشور دنیا موفق به اخذ پذیرش تحصیلی از این کالج شده‌اند.

یکی از رسالت‌ها و سیاست‌های جورج بروان تورنتو از زمان تاسیس تاکنون ترویج علم و دانش از طریق تحصیلات آکادمیک بوده است که کاملا در این مسیر گام‌های مثبتی برداشته شده است. در همین راستا از سال 2004 با تغییر مدیریت کالج، همکاری‌های بین المللی این موسسه افزایش چشم گیری داشته است و همچنین اندازه محوطه کالج نیز به دو برابر افزایش پیدا کرده است.

برای موفقیت در اخذ ویزای تحصیلی کشور کانادا نیاز به نامه پذیرش تحصیلی از یکی از دانشگاه‌ها و یا کالج‌های کشور کانادا است که در بسیاری از مواقع گرفتن نامه پذیرش تحصیلی از کالج‌های این کشور راحت تر و به مراتب بهتر است. با لتس گو یونی همراه باشید و راهنمای جامع تحصیل در بهترین کالج های کانادا را بخوانید تا دید بهتری نسبت به تحصیل در کالج‌های کشور کانادا به دست آورید.

شرایط پذیرش کالج جورج براون

شرایط اخذ پذیرش تحصیلی از جورج براون تورنتو در برنامه‌های آموزشی این کالج متفاوت با هم هستند و بسته به نوع برنامه انتخابی شرایط هر برنامه نیز تعیین می‌شود. متقاضی اخذ پذیرش تحصیلی از کالج جورج براون باید حداقل 18 سال سن داشته باشد و دوره متوسطه را به اتمام رسانده باشد.

به طور مثال برخی از برنامه‌های آموزشی این کالج نیاز به پیش نیازهای درسی دارند که متقاضی باید در زمان اقدام به پذیرش تحصیلی مدارک آن را برای کالج ارسال کند. اما برخی از برنامه‌های آموزشی نیاز به سوابق تحصیلی ندارند و دانشجو با ارائه نمونه کار، شرکت در مصاحبه، ارائه رزومه و یا شرکت در آزمون صلاحیت می‌‌تواند از کالج جورج براون پذیرش تحصیلی بگیرد.

ولی به صورت کلی داشتن مدرک دیپلم دوره متوسطه و پیش دانشگاهی و همچنین مهارت در زبان انگلیسی برای متقاضیان بین المللی که خواهان تحصیل در دوره‌های دانشگاهی هستند، مورد نیاز است و مورد بررسی قرار می‌گیرند. مدارک مورد قبول کالج جورج براون تورنتو برای مهارت زبان انگلیسی به شرح زیر می‌باشد:

برای برنامه‌های دیپلم و گواهینامه: مدرک CAEL با حداقل نمره 60/ مدرک TOEFL با حداقل نمره 80 و در هیچ بخش کمتر از 20 نباشد/ مدرک IELTS با حداقل نمره 6 به طور کلی و در هیچ بخش کمتر از 5.5 نباشد/ مدرک PTE نمره کلی 54 و در بخش‌ نوشتن نمره 50/ مدرک MELAB با نمره 80 

برای برنامه‌های تحصیلات تکمیلی: مدرک CAEL با حداقل نمره 70 و در بخش نوشتن نمره 60/ مدرک TOEFL با حداقل نمره 88 و در هیچ بخش کمتر از 22 نباشد/ مدرک IELTS با حداقل نمره 6.5 به طور کلی و در هیچ بخش کمتر از 6 نباشد/ مدرک PTE نمره کلی 60 و در بخش‌ نوشتن نمره 55/ مدرک MELAB با نمره 85 

همچنین برای موفقیت در اخذ پذیرش تحصیلی در دوره‌های دیپلم و گواهینامه کالج براون حداقل نمره 12 در دروس زبان، ریاضی و دوره‌های مورد نیاز دیگر لازم است.

رشته ‌های کالج جورج براون

کالج جورج براون بیش از 160 برنامه را برای علاقه مندان تحصیل در این کالج ارائه می‌دهد که به برنامه‌های کارشناسی، کارشناسی ارشد،گواهینامه و دیپلم تقسیم می‌شوند. اگر هنوز در انتخاب رشته مردد هستید، با پر کردن فرم ارزیابی آنلاین در وب سایت لتس گو یونی به راحتی رشته مناسب به خود را پیدا کنید.

تمامی برنامه‌ها و دوره‌های آموزشی این کالج به هفت گروه آموزشی هنرها طراحی و فناوری اطلاعات، تجارت، خدمات اجتماعی و کودکی، فن‌آوری‌های ساخت و ساز و مهندسی، علوم بهداشت، مهمانداری و هنرهای آشپزی و مطالعات امادگی و آزاد تقسیم می‌شوند. 

برخی رشته‌های تحصیلی که در مقطع کارشناسی کالج براون تدریس می‌شوند عبارت اند از: طراحی برند، طراحی دیجیتال، حسابداری و امور مالی، زبان اشاره (انگلیسی- آمریکایی)، آموزش دوران ابتدایی کودکی، کارشناسی فناوری- مدیریت ساخت و ساز، تجزیه و تحلیل رفتار، علوم پرستاری، خدمات مهمانداری، بازرگانی- مدیریت آشپزی و مدیریت بازرگانی

همچنین رشته‌های مختلفی نیز همچون: انفورماتیک سلامت، امنیت سایبری، تجزیه و تحلیل تجارت سیستم های اطلاعاتی، شبکه‌های بی سیم، مدیریت طراحی برنامه، طراحی بازی، مدیریت رسانه تعاملی، طراحی پوشاک، مدیریت در مد، فیلمنامه نویسی و طراحی روایت، برنامه ریزی مالی، مدیریت منابع انسانی، بازاریابی، بهداشت دندان، اوتیسم و علوم رفتاری، مدیریت غذا و تغذیه و ... در مقطع کارشناسی ارشد ارائه می‌شود. 

شهریه کالج جورج براون

تمامی هزینه‌ها و مخارج تحصیل در جورج براون تورنتو برای هر سال تحصیلی در ابتدای سال محاسبه می‌شود و بر روی سایت کالج بارگزاری می‌شود و دانشجوی پذیرش شده باید مبلغ شهریه یک سال تحصیل خود را در ابتدای سال تحصیلی پرداخت کند.

شهریه رشته‌ها و برنامه‌های مختلف برای دانشجویان بین المللی کالج جورج براون از مبلغ 14.330 دلار آغاز می‌شود و در بعضی از برنامه‌ها تا 26.350 دلار نیز می‌رسد. همچنین هزینه‌های جانبی دیگری نیز به مبلغ شهریه هر فرد اضافه می‌شود که تقریبا درحدود 1.300 دلار در سال می‌باشد.

البته مخارج فوق مربوط به تحصیل در کالج جورج براون است و علاوه بر آن‌ها هزینه‌های زندگی نیز به صورت جداگانه حساب می‌شود. این هزینه‌ها شامل مخارج اجاره خانه و یا خوابگاه، خورد و خوراک، حمل و نقل، ملزومات و کتب درسی و مخارج شخصی هر فرد می‌باشد که کاملا بسته به سبک زندگی هر فرد متفاوت است.

رنکینگ کالج جورج براون

کالج جورج براون یکی از 5 کالج برتر تحقیقاتی در کشور کانادا است که براساس آمار رسمی وب سایت webometrics در سال 2022 نیز رتبه این کالج در جهان 6245 و در کشور کانادا 82 اعلام شده است.

بورسیه تحصیلی کالج جورج براون 

برنامه بورسیه تحصیلی جورج براون تورنتو برای دانشجویان بین المللی این کالج در قالب جوایز درون برنامه‌ای و کاملا براساس عملکرد تحصیلی دانشجویان (و معیارهای دیگر) و پس از شروع برنامه دانشگاهی هر فرد درنظر گرفته می‌شود. این برنامه‌های بورسیه تحصیلی یک بار برای هر دانشجو در نظر گرفته می‌شوند و دانشجو باید شماره بیمه اجتماعی معتبر کانادا را دریافت کرده باشد تا واجد شرایط دریافت بوررسیه تحصیلی این کالج شود.

اجازه کار کردن حین تحصیل

دانشجویان بین المللی در کالج جورج براون می‌توانند در طول دوره تحصیل خود به صورت نیمه وقت مشغول به کار شوند. این گروه از دانشجویان می‌توانند در داخل و یا خارج از پردیس کالج و تحت برنامه مطالعه کار در کانادا کار کنند. 

کار کردن در محوطه کالج: دانش آموزان می توانند در حین تحصیل خود در جورج براون حداکثر 20 ساعت در هفته در طول سال تحصیلی در دانشگاه کار کنند. دانشجویی واجد شرایط کار دانشجویی است که در یک برنامه تمام وقت ثبت نام کرده باشد و همچنین مجوز تحصیل معتبر در کشور کانادا را داشته باشد.

کار کردن در خارج از محوطه کالج: دانشجویان بین المللی همچنین می‌توانند در خارج از دانشگاه و همزمان با تحصیل خود مشغول به کار شوند. برای کار در خارج پردیس نیاز به گذشت 6 ماه از تحصیل در جورج براون و کشور کانادا گذشته باشد.

خوابگاه دانشجویی

کالج جورج براون دارای یک اقامتگاه دانشجویی به نام جورج است که مجوز اقامت به بیش از 500 دانشجو را در سوئیت‌های 2 اتاقه کاملاً مبله می‌دهد. این سوئیت‌ها کلیه امکانات رفاهی از جمله آشپزخانه، حمام، اینترنت، تلویزیون کابلی و تلفن را در خود جای داده‌اند.  

البته دانشجویانی که موفق به گرفتن مجوز اقامت در خوابگاه جورج نشده‌اند، بدون نگرانی می‌توانند با کمک دفتر اقامت کالج جورج بروان تورنتو برای گزینه‌های خارج از پردیس کالج اقدام کنند و در شهر زیبا و بزرگ تورنتو یک زندگی دانشجویی جذاب را تجربه کنند.

نتیجه‌گیری

اگر به این نتیجه رسیدید که برای اخذ پذیرش تحصیلی از کالج‌های کشور کانادا، کالج جورج بروان تورنتو بهترین گزینه برای شماست پس بهتره هرچه سریع‌تر وقت مشاوره مهاجرت تحصیلی رزرو کنید تا با کارشناسان با تجربه لتس گو یونی شرایطتون رو بررسی کنید و بدون دغدغه از این دانشگاه پذیرش تحصیلی بگیرید.