دانشگاه بنگور ولز با داشتن محیط تحقیقاتی پویا، کلاس‌های کم جمعیت و تأکید بر اشتغال‌زایی، مکانی است که دانشجویان جاه‌طلب در آن پیشرفت می‌کنند. این دانشگاه با دسترسی آسان به لندن، دوبلین، لیورپول و منچستر، به عنوان یکی از جذاب‌ترین مکان‌های تحصیلی در بریتانیا شناخته می‌شود. 

جامعه کوچک حدود ۱۱۰۰۰ دانشجو، بنگور را به پردیسی دوستانه تبدیل کرده و دانشجویان به سرعت در آن احساس راحتی می‌کنند. در پایان این مطلب، شما نیز با رزرو وقت مشاوره مهاجرت تحصیلی لتس گو یونی، می‌توانید از شانس خود برای حضور در این دانشگاه مطلع شوید. 

دانشگاه بنگور انگلیس

دانشگاه بنگور انگلیس در واقع در ولز قرار دارد اما فاصله نزدیکی با کشور انگلیس دارد. این مرکز دانشگاهی در ولز است که در سال ۱۸۸۴ تأسیس شده است و در حال حاضر، میزبان بیش از ۱۰ هزار دانشجو از ۸۵ کشور مختلف است که در ساحل شمال ولز، حدود ۴۵۰ کیلومتر شمال غربی لندن واقع شده است و مقصد مناسبی برای مهاجرت تحصیلی شما می باشد. 

بسیاری از دانشجویان به دلیل کوچکی و دوستانه بودن فضای آن، بنگور را انتخاب می‌کنند. موقعیت ساحلی بنگور باعث شده است که این مجموعه به علوم دریایی شهرت داشته باشد. با این حال، شهرت خوبی در زمینه حسابداری و امور مالی، علوم ورزشی و مهندسی الکترونیک نیز کسب کرده است. 

آخرین نظرسنجی ملی دانشجویان، این مرکز را در بین ۱۵ دانشگاه برتر بریتانیا از نظر رضایت دانشجویان و بهترین دانشگاه در ولز قرار داده است. این مجموعه همچنین به دلیل رضایت دانشجویان و سطح بالای حمایتی که ارائه می‌دهد، مورد تحسین قرار گرفته است. بنگور دارای کشتی تحقیقاتی، مزرعه، باغ گیاه‌شناسی و موزه تاریخ طبیعی خود است. 

این مرکز که به عنوان یکی از دانشگاه‌های معتبر در بریتانیا شناخته می‌شود، نه تنها بر کیفیت آموزش تمرکز دارد، بلکه به اشتغال دانشجویان پس از فارغ التحصیلی نیز توجه ویژه‌ای دارد. ۹۳ درصد از فارغ التحصیلان این مجموعه در عرض شش ماه پس از فارغ التحصیلی مشغول به کار یا تحصیل بیشتر شده‌اند و بنگور در بین ۲۰ دانشگاه برتر بریتانیا از نظر فرصت‌های شغلی قرار گرفته دارد. 

رنکینگ دانشگاه بنگور

این مرکز به دلیل کیفیت بالای آموزش، مورد قدردانی سازمان‌های رتبه‌بندی ملی و جهانی مختلف قرار گرفته است و با تعدادی از بزرگترین سازمان‌ها و شرکت‌های جهان در پروژه‌های تحقیقاتی همکاری داشته است. برخی رتبه‌بندی‌های دانشگاه بنگور عبارتند از: 

 • رتبه ۴۴ در راهنمای دانشگاه تایمز ۲۰۲۴
 • رتبه ۵۴ در راهنمای دانشگاه گاردین ۲۰۲۴
 • رتبه ۴۸۱ در رتبه‌بندی دانشگاه‌های جهانی QS ۲۰۲۴
 • دارای نشان طلا در چارچوب تعالی آموزشی (Teaching Excellence Framework) 

تحقیقات این مرکز در آخرین چارچوب عالی تحقیقات دولت (REF2021) رتبه بالایی را کسب کرده است، به طوری که ۸۵٪ از آن‌ها به عنوان پیشرو در جهان (۴ ستاره) یا عالی در سطح بین المللی (۳ ستاره) ارزیابی شده اند. همچنین، علوم ورزشی و ورزش دانشگاه بنگور در رتبه ۵ برتر کل بریتانیا قرار دارد. 

دانشمندان برجسته ورزش این مجموعه با نمره عالی در زمینه تاثیر اجتماعی تحقیقات پیشرو و عالی در سطح بین المللی، در حال انجام تحقیقاتی در مورد تاب آوری ذهنی، عملکرد نخبگان، رفتار و متابولیسم غذایی و ورزش و سلامت عروقی هستند. 

رشته‌های دانشگاه بنگور

این مرکز از سه کالج و نه دانشکده آموزشی تشکیل شده است که رشته‌های مختلفی را در زمینه هنر، علوم انسانی و علوم ارائه می‌دهد. سطح کیفی تدریس این دانشگاه در سطح بالایی قرار دارد و صدها دوره آموزشی با رتبه عالی در زمینه هنر، علوم انسانی و علوم ارائه می‌دهد. 

دانشکده پزشکی شمال ولز نیز در این مجموعه واقع شده است و با امکانات جدید به آموزش دانشجویان در نقش‌های مختلف حرفه پزشکی کمک می‌کند. همچنین این مجموعه علوم تخصصی مانند علوم دریایی را ارائه می‌دهد و دارای کشتی تحقیقاتی اختصاصی به نام «پرنس مدوگ» است. برخی از رشته‌های محبوب در این مرکز شامل رشته‌های مرتبط با امور مالی، بازرگانی، اقتصاد، علوم طبیعی، هنرهای زیبا و نمایش، زبان ها، رسانه و روزنامه نگاری می‌باشد. 

علاوه بر موارد فوق، باستان شناسی، مطالعات قرون وسطی، حقوق، مهندسی، علوم کاربردی و علوم داده نیز در بین متقاضیان مقطع کارشناسی ارشد محبوب هستند. دانشگاه همچنین دوره‌های منحصر به فردی مانند علوم اقیانوسی، جنگلداری و حفاظت و زبان ولزی را برای مهاجرت تحصیلی ارائه می‌دهد.

شرایط پذیرش دانشگاه بنگور

بر اساس داده‌های موجود، نرخ پذیرش دانشگاه بنگور تقریباً ۶۹ درصد است. این آمار به ویژه برای دانشجویان بین المللی نسبتا خوب است. پس از بررسی دقیق آمار پذیرش و شرایط پذیرش این مرکز، گام بعدی تجزیه و تحلیل الزامات و اطمینان از برآورده کردن آن‌هاست. لیست تمام مدارک مورد نیاز در زیر ذکر شده است. دانشجویان می‌توانند قبل از شروع فرآیند پذیرش، این مدارک را بررسی و جمع آوری کنند: 

 • رزومه
 • ریزنمرات دبیرستان
 • ریزنمرات مقاطع کارشناسی در دروس مرتبط (برای متقاضیان مقطع کارشناسی ارشد) 
 • نمرات آزمون زبان انگلیسی
 • نمرات آزمون‌های ورودی مانند SAT، GMAT یا GRE (بسته به رشته تحصیلی) 
 • انگیزه نامه
 • توصیه نامه‌ها
 • صورت‌های مالی
 • مدارک ویزا برای دانشجویان بین المللی
 • آزمون‌های مهارت زبان انگلیسی

ارائه نمرات آزمون‌های مهارت زبان انگلیسی به همراه فرم درخواست الزامی است. حتی اگر دانشگاه این نمرات را معاف کند، دانشجویان بین المللی همچنان باید برای دریافت ویزای دانشجویی در این آزمون‌ها شرکت کنند. این مرکز برای سنجش مهارت زبان انگلیسی متقاضیان، آزمون‌های مختلفی نظیر تافل، آیلتس، پی تی ای، گواهی پیشرفته انگلیسی (CAE) و آزمون انگلیسی دولینگو (Duolingo English Test) را می‌پذیرد. حداقل نمرات مورد نیاز در هر یک از این آزمون ها، برای هر دو دوره کارشناسی و کارشناسی ارشد، به شرح زیر است: 

 • آیلتس: ۶.۰ تا ۷.۰
 • تافل آی بی‌تی: ۷۵ تا ۸۵
 • پی تی ای: ۵۶ تا ۶۷
 • سی‌ای ای: ۱۶۸ تا ۱۸۰
 • دولینگو: ۱۰۵ تا ۱۲۵

این دانشگاه دو ددلاین پذیرش برای دانشجویان دارد. اولین ترم پذیرش پاییزی در ماه سپتامبر است که مهلت ثبت نام آن تا پایان ماه ژوئن می‌باشد و دومین ترم پذیرش در ژانویه است که به ترم زمستانی نیز معروف است و مهلت ثبت نام آن معمولا تا پایان ماه اکتبر بسته می‌شود. 

درخواست‌ها بر اساس انگیزه شخصی قوی برای رشته انتخابی مورد ارزیابی قرار می‌گیرند که می‌تواند الهام گرفتن از یک نویسنده برای علاقه به نویسندگی خلاق یا یک مستند تاثیرگذار برای علاقه به جانورشناسی باشد. تحقیق و کاوش مستقل در حوزه موضوعی نیز مورد تشویق شدید قرار می‌گیرد. 

در نهایت، توصیه می‌شود درخواست‌ها را زودتر برای مهاجرت تحصیلی ارسال کنید. این کار احتمال دریافت پاسخ سریعتر و دعوت زودتر به روزهای پذیرش مشروط را افزایش می‌دهد، که فرصتی برای بازدید از دانشگاه و پرسیدن سوالات را فراهم می‌کند.

شهریه دانشگاه بنگور

هزینه زندگی در بنگور به طور قابل توجهی پایین است؛ این شهر در جوایز دانشگاهی دانشجویان کراود ۲۰۲۳ در بخش ارزش پول، رتبه برتر ۱۰ را کسب کرد. شهریه دوره کارشناسی بسته به رشته تحصیلی از ۱۷.۰۰۰ تا ۲۰.۰۰۰ پوند متغیر است. هزینه اضافی برای سال‌های تجربه بین المللی یا کارآموزی نیز ۱.۳۵۰ پوند می‌باشد. 

شهریه دوره‌های کارشناسی ارشد از ۱۸.۰۰۰ تا ۲۴.۰۰۰ پوند و شهریه دوره‌های کارشناسی ارشد پژوهشی از ۱۷.۵۰۰ تا ۲۳.۰۰۰ پوند بسته به برنامه و گروه‌بندی متغیر است. بنگور یکی از ارزان‌ترین مکان‌ها برای تحصیل است. توتالی مانی در سال ۲۰۱۹ بنگور را مقرون به صرفه‌ترین مکان برای دانشجویان در بریتانیا معرفی کرد. 

بورسیه تحصیلی دانشگاه بنگور

دانشجویان می‌توانند برای تامین هزینه‌های تحصیلی خود از کمک‌های مالی، کمک‌هزینه‌ها، بورسیه‌های تحصیلی و یا وام دانشجویی استفاده کنند. این مرکز نیز برای یاری رساندن به دانشجویان خود، بورسیه‌های متنوعی را ارائه می‌دهد. لیست زیر برخی از این بورسیه‌ها و میزان کمک‌هزینه آن‌ها را نشان می‌دهد: 

بورسیه معاون دانشگاه: مبلغ ۱۰.۰۰۰ پوند برای دوره‌های کارشناسی

بورسیه دانشکده: مبلغ تا ۶.۰۰۰ پوند برای دوره‌های کارشناسی

بورسیه بین المللی: مبلغ تا ۴.۰۰۰ پوند برای دوره‌های کارشناسی

بورسیه مشارکت چونینگ: معافیت کامل از شهریه برای دوره‌های کارشناسی ارشد. اطلاعات بیشتر را در مطلب بورسیه چونینگ لتس گو یونی بخوانید.

بورسیه تحصیلی کارشناسی ارشد جهانی ولز: مبلغ ۱۰.۰۰۰ پوند برای دوره‌های کارشناسی ارشد

بورسیه کارشناسی ارشد اسنودن: مبلغ ۳۰.۰۰۰ پوند برای دوره‌های کارشناسی ارشد

بورسیه تحصیلی سرپرستان دانشکده: ۱۰ درصد تخفیف شهریه برای دوره‌های دکترا

خوابگاه و خدمات دانشجویی دانشگاه بنگور

این مرکز ۳۰۰۰ اتاق در دو محل مجزا برای دانشجویان در نظر گرفته است که تمام واحدها مجهز به آشپزخانه هستند و امکان پخت و پز به صورت شخصی را فراهم می‌کنند. دانشجویان ساکن در خوابگاه‌های دانشگاه از عضویت رایگان در باشگاه بدنسازی بهره‌مند می‌شوند و به همه دانشجویان ورودی در سال اول، اقامتگاه در خوابگاه‌های دانشگاه تعلق می‌گیرد. 

هر دو خوابگاه در فاصله‌ی کوتاهی از ساختمان‌های اصلی دانشگاه و مرکز شهر قرار دارند و هزینه اقامت شامل عضویت در باشگاه بدنسازی و همچنین برنامه‌های متنوع زندگی دانشجویی مانند شب‌های فیلم، کلاس‌های آشپزی، میکروفن آزاد، فعالیت‌های ورزشی و حتی شام یکشنبه رایگان می‌شود! این مزایا، اقامت در خوابگاه‌های این مرکز را به گزینه‌ای ایده‌آل برای دانشجویان مهاجرت تحصیلی تبدیل می‌کند.

این مرکز دوره‌های رایگان زبان انگلیسی و خدمات پشتیبانی به دانشجویان بین‌المللی ارائه می‌دهد که این خدمات شامل کلاس‌های گرامر، واژگان و انگلیسی تجاری، جلسات رفع اشکال فوری و مشاوره نگارش انگلیسی است. دانشجویان می‌توانند از بین ۱۵۰ کلوپ و انجمن دانشجویی با عضویت رایگان، علایق خود را دنبال کرده و از فرصت‌های متنوع دانشگاه بهره‌مند شوند. 

دفتر رفاه دانشجویان بین‌المللی این مرکز، راهنمایی و پشتیبانی لازم را به دانشجویان بین‌المللی و خانواده‌هایشان ارائه می‌دهد و در زمینه‌های مختلف مانند مشاوره تحصیلی، مسائل مالی و پیدا کردن محل اقامت، یاری‌گر دانشجویان خواهد بود. 

مرکز مهارت‌های آموزشی این مرکز نیز به دانشجویان در زمینه‌های مختلف زندگی دانشگاهی و پیشرفت تحصیلی یاری می‌رساند و کلاس‌هایی در زمینه‌های نگارش و خواندن متون دانشگاهی، آمار، ارائه مطلب و مدیریت پروژه برگزار می‌شود. در طول سال، سفرهایی به لندن، یورک و سایر مکان‌های دیدنی تدارک دیده می‌شود و بیش از ۲۰ سفیر دانشجوی بین‌المللی از ابتدای ورود تا زمان فارغ‌التحصیلی، در کنار دانشجویان خواهند بود و راهنمایی‌های لازم را به آن‌ها ارائه خواهند داد.