دانشگاه بیرمنگام سیتی فرصت‌های زیادی را برای تغییر زندگی و راه اندازی کسب و کاری مناسب برای دانشجویان بین المللی فراهم می‌کند. کسب تحصیلات عالی سرمایه‌گذاری بزرگی برای آینده بوده و انتخاب دانشگاه و رشته درست، موضوع بسیار مهمی است. 

بیرمنگام سیتی تیم حرفه‌ای و باتجربه‌ای را در این زمینه فراهم کرده و برای سطح آموزشی بالایش مشهور است. با انتخاب این دانشگاه، فرد به دنیایی از فرصت‌های تحصیلی، شغلی و شخصی قدم خواهد گذاشت و اگر شما هم میخواهید شانس خود را برای حضور در این مرکز بسنجید، با تیم مشاوره پذیرش تحصیلی لتس گو یونی در ارتباط باشید. 

دانشگاه بیرمنگام سیتی انگلستان

دانشگاه بیرمنگام سیتی انگلستان (BCU) واقع در شهر پرجنب‌وجوش بیرمنگام انگلستان، به واسطه آموزش در سطح جهانی خود شهرت دارد. این دانشگاه که در سال ۱۸۴۳ تاسیس شده و به عنوان یکی از برترین موسسات آموزش عالی در انگلستان شناخته می‌شود که از پنج دانشکده تشکیل شده است. 

حدود ۲۴۰۰۰ دانشجو از ۸۰ کشور مختلف در این دانشگاه مشغول به تحصیل هستند که از طیف گسترده‌ای از گزینه‌ها برای انتخاب رشته تحصیلی خود برخوردارند. این گزینه‌ها شامل دوره‌های کوتاه، پاره وقت، تلفیقی، آموزش از راه دور، دکتری و غیره می‌شود. 

دانشکده‌های اصلی این دانشگاه عبارتند از: دانشکده جنوبی، دانشکده مرکزی و دانشگاه مادر. مراکز فرعی دانشگاه نیز شامل مدرسه هنری بیرمنگام، مرکز هنرهای زیبا سلطنتی بیرمنگام و مدرسه جواهرات می‌شود. 

BCU با میزان جذب دانشجویی ۵۳ درصد، به دنبال دانشجویانی پیشرو با مهارت‌های آکادمیک و حرفه‌ای بالا است و از دانشجویانی با پیشینه‌های مختلف استقبال می‌کند و فرصت‌های کسب تجربه‌های آکادمیک و رشد شخصی را برای آن‌ها فراهم می‌کند. 

همکاری گسترده مرکز با کمپانی‌های معتبری مانند مایکروسافت، بی‌بی سی، سونی و لندروور، موقعیت‌های شغلی گسترده‌ای را برای فارغ‌التحصیلان این مرکز مهیا می‌کند. BCU به نرخ استخدامی بالای خود (۹۴.۳ درصد از فارغ‌التحصیلان در عرض ۶ ماه پس از پایان دانشگاه، استخدام می‌شوند) مفتخر است. این موضوع نشان‌دهنده مشارکت بالای مرکز در کسب موقعیت‌های شغلی برتر در حوزه‌های انتخابی دانشجویان است. 

حضور در این دانشگاه و تحصیل در انگلیس تجربه‌ای خاص را برای دانشجویان فراهم می‌کند؛ چرا که موقعیت مکانی برجسته بیرمنگام، که دومین شهر بزرگ انگلستان محسوب می‌شود، این امکان را به دانشجویان می‌دهد تا علاوه بر تحصیل در سطح جهانی، از مزایای محیط شهری بیرمنگام نیز بهره‌مند شوند. 

رنکینگ دانشگاه بیرمنگام سیتی

این دانشگاه با توجه به معیارهای جهانی و سیستم رتبه‌بندی انگلستان در حوزه‌های مختلفی، جایگاه برجسته‌ای دارد و در رتبه‌بندی جهانی QS، بین رتبه ۱۰۰۱ تا ۱۲۰۰ جهان قرار گرفته است. 

همچنین مرکز بین رتبه ۵۰۱ تا ۶۰۰ در رشته‌های علوم انسانی و دوره‌های مرتبط هنری و رتبه ۲۵۰-۲۰۱ در رشته‌های درمان و پزشکی قرار دارد. سیستم رتبه‌بندی گاردین نیز این مرکز را به طور کلی در رتبه ۱۰۰ قرار داده است. رتبه‌بندی برخی از رشته‌ها در این سیستم عبارتند از: 

 • علوم بازرگانی و اجرایی: رتبه ۹۵
 • حسابداری و امور مالی: رتبه ۸۲
 • اقتصاد: رتبه ۵۵
 • مهندسی عمران: رتبه ۳۳

رشته‌ های BCU

BCU با ارائه طیف گسترده‌ای از دوره‌های تحصیلی، به دنبال پاسخگویی به علاقه و انگیزه دانشجویان خود است. دانشکده‌های این مرکز در ۱۹ زمینه مختلف فعالیت می‌کنند و در مجموع ۳۶۸ دوره کارشناسی و ۳۱۲ دوره آموزشی متنوع با توجه به ورودی‌های مختلف ارائه می‌دهند. علاوه بر این، ۲۷ پروژه تحقیقاتی نیز به طور خاص برای دانشجویان بین‌المللی ارائه می‌شود که از جمله محبوب‌ترین آن‌ها می‌توان به موارد زیر اشاره کرد: 

 • دوره حسابداری و مالی
 • دوره پیشرفته مهندسی کامپیوتر
 • دوره مهندسی مکانیک

BCU در حوزه‌های متعددی از جمله بازرگانی، هنر و طراحی، حسابداری، مهندسی، علوم پزشکی و علوم اجتماعی فعالیت می‌کند. علاقه‌مندان به رشته‌های مهندسی می‌توانند در رشته‌هایی مانند مهندسی مکانیک و مهندسی عمران تحصیل کنند. 

بخش سلامت و درمان این مرکز نیز شامل رشته‌هایی مانند پرستاری و مهندسی پزشکی می‌شود. علوم انسانی مانند روان‌شناسی و جامعه‌شناسی نیز از جمله گزینه‌های موجود برای تحصیل در این دانشگاه هستند. 

شرایط پذیرش دانشگاه بیرمنگام سیتی

دانشجویان می‌توانند در دو نوبت اصلی ژانویه و سپتامبر ثبت‌نام کنند و باید در زمان مقرر اقدام کرده و پیش از پایان مهلت ثبت‌نام، مشخصات خود را در پورتال ثبت‌نام وارد کنند. روند ثبت‌نام به طور معمول در پاییز و ماه سپتامبر آغاز می‌شود و اپلیکیشن در پایان ماه ژوئن بسته می‌شود. 

مرحله ثبت‌نام بهاره نیز از ژانویه شروع شده و تا پایان اکتبر ادامه دارد. حداقل معدل برای ثبت‌نام در این مرکز ۵۰ درصد است. BCU با استفاده از فرم ثبت‌نام و اطلاعات وارد شده در آن، سیستم و روند ثبت‌نام متعادل و انعطاف‌پذیری را ایجاد کرده است. همچنین، یک موسسه مهاجرت تحصیلی می تواند شما را در طور این مسیر یاری دهد.

تسلط به زبان انگلیسی و توانایی سخنرانی و ارائه می‌توانند به عنوان مهارت‌های زبانی، نقشی مهم در پروسه پذیرش ایفا کنند. در صورت‌عدم موفقیت، دانشجو می‌تواند در ترم بعد دوباره اقدام کند. اطمینان از ثبت صحیح مدارک اهمیت زیادی دارد زیرا مدارک ناقص می‌تواند منجر به رد درخواست شود. 

پذیرش دوره کارشناسی

 • دیپلم دبیرستان با معدل حداقل ۵۵ درصد
 • مهارت زبان انگلیسی: آیلتس: نمره ۶/ تافل: نمره ۸۰
 • انگیزه نامه
 • توصیه نامه
 • رزومه
 • مصاحبه (تنها در صورت درخواست) 

پذیرش ارشد و دکتری

 • لیسانس مرتبط
 • معدل حداقل ۵۵ درصد
 • مهارت زبان انگلیسی: آیلتس: نمره ۶/ تافل: نمره ۸۰
 • بیانیه هدف
 • توصیه نامه
 • رزومه

شهریه دانشگاه بیرمنگام سیتی

بیرمنگام در مقایسه با شهرهایی مانند لندن و منچستر، هزینه‌های زندگی مناسب‌تری دارد و به همین دلیل گزینه جذاب‌تری برای دانشجویان محسوب می‌شود. هزینه زندگی پایین‌تر، آرامش و راحتی بیشتری را برای دانشجویان در زمان تحصیل در BCU فراهم می‌کند. 

شهریه سالانه شامل شهریه ثابت، هزینه آزمون‌ها و حق عضویت در اتحادیه دانشجویی می‌شود. نکته قابل توجه این است که شهریه دانشجویان غیر انگلیسی بالاتر است زیرا مرکز هیچ حمایت مالی از دولت بریتانیا دریافت نمی‌کند. هزینه‌ها به شرح زیر است: 

دانشجویان کارشناسی: حدود ۱۶۰۰۰ پوند

دانشجویان کارشناسی ارشد: بین ۱۷۰۰۰ تا ۲۰۰۰۰ پوند

دانشجویان دکتری: حدود ۱۴ هزار پوند در سال

ساختار پرداخت شهریه بازتابی از تلاش مرکز برای برقراری عدالت آموزشی و در عین حال تامین نیازهای مالی گسترده بخش آموزش است و دانشگاه به طور معمول سعی می‌کند مشکلات مالی دانشجویان را شناسایی کرده و آموزش را برای همه ممکن سازد. علاوه بر این، دانشگاه و شهر بیرمنگام طرح‌هایی مانند بورسیه و گزینه‌های مالی را برای دانشجویان واجد شرایط فراهم می‌کنند. 

بورسیه تحصیلی دانشگاه بیرمنگام سیتی

BCU برای حمایت از دانشجویان شایسته و تسهیل مسیر آموزشی آن‌ها، بورسیه‌های متنوعی ارائه می‌دهد. دانشجویان کارشناسی و ارشد که در سپتامبر ثبت‌نام می‌کنند، می‌توانند تا سقف ۲۰۰۰ پوند بورسیه دریافت کنند که از شهریه سال اول آن‌ها کسر می‌شود. 

شرایط دریافت بورسیه به پیشینه تحصیلی و آکادمیک دانشجو بستگی دارد و استاد نیز می‌تواند با اقدام از روش‌های مختلف، امکان دریافت بورسیه را برای دانشجو فراهم کند. دوره‌های معاف از بورسیه تحصیلی در BCU عبارتند از: 

 • دوره‌های حسابداری حرفه‌ای
 • دوره‌های پرستاری و مامایی
 • دوره‌های هنرستان و مدرسه بازرگانی بیرمنگام (موسیقی و تئاتر) 
 • دکتری (PhD) 
 • گواهینامه تحصیلات تکمیلی در آموزش و پرورش (PGCE) 
 • کارشناسی ارشد در آموزش و یادگیری/رهبری آموزشی (MTL/MEL) 
 • دوره‌های توسعه حرفه‌ای مداوم (CPD) در حوزه درمان
 • دوره‌های کوتاه‌مدت (کمتر از یک سال تحصیلی) 
 • دوره‌های نیمه‌وقت یا آموزش آنلاین
 • برنامه‌های تحصیل در خارج از کشور
 • برنامه‌های تبادل دانشجویی
 • دوره‌های پیش نیاز زبان انگلیسی

خوابگاه و خدمات دانشجویی BCU

BCU برای ارائه تجربه آموزشی دلپذیر، تلاش می‌کند تا خوابگاه و امکانات رفاهی مناسبی را برای دانشجویان فراهم کند. خوابگاه‌های دانشجویی نزدیک به دانشگاه هستند و استفاده از امکانات دانشگاه را تسهیل می‌کنند. خوابگاه‌های خارج از دانشگاه نیز محیطی امن و راحت برای مطالعه و حضور در اجتماع را فراهم می‌کنند. 

دانشگاه برای دانشجویانی که خوابگاه‌های خارج از دانشگاه را انتخاب می‌کنند، خدمات حمایتی ارائه می‌دهد و تیمی اختصاصی برای یافتن محل مناسب با بودجه و شرایط دانشجو تلاش می‌کند. به طور کلی، هفت سالن با امکانات مختلف مانند تخت‌های سه‌طبقه، حمام و سرویس بهداشتی اختصاصی و باشگاه ورزشی در نظر گرفته شده است. 

BCU با بیش از ۱۰۰ انجمن دانشجویی، باشگاه ورزشی و گروه‌های هنری، زندگی پرانرژی و پویایی را برای دانشجویان فراهم می‌کند. اتحادیه دانشجویی بیرمنگام این فعالیت‌ها را مدیریت می‌کند و امکان فعالیت‌های اجتماعی و ورزشی را فراهم می‌کند. ۱۸ تیم ورزشی در سطح کشوری رقابت می‌کنند و دانشجویان ورزشکار می‌توانند از بورسیه ورزشی هم بهره ببرند. 

دانشگاه با ارائه خدمات مشاوره شغلی، آموزش تکنیک‌های مصاحبه و مکالمه و جستجوی موقعیت‌های شغلی، دانشجویان را در راستای پیشرفت حرفه‌ای حمایت کرده و تلاش می‌کند تا حمایت همه‌جانبه‌ای برای رشد فردی، اجتماعی و حرفه‌ای دانشجویان داشته باشد.