دانشگاه بورنموث انگلیس (BU) در کنار ساحل در جنوب غربی انگلستان قرار دارد و بر تربیت فارغ التحصیلانی کارآمد برای آینده تمرکز می‌کند. به طوری که هر دانشجویی می‌تواند به عنوان بخشی از دوره خود، در محیط کاری واقعی کارآموزی کند. بورنموث شهر ساحلی زیبایی در سواحل جنوبی انگلستان است که به خاطر سواحل طولانی و ماسه‌ای‌اش شهرت دارد. 

در واقع، بسیاری از دانشجویان در نظرات خود، نزدیکی به دریا را به عنوان یکی از نکات برجسته تحصیل در BU ذکر کرده اند. این شهر با داشتن تعداد زیادی بار و کافه که می‌توانید از آن‌ها لذت ببرید، جاذبه‌های دیگری نیز برای ارائه دارد. همچنین دسترسی به لندن با قطار از این شهر به راحتی امکان‌پذیر است. اگر شما هم مشتاق تحصیل در انگلیس و این دانشگاه هستید، می‌توانید از طریق لینک مشاوره مهاجرت تحصیلی لتس گو یونی، اقدام نمایید. 

دانشگاه بورنموث انگلیس

دانشگاه بورنموث انگلیس (BU) یک موسسه پژوهش محور است که دو پردیس دارد؛ لانسداون در مرکز شهر و تالبوت که در حومه شمالی قرار گرفته است. دانشجویانی که در این دانشگاه تحصیل کرده‌اند نظرات مثبتی داشته‌اند و بسیاری از آن‌ها از رشته تحصیلی خود و کل تجربه دانشگاهی در BU راضی بوده‌اند. 

نزدیک به ۱۲۰۰ عضو هیئت علمی در BU مشغول به کار هستند تا آموزشی با کیفیت بالا ارائه دهند و دانشجویان قبلی از بینش و تجربه اساتید خود بسیار تحت تأثیر قرار گرفته‌اند. جامعه BU شامل حدود ۱۶۰۰۰ دانشجو است که تقریباً ۲۶۰۰ نفر از آن‌ها دانشجویان بین‌المللی از بیش از ۱۲۰ کشور جهان هستند. 

اندازه کلاس‌ها معمولاً بین ۲۰ تا ۲۵ دانشجو است و دانشجویان زمان کافی برای ارتباط با استادان و راهنمایان خود داشته و همچنین فرصت‌های بیشتری برای دریافت بازخورد فردی دارند. کارکنان دانشگاه مشوق و پرشور هستند و می‌توانند دانش خود را به دانشجویان در تمام زمینه‌های تحصیلی منتقل کنند. 

بسیاری از آن‌ها سال‌ها در صنایع مختلف کار کرده‌اند و می‌توانند علاوه بر ارائه دانش کلیدی در مورد کار حرفه‌ای، دانشجویان را به افراد مرتبط با اشتغال نیز متصل کنند. این دانشگاه دائماً در حال تلاش برای بهبود کیفیت آموزش خود است و فناوری‌های جدید و خلاقانه را در طراحی دوره‌های آموزشی خود به کار می‌گیرد. 

رنکینگ دانشگاه بورنموث

بر اساس رتبه‌بندی دانشگاه‌های جوان تایمز (THE Young University Rankings)، دانشگاه بورنموث در بین ۱۰۰ دانشگاه برتر جوان جهان قرار دارد. کیفیت خروجی تحقیقات این دانشگاه نیز در ارزیابی چارچوب تعالی تحقیق (REF2021) مورد تایید قرار گرفته است؛ جایی که ۹۴ درصد از آن‌ها به عنوان «به رسمیت شناخته شده بین‌المللی» رتبه‌بندی شد. 

سایر رتبه‌بندی‌های دانشگاه بورنموث عبارتند از: 

 • رتبه ۸۱ در راهنمای دانشگاه‌های تایمز ۲۰۲۴
 • رتبه ۹۹ در راهنمای دانشگاه گاردین ۲۰۲۴
 • رتبه ۷۷۱-۷۸۰ در رتبه‌بندی جهانی دانشگاه‌های QS ۲۰۲۵
 • رتبه ۲۵۱-۳۰۰ در رتبه‌بندی جهانی دانشگاه‌های تایمز آموزش عالی ۲۰۲۳

رشته‌های دانشگاه بورنموث

دانشگاه بورنموث طیف گسترده‌ای از بیش از ۱۲۰ رشته کارشناسی را در ۱۷ حوزه تحصیلی مختلف به همراه برخی دوره‌های پایه و دوره‌های تکمیلی ارائه می‌دهد. تمامی این دوره‌ها توسط سه دانشکده اصلی و دانشکده بازرگانی دانشگاه اداره می‌شوند: 

 • دانشکده علوم بهداشتی و اجتماعی
 • دانشکده رسانه و ارتباطات
 • دانشکده علوم و فناوری
 • دانشکده بازرگانی 

دانشکده بازرگانی BU توسط AACSB International - انجمنی برای ارتقای دانشکده‌های بازرگانی عالی، معتبر شناخته شده است. دانشکده رسانه و ارتباطات نیز به عنوان تنها مرکز برتر در زمینه عمل رسانه‌ای در بریتانیا شناخته می‌شود. این دانشکده مدت‌هاست که قطب آموزش و پژوهش روزنامه‌نگاری بوده است و دانش‌آموختگان رشته انیمیشن آن در ساخت چندین فیلم برنده جایزه اسکار هالیوود مشارکت داشته‌اند. 

زمینه‌های تحقیقاتی دانشکده علوم و فناوری شامل باستان‌شناسی جنایی و دانش صحنه جرم است. حوزه کاری دانشکده علوم بهداشتی و اجتماعی نیز شامل مطالعاتی در زمینه زوال عقل، مامایی، تغذیه، مسائل بهداشت عمومی و سلامت روان است. 

شرایط پذیرش دانشگاه بورنموث

دانشگاه بورنموث سالانه دو بار برای ترم‌های فوریه و سپتامبر پذیرش دانشجو دارد. حداقل نمره مورد نیاز آیلتس برای دوره‌های کارشناسی ۶.۰ و برای دوره‌های ارشد و دکتری ۶.۵ است. مدارک مورد نیاز برای بررسی درخواست پذیرش شامل: 

 • توصیه نامه (LOR) 
 • انگیزه نامه (Personal Statement) 
 • سابقه کاری (Work Experience) 
 • دستاوردهای شخصی (Personal Achievements) 
 • معرفی نامه (References) 

فرآیند درخواست پذیرش: 

 • کارشناسی: فرم درخواست UCAS / Clearing
 • ارشد و دکتری: myHub / فرم درخواست UCAS

با نرخ پذیرش ۵۱ درصد، پذیرش در BU می‌تواند کمی دشوار باشد. بر اساس این آمار، از هر ۱۰۰ متقاضی مهاجرت تحصیلی، تنها ۵۰ نفر پذیرش می‌شوند. برای متمایز شدن از سایر متقاضیان، داشتن سوابق تحصیلی و کاری درخشان الزامی است. ارزیابی درخواست‌ها برای دوره‌های مختلف بر اساس نتایج آزمون‌های استاندارد، انگیزه و سوابق تحصیلی و فعالیت‌های فوق برنامه متقاضی انجام می‌شود. 

توجه: برای برخی از دوره‌ها در دانشکده علوم بهداشتی و اجتماعی، مصاحبه الزامی است. 

دانشگاه پذیرش دانشجویان را از طریق ایمیل یا وب سایت متقاضیان (myHub) اعلام می‌کند. پس از تکمیل مراحل درخواست، معمولا ۴ تا ۶ هفته طول می‌کشد تا دانشگاه با شما تماس بگیرد. برای پیگیری وضعیت درخواست خود می‌توانید از وب سایت UCAS یا صفحه پذیرش دانشگاه استفاده کنید. 

مهم: 

هنگام ثبت نام از یک ایمیل فعال استفاده کنید و به طور مرتب آن را برای دریافت آخرین اطلاعات مربوط به پذیرش بررسی نمایید. 

برای اطلاع از هرگونه اطلاعیه مربوط به پذیرش، به طور منظم وب سایت دانشگاه را بازدید کنید. 

شهریه دانشگاه بورنموث

هزینه سالانه شهریه تمام وقت برای دانشجویان بین المللی برای مدرک کارشناسی (لیسانس، کارشناسی علوم، مهندسی کارشناسی) بین ۱۷.۸۰۰ تا ۱۸.۸۰۰ پوند است. شهریه دوره‌های ارشد و دکتری شما بسته به موضوعی که در حال تحصیل هستید و نوع دوره، متفاوت خواهد بود: 

 • کارشناسی ارشد کورس بیس: ۱۶.۰۰۰ تا ۱۸.۲۵۰ پوند برای تحصیل تمام وقت، برای مدارک تحصیلی مانند کارشناسی ارشد هنر، کارشناسی ارشد علوم و کارشناسی ارشد حقوق
 • MBA (کارشناسی ارشد مدیریت بازرگانی): ۱۸.۰۰۰ پوند
 • دوره کارآموزی اختیاری (هزینه اضافی به موارد بالا): ۱.۸۵۰ پوند

برای دوره دکتری، شهریه تمام وقت ۱۹.۰۰۰ پوند در سال برای مطالعات کتابخانه‌ای و ۲۱.۰۰۰ پوند در سال برای مطالعات آزمایشگاهی است. دانشجویان بین‌المللی برای رزرو جایگاه خود در یک دوره تحقیقاتی ارشد و دکتری باید بیعانه غیر قابل استرداد پرداخت کنند. شهریه شما تمام هزینه‌های مرتبط با دوره شما را پوشش می‌دهد، از جمله مواد آموزشی، دسترسی به امکانات و سفرهای میدانی که موارد زیر خواهد بود: 

 • مواد مصرفی برای فعالیت‌های آموزشی آزمایشگاهی و میدانی، مانند مواد شیمیایی و سایر مواد
 • کار میدانی در بریتانیا و هزینه‌های سفر مربوطه
 • روپوش آزمایشگاهی، عینک و هدفون استاندارد روگوشی (در صورت لزوم) 
 • مجموعه اولیه لوازم مصرفی، مانند دی وی دی یا فلش مموری

برخی موارد مرتبط با تحصیل شما وجود دارد که انتظار می‌رود برای آن‌ها هزینه کنید و شامل موارد زیر باشد: 

 • کتاب‌های درسی
 • چاپ و فتوکپی
 • هزینه‌های تلفن و سفر در بریتانیا برای مصاحبه، دوره‌ها و securing placements (یافتن موقعیت‌های کارآموزی) 
 • کار میدانی اختیاری و تجربی در بریتانیا و خارج از کشور و هزینه‌های سفر مربوطه
 • لباس و کفش مناسب برای کار میدانی (در صورت لزوم) 
 • تردد بین پردیس‌های دانشگاه

برای متقاضیانی که از UCAS استفاده می‌کنند، هزینه BU برای دوره‌های کارشناسی ۲۰ تا ۲۶ پوند است. برای پذیرش در دوره‌های ارشد و دکتری هزینه ثبت نام وجود ندارد، مگر اینکه از طریق UCAS درخواست دهید. پرداخت شهریه توسط دانشجویان از طریق کارت‌های اعتباری یا نقدی امکان‌پذیر است. 

بورسیه تحصیلی دانشگاه بورنموث

آن‌ها طیف گسترده‌ای از بورسیه‌ها را به دانشجویان کارشناسی بین المللی ارائه می‌دهند و با برخی از موسسات در سراسر جهان همکاری می‌کنند تا تحصیل در انگلیس را برای دانشجویان بین المللی قابل دسترس‌تر کنند. این بورسیه‌های تحصیلی عبارتند از: 

بورسیه تحصیلی موسیقی BU: برای دانشجویان با استعداد در زمینه موسیقی یا خوانندگی که سابقه فعالیت گروهی داشته باشند. مبلغ بورسیه: ۶۰۰ پوند

بورسیه تحصیلی ورزشی BU: برای ورزشکاران با عملکرد بالا که تمایل به ادامه پیشرفت دارند. مبلغ بورسیه: ۵۰۰ تا ۵۰۰۰ پوند

بورسیه تحصیلی برتری علمی: حداقل مدرک کارشناسی با درجه ممتاز بالا از دانشگاهی در انگلستان یا معادل آن. مبلغ بورسیه: کاهش شهریه به میزان ۳۷۵۰ پوند

برنامه بورسیه تحصیلی چونینگ: برای متقاضیان تمام وقت دوره‌های کارشناسی ارشد کورس بیس که در زمان درخواست شهروند کشوری واجد شرایط چِوینینگ باشند و قصد بازگشت به کشور خود در پایان تحصیل را داشته باشند. مبلغ بورسیه: معافیت از شهریه به همراه سایر کمک هزینه ها. 

خوابگاه و خدمات دانشجویی دانشگاه بورنموث

به تمام دانشجویان سال اول ورودی که درخواست UCAS خود را تا مهلت‌های تعیین‌شده ارسال کرده‌اند و پذیرش قطعی بدون قید و شرط دارند، خوابگاه تضمینی داده می‌شود. هفت خوابگاه برای دانشجویان کارشناسی در دسترس است. محیط یادگیری مجازی پیشرفته (VLE) این دانشگاه نیز، یک پلتفرم فوق‌العاده از منابع و خدماتی است که دانشجویان می‌توانند از هر مکان و در هر زمانی به آن دسترسی داشته باشند. 

هر دو پردیس دارای کتابخانه هستند و امکانات اختصاصی رشته‌های مختلف شامل یک استودیوی تلویزیونی سونی اچ‌دی، استودیوی موسیقی، آمبولانس کاملاً کاربردی و مرکز آموزش صحنه جرم است. BU طیف وسیعی از خدمات را ارائه می‌دهد – از مشاوران سلامت روان گرفته تا مرکز پزشکی و از واحد AskBU تا طرح پشتیبانی یادگیری اضافی – که می‌تواند به هر نوع مشکل یا نیاز شما رسیدگی کند. 

تیم پشتیبانی دوستانه و قابل دسترس آن‌ها اولین نقطه تماس برای دانشجویانی است که در طول تحصیل در دانشگاه با هرگونه مشکل تحصیلی یا شخصی روبرو هستند. آن‌ها می‌توانند مشاوره عمومی ارائه دهند یا در صورت نیاز فرد را به خدمات تخصصی‌تر ارجاع دهند. 

یک نمایشگاه سالانه فارغ‌التحصیلی و فرصت‌های شغلی وجود دارد و دانشجویان می‌توانند از تیم CareersBU راهنمایی دریافت کنند و با کارکنان علمی مجرب ارتباط برقرار نمایند. بسیاری از این کارکنان در گذشته یا اکنون در زمینه کاری خود مشغول به کار بوده‌اند. این رویکرد متمرکز بر حرفه، نتایج واقعی به همراه دارد: ۹۱.۱ درصد از دانشجویان کارشناسی BU، پانزده ماه پس از فارغ‌التحصیلی از دانشگاه، مشغول به کار یا تحصیلات تکمیلی هستند.