لتس گو یونی
school

universite de montreal ecole polytechnique

دولتی
نوع موسسه
دولتی
1873
سال تاسیس
1873
716
رتبه جهانی
716
21,300 دلار
خوابگاه سالیانه
21,300 دلار

درباره دانشگاه

work-permit
اجازه کار در زمان تحصیل
اطلاعات بیشتر
دانشجویان این کشور اجازه کار در زمان تحصیل دارند
pgwp
اجازه کار پس از فارغ تحصیلی
اطلاعات بیشتر
دانشجویان این رشته اجازه کار پس از فارغ تحصیلی دارند

دانشگاه پلی تکنیک مونترال (École Polytechnique de Montréal)، دانشکده فنی دانشگاه مونترال و یکی از دانشکده های وابسته به این مجموعه بزرگ می باشد. پلی تکنیک مونترال بزرگ ترین دانشگاه مهندسی ایالت کبک کانادا و یکی از مهم ترین موسسات تحقیقاتی در زمینه علوم مهندسی در کشور کانادا است.

این دانشگاه که در سال 1873 تاسیس شده است با داشتن 7500 دانشجو که 1900 نفر از آنان دانشجویان تحصیلات تکمیلی می باشند، رتبه اول را در میان دانشگاههای کبک در خصوص تعداد دانشجویان داراست و بر اساس رتبه بندی سایت QS دارای رتبه 117 دانشکده های فنی جهان می باشد. علاوه بر این می بایست در نظر داشت که این دانشگاه سالیانه مبلغی بیش از 200 میلیون دلار بودجه به خود اختصاص میدهد که 82 میلیون از آن به منظور فعالیتهای تحقیقاتی مورد استفاده قرار میگیرددر زمینه تحقیقات مهندسی این دانشگاه رتبه یک را در کانادا به خود اختصاص می دهد. زبان تدریس در این دانشکده فرانسوی است.  کمپس این دانشگاه بزرگترین کمپس دانشگاه مونترال است. این کمپس رو به وجهه شمالی کوهستان رویال است و به خاطر معماری منحصر به فرد خود تا کنون چندین جایزه معتبر معماری را از آن خود کرده است.

دانشگاه پلی تکنیک یکی از سه دانشگاه بزرگ مهندسی در کانادا و بزرگترین دانشگاه در استان کبک است. از زمان تأسیس در سال 1873، این مرکز آموزشی به زبان فرانسه به مهندسین و متخصصان خود آموزش می دهد. این مرکز علمی به گسترش علمی و اقتصادی منطقه کمک شایانی می کند لذا فارغ التحصیلان این دانشگاه بخش مهمی از فعالیت های مهندسی انجام شده قرن بیستم در استان کبک مانند ساخت سدهای هیدروالکتریک را به نام خود به ثبت رسانیده اند. دانشگاه پلی تکنیک مونترال در بسیاری از زمینه ها از جمله هوانوردی ، مهندسی کامپیوتر ، ارتباط از راه دور ، بیوتکنولوژی ، فناوری نانو ، علم محیط زیست ، هوش مصنوعی و بسیاری از حوزه های دیگر علوم مهندسی رتبه نخست را به خود اختصاص داده استدانشگاه پلی تکنیک دارای 13 رشته کارشناسی و 60 دپارتمان و 2 مدرسه می باشد و دانشجویان می توانند با توجه به تخصص مورد نظر خود در رشته های زیر به ادامه تحصیل بپردازند:

مهندسی شیمی، مهندسی عمران،مهندسی زمین شناسی،مهندسی معدن، مهندسی پزشکی،مهندسی برق، مهندسی کامپیوتر، مهندسی نرم افزار، مهندسی صنایع، مهندسی هوا فضا،مهندسی مکانیک، فیزیک مهندسی، مهندسی زیست پزشکی

دانشگاه پلی تکنیک به دلیل تحقیقات پویای خود ، که بیش از 40 درصد بودجه دانشگاه را در سالهای 2008-2009 (معادل 60.5 میلیون دلار CAD) به این امر اختصاص یافته است ، شناخته شده می باشد. در بین دانشکده های مهندسی U15 ، دانشگاه پلی تکنیک راه را مونترال در بسیاری از زمینه های تحقیقی پیشتاز است، به عنوان مثال: تعداد صندلی های تحقیقاتی کانادا (شماره 1) ، کل کمک های مالی NSERC (شماره 1) ، تعداد انتشارات در دانشکده های مهندسی در کانادا ( شماره 5) و کمکهای تحقیقاتی NSERC با همکاری صنعت (شماره 1) و چهل واحد تحقیق که بیش از 20 درصد بودجه و قراردادهایی است که برای پروژه های تحقیقاتی در زمینه علوم کاربردی به دانشگاههای کبک اعطا می شود.

هزینه تحصیل با توجه به عوامل مختلف متغیر است: نوع برنامه انتخاب شده ، تعداد دوره های در هر ترم و وضعیت دانشجویان . همه مبالغ به دلار کانادا است و لازم به ذکر است شهریه مربوطه هر ساله افزایش می یابد. 

دانشجویان ثبت نام شده در دوره های non-thesis programs شهریه و هزینه های مختلف را با توجه به تعداد واحدهای اخذ شده در هر نیمسال، پرداخت می کنند. در یک ترم به طور عادی بین 9 تا 12 واحد مجاز می باشد.

دانشجویان ثبت نام شده در دوره های research-based programs، شهریه و هزینه های مختلف خدمات خود را به صورت سالیانه (3 ترم سالانه) پرداخت می کنند. این هزینه ها در هر ترم ثابت هستند و با توجه به وضعیت دانشجویی تعیین می شود. 

لازم به ذکر است، در شرایطی که دانشجویان بدون دریافت بورس دانشگاهی در این دانشگاه پذیرفته شده باشند مبلغ شهریه برای دوره های کارشناسی ارشد پژوهشی (Maitrise Recherche) و دکترا به شرح زیر است:

17700 دلار برای سال اول، 7700 برای سال دوم و 2800 برای سال سوم؛ برای دانشجویانی که در مقطع کارشناسی ارشد مشغول به تحصیل می باشند.

3400 دلار برای هر یک از سالهای اول و دوم، 3000 برای سال سوم و 2800 دلار برای سال چهارم ؛ برای دانشجویانی که در مقطع دکترا مشغول به تحصیل می باشند.

مبلغ شهریه برای دوره های کارشناسی ارشد حرفه ای (Maitrise Professionnelle) و یا کارشناسی ارشد course base که به طور معمول 45 واحد را شامل میشود، به ازاء هر یک واحد تحصیلی تعیین می گردد که این مبلغ به شرح زیر است:

• 12600 دلار برای دو ترم 12 واحدی

کمک هزینه تحصیلی سالیانه (MAFS):

این کمک هزینه به طور معمول به دانشجویان مقاطع دکترا و دانشجویان کارشناسی ارشد تحقیقاتی اعطا شده و نحوه و میزان پرداخت آن توسط استاد مدیر تحقیقاتی هر پروژه تعیین میشود. با این وجود, به طور معمول مبلغ این کمک هزینه سالیانه به شرح زیر است:

برای دانشجویان دکترا: 22000 دلار

برای دانشجویان کارشناسی ارشد تحقیقاتی: 18000 دلار

برای تعیین سطح و مشاهده امتیاز خود، فرم ارزیابی را تکمیل کنید
ارزیابی آنلاین
کانادا کبک مونترال
مشاهده همه تصاویر

دانشکده ها

Chemical Engineering
Chemical Engineering
مشاهده رشته ها
Civil, Geological and Mining Engineering
Civil, Geological and Mining Engineering
مشاهده رشته ها
Electrical Engineering
Electrical Engineering
مشاهده رشته ها
Computer Engineering and Software Engineering
Computer Engineering and Software Engineering
مشاهده رشته ها
Mathematics and Industrial Engineering
Mathematics and Industrial Engineering
مشاهده رشته ها
Mechanical Engineering
Mechanical Engineering
مشاهده رشته ها
Engineering Physics​​​​​​​
Engineering Physics​​​​​​​
مشاهده رشته ها

رشته های تحصیلی

نمایش فیلترها
دانشکده
عنوان رشته تحصیلی
شهریه سالانه
رشته ای با توجه به فیلتر های بالا پیدا نشد

مشاهیر دانشگاه

Justin Trudeau
Justin Trudeau
نخست وزیر کانادا
Bernard Lamarre
Bernard Lamarre
رییس دانشگاه پلی تکنیک مونترال
Pierre Lassonde
Pierre Lassonde
بیزینس من مشهور کانادایی
Paul Houde
Paul Houde
هنرپیشه مشهور کانادایی
David Saint-Jacques
David Saint-Jacques
فضانورد کانادایی
Mohsen Hashemi Rafsanjani
Mohsen Hashemi Rafsanjani
رئیس شورای شهر تهران

سوالات متداول

شرایط گرفتن بورسیه تحصیلی چیست؟
به طور کلی چند نوع کمک مالی برای ادامه تحصیل در کانادا وجود دارد که شامل بورسیه تحصیلی کانادا (scholarships and bursaries)، جوایز تحصیلی (awards)، کمک‌های مالی (grants)، کمک هزینه تحصیلی (fellowships) و وام (loans) می‌شود. Scholarships که نوعی از بورسیه تحصیلی کانادا است، براساس داشتن صلاحیت و برتری علمی، پیشرفت تحصیلی چشمگیر فردی، مهارت‌های ورزشی، تجربه داوطلبانه و مشارکت‌های فوق برنامه و یکسری تحقیقات خاص، به دانشجویان و خصوصا فارغ‌التحصیلان ارائه می‌گردد. بورسیه تحصیلی (Bursaries) به دانشجویانی با نیاز مالی داده می‌شود، به همین خاطر معمولا یک فرم درخواست مورد نیاز است و ممکن است اطلاعات و فرم درخواستی شما جهت شناسایی وضعیت مالی‌تان مورد بررسی دقیق قرار بگیرد. لازم به ذکر است بورسیه تحصیلی کانادا در مقطع کارشناسی در اغلب اوقات مختص شهروندان کانادایی و دانشجویان بومی این کشور است. برای کسب اطلاعات بیشتر از مدارک و شرایط اخذ بورسیه به لینک زیر مراجعه کنید: https://nilgam.com/canada-scholarship-conditions/#f2
شهریه دانشگاه ها در کانادا چقدر است؟
شهریه دانشگاه ها در کانادا بر اساس چندین عامل مشخص می شود: دولتی یا خصوصی بودن دانشگاه، رنک داخلی و جهانی، رشته های ارائه شده (رشته های پزشکی و آزمایشگاهی معمولا پرهزینه تر هستند)، شهر و لوکیشن دانشگاه و ... بنابراین رقم مشخصی قابل ارائه نیست. به طور کلی، هزینه تحصیل دانشجویان خارجی به مراتب بیشتر از هزینه دانشجویانی است که اقامت دائم یا پاسپورت کانادا را دارند. به صورت آماری، میانگین متوسط شهریه در مقطع لیسانس حدود 18000 دلار، و در مقطع ارشد حدود 17000 دلار هستند. متوسط شهریه سالانه برای رشته های مربوط به مدیریت و MBA حدود 18000 تا 20000 دلار است. طبعا دانشگاه هایی وجود دارند که هزینه تحصیلی بسیار کمتر یا بسیار بیشتری دارند که با توجه به فاکتورهای عنوان شده متغیر است.

نظرات کاربران

امتیاز دهید
نظر خود را ثبت کنید