اعتبار پاسپورت ایران 2021 مشخص میکند که هر مسافر با داشتن پاسپورت ایرانی در سال 2021 به چه کشورهایی بدون ویزا میتواند سفر کند. احتمالاً اگر بگوییم ایران در ردیف های آخر لیست معتبرترین پاسپورت های جهان است زیاد شوکه نمیشوید! چون روابط سیاسی کشورها و تعامل آنها با یکدیگر است که در نهایت موجب میشود تردد مسافران بین کشورها آسان شود، هیچ مسافری دوست ندارد برای گرفتن ویزا و یا حتی گرفتن ویزای تحصیلی کلی هزینه کند و در نهایت جواب منفی بشنود.

حدس میزنید با پاسپورت ایران به چند کشور جهان میتوانید بدون ویزا سفر کنید؟ در ادامه این پُست از مجله lets go uni اطلاعات خوبی به دست خواهید آورد.

معتبرترین پاسپورت جهان 2021

بهتر است قبل از اینکه به رتبه ایران بپردازیم با معتبرترین پاسپورت جهان آشنا شوید، رتبه بندی ها بر اساس سایت های مختلف ممکن است کمی متغیر باشد، اما متداول ترین و قویترین مرجعی که برای رتبه بندی پاسپورت عنوان میشود، سایت معتبر هنلی میباشد.

در سایت مرجع Henley عنوان شده است که در سال 2021، پاسپورت ژاپن با اجازه ورود به 191 کشور بدون ویزا، توانسته در رتبه نخست لیست قرار گیرد. یعنی اگر شهروند کشور ژاپن باشید دیگر نه نگرانی بابت مسافرت به کشورهای مطرح جهان دارید و نه مشکلی بابت تحصیل و یا دریافت ویزای تحصیلی خواهید داشت.

سنگاپور در رتبه دوم، کره جنوبی و آلمان نیز با یکدیگر در رتبه سوم قرار دارند. بهتر است بدانید آلمان یکی از کشورهای مورد علاقه ایرانیان برای دریافت ویزای تحصیلی میباشد.

رتبه پاسپورت ایران 2021

بر طبق اعلام سایت Henley ایران فقط با اجازه ورود به 41 کشور جهان که برخی از آنها اصلاً جای مناسبی برای تحصیل و یا گردشگری نیز نیستند در رتبه 101 این لیست و هم تراز با بنگلادش قرار گرفته است.

احتمالاً اگر از آخر رتبه ایران را به شما بگوئیم بیشتر در حافظه تان خواهد ماند! ایران از آخرین کشور این لیست که افغانستان است تنها 5 رتبه فاصله دارد.

رتبه پاسپورت ایران نشان میدهد که باید برنامه ریزی دقیقی برای دریافت ویزاهای کشورهای مختلف برای گردشگری داشته باشید و برای سفر به کشورهای مهم جهان از جمله استرالیا، کانادا و کشورهای حوزه شینگن تلاش بیشتری داشته باشید.

اما اگر به فکر تحصیل باشید، لتس گو یونی همراه شماست تا راه رسیدن به بهترین دانشگاه های جهان بر اساس رشته و موقعیت تحصیلی برای شما هموار شود و بتوانید انتخاب درستی برای دریافت ویزای تحصیلی داشته باشید.

با پاسپورت ایران به چه کشورهایی میتوان سفر کرد؟

کشورهای بدون ویزا با پاسپورت ایران 2021

در آخرین بخش این پُست، نام کشورهایی را برای شما آماده کرده ایم که در لیست 41 کشوری هستند که میتوانید به راحتی به آنجا سفر کنید.

کشورهای آسیایی بدون ویزا برای ایرانیان

کامبوج - ماکائو - مالزی - مالدیو - نپال - سری لانکا - تیمور شرقی !

کشورهای آفریقایی بدون ویزا برای ایرانیان

جزیره کیپ ورد - جزایر قمر - گینه بیسائو - کنیا - ماداگاسکار - موریتانی - موزامبیک - رواندا - سنگال - جزایر سیشل - سیرالئون - سومالی - تانزانیت - توگو - اوگاندا - زیمباوه

کشورهای اقیانوسیه بدون ویزا برای ایرانیان

جزایر کوک - جزیره میکرونزی - نیووی - جزایر پائولو - ایالت ساموآ - تووالو

کشورهای خاورمیانه بدون ویزا برای ایرانیان

ارمنستان - آذربایجان - گرجستان - لبنان - قطر - سوریه - ترکیه

5 کشور باقی مانده نیز از مناطق کارائیب و آمریکا هستند: دومینیکا - هائیتی - بولیوی - اکوادور - ونزوئلا

امیدواریم از این پُست مجله لتس گو یونی استفاده کرده باشید.