کالج  اویسینا یا کالج بین‌المللی ابن سینا یکی از مشهورترین کالج های مجاستان است که برای متقاضیان مهاجرت تحصیلی هم پذیرش تحصیلی صادر می‌کند. متقاضیان تحصیل در مجارستان می‌توانند با ارائه مدارک مورد از این مجموعه تحصیل در بوداپست پایتخت زیبای سرزمین مجارها را تجربه کنند. برای کسب اطلاعات بیشتر از هزینه کالج اوسینا و شرایط پذیرش تحصیلی آن تا پایان این صفحه از بخش معرفی دانشگاه های مجارستان همراه ما در سایت موسسه اعزام دانشجو لتسگویونی باشید.

کالج اویسینا مجارستان

کالج بین المللی اویسینا (که در میان پارسی‌زبانان به کالج ابن سینا یا اوِسینا هم مشهور شده) که به فرم اختصار آن AIC شناخته شده، در سال 1995 توسط دکتر شاهرخ میرزا حسینی تاسیس شد و از سال 2000 به عنوان یک کالج مقدماتی برای آموزش عالی و پذیرش دانشگاه های مجارستان فعالیت می‌کند. 

در سال 2003 هیئت مشاوران بین المللی کالج اوسینا مجارستان تاسیس شد و پس از آن متقاضیان تحصیل در بوداپست هم به این مجموعه راه یافتند. هیئت مشورتی بر فعالیت‌ها و برنامه‌های آموزشی کالج نظارت دارد و از متقاضیان مهاجرت تحصیلی پشتیبانی می کند. این هیئت برنامه‌ها و استراتژی‌های آموزشی را مشاهده و ارزیابی می‌کند و به مسئولان پذیرش تحصیلی دانشجویان بین‌المللی در مورد توسعه سیستم مدیریت کیفیت رایزنی می‌کند.

کالج اویسینا یکی از مهمترین کالج های بوداپست مجارستان است.

در طی سال‌های 2006 و 2007 این موسسه استوارنامه فعالیت در مجارستان و ایران دریافت کرد و از سال 2007، آژانس دولتی دانشجویی سوئد هم این مجموعه را به‌رسمیت می شناسد. از آن پس تا به امروز علاقمندان به تحصیل در سوئد هم می‌توانند دوره مقدماتی خود را در این مجموعه بگذرانند و برای ادامه تحصیل با شرایط بهتر و آسان‌تری از دانشگاه‌های سوئد پذیرش تحصیلی دریافت کنند.

از سال 2006 متقاضیان تحصیل در مجارستان می‌توانند از برنامه بورسیه و کمک‌هزینه تحصیلی کالج ابن سینا استفاده کنند. این بورسیه‌ها بر اساس سابقه تحصیلی، اجتماعی و ورزشی پیشین متقاضی مهاجرت تحصیلی به مجارستان اعطا می‌شوند و مهم‌تر از همه نیاز مالی متقاضیان نیز برای اعطا و پذیرش برنامه‌های کمک‌هزینه تحصیلی در نظر گرفته شده است. برای دریافت برنامه‌های کمک‌هزینه تحصیلی AIC، فرم درخواست بورسیه باید همزمان با درخواست پذیرش تحصیلی تکمیل و ارسال شود.

وضعیت تحصیلی دانشجویان کالج اوسینا برای استمرار بورسیه اهمیت ویژه‌ای دارد؛ دریافت‌کنندگان بورسیه باید حداقل معدل 4 در فرمت GPA را در طول تحصیل خود حفظ کنند، در تمام کلاس‌ها، امتحانات و آزمون‌ها شرکت کنند و فعالانه در زندگی اجتماعی، فرهنگی و ورزشی کالج شرکت کنند.

متقاضیان تحصیل در مجارستان و علاقمندان رشته‌های پزشکی، بازرگانی، مطالعات فناوری و زبان‌های خارجی (آلمانی و انگلیسی) می‌توانند از دوره‌های آمادگی این مجموعه بهره‌مند شوند. باید توجه داشت که این کالج برنامه‌های تحصیلی متفاوتی را هم برای آمادگی متقاضیان مهاجرت تحصیلی برای تحصیل در مقاطع عالی یعنی کارشناسی ارشد و دکترا ارائه می‌دهد.

بسیاری از دانشجویان پیشین کالج اوسینا امروز در میان پزشکان، مهندسان یا تاجران موفق اروپا، ایالات متحده یا سایر کشورها قرار گرفته‌اند. بنیان‌گذار این مجموعه دکتر شاهرخ میرزا حسینی پس از فارغ‌التحصیلی از دانشگاه علوم پزشکی تهران و تکمیل تحصیلات خود در زمینه پزشکی و علوم سلولی و مولکولی، در کشورهای آمریکا و مجارستان مشغول به ادامه تحصیل، تدریس و تاسیس مراکز آموزشی شده‌ است.

کالج اوسینا مجارستان با تکیه بر فاکتورهای قابل‌توجهی مانند «یادگیری مبتنی بر مسئله»، «آموزش تعاملی» و «تفکر انتقادی»، متقاضیان تحصیل در بوداپست را بر مبنای فلسفه «پل ارتباطی» به سوی آینده روشن و درخشان رهنمون می‌سازد.

دانش‌پژوهان مشغول به تحصیل در مجارستان می‌توانند از امکانات ورزشی و تفریحی پردیس کالج اوسینا هم بهره‌مند شوند. رستوران مجهز و بهداشتی و کلوب‌های ورزشی فرصت مناسبی برای پر کردن اوقات فراغت دانش‌آموزان و دانشجویان فراهم آورده‌اند.

یکی از خدماتی که کالج اوسینا را نسبت به دیگر کالج‌ها و دانشگاه های مجارستان متمایز کرده است، خدمات پیکاپ متقاضیان مهاجرت تحصیلی به مجارستان است. زمانی که متقاضی در فرودگاه بوداپست فرود آمد، یکی از همکاران مرکز دانشجویی به استقبال او می‌رود. 

به همین دلیل باید تاریخ و ساعت ورود خود را همراه با اطلاعات پرواز خود برای مجموعه ارسال کنید. این ایمیل باید حداقل 7 روز قبل از ورود متقاضی تحصیل در مجارستان ارسال شود؛ در غیر این صورت، مسئولان نمی‌توانند ترتیب این کار را بدهند. به یاد داشته باشید که هزینه اضافی برای این خدمات دریافت نمی‌شود، اما باید هزینه تاکسی و حمل و نقل خود را پرداخت کنید.

کالج اوسینا خدمات ویژه‌ای برای متقاضیان تحصیل در مجارستان دارد.

خوابگاه کالج اویسینا مجارستان

در سال 2004، کالج AIC مجتمع مسکونی ابن سینا Avicenna Residential Complex را برای اسکان دانشجویان بین‌المللیِ در حال تحصیل در این مجموعه افتتاح کرد. این مجموعه از اتاق‌های مشترک و سوئیت‌آپارتمان‌های اختصاصی و کاملا مبله و مجهز تشکیل شده است. هر یک از اتاق‌های اشتراکی میزبان 4 تا 6 دانشجو می‌شود و امکاناتی نظیر تخت‌خواب، میز تحریر، حمام، سرویس بهداشتی، تلویزیون کابلی و ماهواره‌ای رایگان و سایر امکانات رفاهی مخصوص به خود را در اختیار علاقمندانِ مهاجرت تحصیلی به مجارستان قرار می‌دهد.

هر دانشجویی که در مجتمع مسکونی AIC اقامت می‌کند ملزم به پرداخت 500 یورو به عنوان پیش پرداخت است؛ این مبلغ مسکن برای مدت تحصیل آن‌ها ( طولِ 2 ترم) را پوشش می‌دهد. علاوه‌بر این، دانشجویان هزینه اینترنت، برق، آب و گرمایش را بر اساس کنتور پرداخت می‌کنند.

این مجموعه نوساز 5 طبقه‌ای، 43 آپارتمان در اندازه‌های مختلف با اتاق‌هایی با گنجایش 1، 2، و 3 نفر طراحی شده‌اند. خوابگاه کالج اوسینا مجارستان در موقعیتی از شهر قرار دارد که به محیط آموزشی نزدیک است و با استفاده از وسایل حمل‌ونقل عمومی می‌توان به دیگر نقاط شهر دسترسی داشت.

رشته های تحصیلی کالج اوسینا مجارستان

دوره‌های تحصیلی کالج ابن سینا به دو بخش عمده آمادگی آزمون ورودی دانشگاه های مجارستان و دوره‌های کالج تقسیم می‌شوند. مجموعه اوسینا از مقطع پیش دبستان تا کالج و دوره‌های پیش‌دانشگاهی را پوشش می‌دهد. افزون بر این، دوره دیپلم دبیرستان آمریکایی و دوره‌های زبان انگلیسی و آلمانی هم در این مجموعه برگزار می‌شود.

یکی از مهم‌ترین دوره‌های قبل از ورود به دانشگاه، دوره‌های دبیرستان است که در این موسسه آموزشی برگزار می‌شود و اخذ پذیرش تحصیلی آن برای متقاضیان مهاجرت تحصیلی هم امکان‌پذیر است. دبیرستان در AIC یک دوره آموزشی دبیرستانی عمومی است که برای متقاضیان ادامه تحصیل در رشته‌های مشابه در هر دانشگاه اروپایی به زبان انگلیسی، آلمانی یا مجاری، بسیار مناسب است.

دانش آموزانی که حداقل 8 سال در کشور مجارستان یا هر کشور دیگری تحصیل کرده‌اند و دوره پیش از دبیرستان را گذرانده‌اند، می‌توانند برای هر دو دوره برنامه‌های دبیرستان بین‌المللی AIC درخواست پذیرش تحصیلی دهند. 

برنامه دبیرستان AIC تحت نظارت وزارت آموزش کشور مجارستان است؛ کالج AIC اعتبارات کامل را از وزارت آموزش و پرورش مجارستان یا OH (مرجع آموزش) به شماره OM-201799 دریافت کرده است.

تمام پایه‌های دبیرستان به‌صورت دو زبانه (مجاری – انگلیسی) ارائه می‌شود. تمام دروس به غیر از زبان مجاری به زبان انگلیسی برگزار می‌شود. دانش‌آموزان همزمان با تحصیل در درس‌های مربوطه (ریاضی، فیزیک، زیست شناسی، شیمی، جغرافیا، هنر، تاریخ، ...)، زبان‌های خارجه مختلفی (انگلیسی، آلمانی و مجاری) را هم فرا می‌گیرند.

دوره آموزش زبان انگلیسی و زبان آلمانی از جمله دوره‌های مستقلی‌ست که به دانشجویان مشغول به تحصیل در مجارستان ارائه می‌شود. دانشجویان و دانش‌آموزان کالج اوسینا فارغ از برنامه تحصیلی انتخابی خود، می‌توانند برای بهبود مهارت‌های زبانی و افزایش شانس قبولی خود در آزمون‌های بین‌المللی، در این دوره‌ها شرکت کنند.

دوره‌های آمادگی هم دوره‌هایی هستند که دانشجویان آینده را برای ورود به دانشگاه‌ها مهیا می‌کنند. دانش‌پژوهان در این دوره‌ها درس‌های تخصصی رشته مورد نظرشان را مرور می‌کنند و مهارت‌های زبان انگلیسی یا آلمانی خود را بهبود می‌دهند.
یکی از محبوب‌ترین دوره‌های آمادگی آزمون ورودی دانشگاه های مجارستان و جهان، دوره آموزش پیش پزشکی کالج اوسیناست؛ Avicenna Medical Foundation Program که به اختصار AMFP نامیده می‌شود.

دوره آمادگی رشته داروسازی Pharmacy Foundation Program (PFP)، دوره آمادگی رشته‌های بازرگانی Business Foundation Program (BFP)، دوره آمادگی رشته‌های فناوری Technical Foundation Program (TFP)، دوره آمادگی آزمون IMAT و دوره‌های آمادگی آزمون ورودی برنامه‌های مقطع کارشناسی ارشد و دکترا از دیگر دوره‌های آمادگی کالج اوسینا مجارستان هستند.

دوره‌هایی موسوم به NCUK هم در این مجموعه برگزار می‌شوند که در گروه پیش‌دانشگاهی طبقه می‌شوند. کنسرسیوم شمالی یا همان NCUK یک موسسه خیریه آموزشی‌ست که ده دانشگاه عضو در بریتانیا دارد. برای پذیرش تحصیلی این دانشگاه‌ها می‌توان ابتدا دوره آمادگی را در مجموعه ابن‌سینا گذراند و پس از آن وارد بهترین دانشگاه‌های بریتانیا شد.

دانشگاه‌های NCUK رشته‌های مختلفی را برگزار می‌کنند و هر ساله به تعداد آن‌ها افزوده می‌شود. فارغ‌التحصیلان این دانشگاه‌ها می‌توانند در بهترین دانشگاه‌های جهان ادامه تحصیل دهند. مدارک فارغ‌التحصیلی این دانشگاه‌ها از سوی کارفرماهای بزرگ جهانی نیز مورد قبول است. مجموعه اویسینا دوره‌های آمادگی گروه علوم پایه و بیومدیکال، مهندسی و بازرگانی را پوشش می‌دهند. 

با شرکت در دوره‌های آمادگی تحصیل در اروپا یا FEDE (Federation for Education in Europe)، دانشجویان می‌توانند از تمام دانشگاه‌های مستقر در اروپا پذیرش تحصیلی دریافت کنند. با دریافت مدرک فارغ‌التحصیلی از این دوره، راه دریافت 140 مدرک آکادمیک از بهترین دانشگاه‌های اروپا هموار می‌شود.

پذیرش تحصیلی کالج اوسینا مجارستان

متقاضیان پذیرش تحصیلی کالج اوسینا مجارستان می‌توانند پیش از ثبت درخواست پذیرش تحصیلی از راهنمایی کارشناسان ما در بخش اعزام دانشجو موسسه لتسگو یونی بهره‌مند شوند تا روند درخواست موفقیت‌آمیزی داشته باشند.

به طور کلی خدمات بخش پذیرش AIC به دو گروه دوره‌های پیش‌دانشگاهی و پس از دوره آکادمیک کالج تقسیم می‌شود. اخد پذیرش تحصیلی این مجموعه مدارک و شرایط سخت و دشواری ندارد؛ با ارائه آخرین مدرک تحصیلی و ریزنمرات دوسال پایانی دوره پیشین، می‌توانید برای تحصیل در مجارستان آماده شوید.

باید توجه داشت که دریافت پذیرش تحصیلی برخی دوره‌های کالج اوسینا نیاز به شرکت در آزمون تعیین سطح Avicenna Placement Test دارد که به فرم اختصار آن APT مشخص شده است. 

در برخی دوره‌های کالج اوسینا مجارستان به مدارک دیگری مانند انگیزه‌نامه تحصیلی، رزومه تحصیلی، مدرک زبان، یک توصیه‌نامه و ... هم نیاز است. هر یک از رشته‌های ارائه شده در این مجموعه شرایط و مدارک مورد نیاز خود را دارد که برای تکمیل پروسه پذیرش تحصیلی باید مهیا و برای مسئولان پذیرش دانشجویان بین‌المللی ارسال شود.

در برخی دوره‌ها مانند دوره آمادگی آزمون پزشکی باید شرایط سنی را مد نظر قرار داد. با توجه به طولانی‌تر بودن دوره آکادمیک این قبیل رشته‌ها، حداکثر سن مورد قبول کالج اوسینا 17 سال اعلام شده است.

علاوه بر مدارک تحصیلی، باید مدارک شناسایی و هویتی نیز گردآوری شود. اسکن اصل و ترجمه شناسنامه، کارت ملی، 6 قطعه عکس، نامه تمکن مالی حامیِ دانش‌پژوه (پدر یا مادر) و اسکن صفحه اول پاسپورت در مرحله اول ثبت درخواست پذیرش تحصیلی مورد نیاز است. 

پس از مهیا کردن مدارک و شرایط فوق، نوبت به تکمیل فرم درخواست پذیرش تحصیلی می‌رسد. پس از تکمیل فرم و بارگذاری اسکن مدارک، کد رهگیری به ایمیل متقاضی تحصیل در مجارستان ارسال می‌شود که برای ادامه مراحل بعدی باید حفظ شود. در این مرحله باید بخشی از هزینه‌های مربوط به ثبت‌نام و اپلیکیشن فی پرداخت شود. در صورت پذیرش باید بخشی از هزینه دوره تحصیلی را نیز پرداخت کرد.

پس از پایان پروسه ثبت‌نام و دریافت نامه پذیرش تحصیلی اصلی، نوبت به اقدام برای دریافت ویزای تحصیلی مجارستان می‌رسد. مسئولان پذیرش تحصیلی در ادامه راهنمایی‌های خود، متقاضی مهاجرت تحصیلی به مجارستان را در این مرحله هم همراهی می‌کنند.

هیئت مشاوران بین المللی کالج اوسینا پس از پایان دوره‌ها فارغ‌التحصیلان را برای شرکت در آزمون‌هایی نظیر FEDE در سطح A و آزمون IMAT, BMAT, MCAT, GRE و حتی آزمون‌های زبان IELTS و TOEFL همراهی می‌کنند.

هزینه کالج اوسینا مجارستان

کالج اوسینا مجموعه‌ای کامل از دوره‌های پیش دانشگاهی را از دبیرستان گرفته تا آمادگی آزمون ورودی دانشگاه‌ها برگزار می‌کند که هر یک هزینه خاص خود را دارند:

 • دوره پیش‌نیاز دبیرستان 7900 یورو
 • پایه نهم دبیرستان 7900 یورو
 • پایه دهم دبیرستان7900  یورو
 • پایه یازدهم دبیرستان 7900 یورو
 • پایه دوازدهم دبیرستان 8900 یورو
 • دوره آمادگی پزشکی یا 7900 AMFP یورو
 • برنامه بنیاد داروسازی (PFP): 7900
 • برنامه آمادگی آزمون‌های AMFP + IMAT – BMAT : 8900 یورو
 • دوره زبان انگلیسی (EFP): 5900 یورو
 • برنامه آمادگی رشته بازرگانی و کسب و کار (BFP): 5900 یورو
 • دوره زبان آلمانی (GFP): 6400 یورو
 • برنامه آمادگی تکنیکال و فنی (TFP): 6900 یورو
 • برنامه آمادگی ورود به مقطع کارشناسی ارشد (PFM): 5900 یورو
 • برنامه آمادگی ورود به مقطع دکترا: 5900 یورو
 • برنامه های NCUKرشته‌های مهندسی: 9900 یورو
 • برنامه های NCUKرشته‌های پزشکی و علوم پایه: 9900 یورو
 • برنامه های NCUKرشته‌های بازرگانی و کسب و کار: 9900 یورو
 • برنامه FEDE مقطع کارشناسی ارشد در رشته‌های کاربردی هوشمند و داده های بزرگ: 6900 یورو
 • برنامه FEDE مقطع کارشناسی گردشگری و مدیریت هتل: 6900 یورو

سایت کالج اوسینا مجارستان

با مطالعه سایت کالج بین‌المللی اوسینا می‎توان اطلاعات جامع و به روز هر یک از برنامه‌های تحصیلی AIC را به دست آورد. علاوه بر مراجعه به سایت رسمی این موسسه آموزشی، می‌توانید از دانش و تجربه کارشناسان اعزام دانشجو و مشاوران مهاجرت تحصیلی موسسه لتسگو یونی بهره‌مند شوید. برای رزرو وقت مشاوره مهاجرتی کلیک کنید.