دانشگاه ینی یوزییل ترکیه در استانبول واقع شده است. لتس گو یونی اطلاعات مربوط به رنکینگ دانشگاه ینی یوزییل استانبول را در اختیار شما قرار می‌دهد. دانشگاه خصوصی ینی یوزییل در شهر زیبای استانبول در کشور ترکیه و توسط بنیاد بهداشت و آموزش وطن در سال 2009 تاسیس شده است و پردیس اصلی این دانشگاه در منطقه توپکاپی در قسمت اروپایی شهر زیبای استانبول واقع شده است.

دانشگاه Yeni Yuzyil در ابتدا با 7 دانشکده فعالیت آموزشی‌اش را در کشور ترکیه آغاز کرد که پس از گذشت 10 سال تعداد دانشکده‌های این دانشگاه به 10 دانشکده و 2 آموزشگاه فنی حرفه‌ای افزایش یافت. در دانشگاه ینی یوزییل 27 رشته تحصیلی در مقطع کارشناسی، 25 برنامه آموزشی در دوره کاردانی و 32 برنامه آموزشی در مقطع تحصیلات تکمیلی ارائه می‌شود و بیش از 10 هزار دانشجو در این دانشگاه مشغول به تحصیل هستند.

دانشگاه ینی یوزییل از چندین پردیس تشکیل شده است که Azmi Ofluoğlu پردیس اصلی دانشگاه Yeni Yuzyil است و بخش مهمی از آموزش‌های این دانشگاه در این پردیس انجام می‌شود و همچنین دفاتر مدیریت دانشگاه نیز در این پردیس مستقر هستند. پردیس دکتر Azmi Ofluoğlu از دو ساختمان جداگانه تشکیل شده است، که ساختمان اصلی آن دارای 7 طبقه و ساختمان دیگر آن 10 طبقه دارد.

در پردیس Cevizlibağ، آزمایشگاه علوم و فنون زندگی و آزمایشگاه علوم پزشکی قانونی وجود دارد که در آن پروژه‌های مربوط به رشته‌های پزشکی، زیست شناسی مولکولی و ژنتیک، مهندسی پزشکی، تغذیه و رژیم غذایی، داروسازی، ژنتیک و پزشکی قانونی مورد مطالعه قرار می‌گیرد.

پردیس دانشکده دندانپزشکی دانشگاه Yeni Yuzyil به عنوان یک دانشکده و بیمارستان دندانپزشکی در قسمت اروپایی استانبول در Sütlüce-Halıcıoğlu احداث شده و خدمات آموزشی و بهداشت دندان را ارائه می‌کند. در ساختمان 8 طبقه این پردیس، واحدهای دانشگاهی و اداری، 8 کلینیک با 60 واحد دندانپزشکی، آزمایشگاه، اتاق عمل، خدمات اورژانس، سالن کنفرانس، کتابخانه، کافه تریا و سالن غذاخوری برای دانشجویان این دانشکده قرار گرفته است.

پردیس دیگر دانشگاه ینی یوزییل، بیمارستان Gaziosmanpaşa استانبول است که شامل دانشکده پزشکی این دانشگاه نیز می‌شود و در منطقه Gaziosmanpaşa استانبول در قسمت اروپایی این شهر واقع شده است و از لحاظ خدمات آموزشی پزشکی رتبه سوم دانشگاه‌های پزشکی استانبول است.

آخرین پردیس دانشگاه ینی یوزییل استانبول پردیس Şirinevler است که در شهر شیرینولر استانبول واقع شده است. در این پردیس برنامه‌های آموزشی مرکز تحقیقات و کاربرد آموزش مداوم دانشگاه ینی یوزییل استانبول انجام می‌شود.

هدف از تاسیس دانشگاه ینی یوزییل استانبول تربیت نیروی کار آموزش دیده در مقاطع تحصیلی مختلف است تا بتوانند در جهان معاصر که همواره در حال دگرگونی و پیشرفت است، فعالیت کنند و زندگی همسو با تحولات دنیای معاصر داشته باشند. به همین منظور دانشگاه Yeni Yuzyil تحصیلات جهانی را در رشته‌های مختلف و با همکاری نهادهای دولتی، بخش‌های خصوصی و نهادهای جامعه مدنی با کادر علمی متخصص و مجرب ارائه می‌دهد.

همچنین در دانشگاه Yeni Yuzyil استانبول سعی بر به کارگیری بهترین اساتید بومی و بین المللی برای آموزش‌ دانشجویان این دانشگاه بوده است که در مجموع 589 نفر در کادر آموزشی این دانشگاه فعالیت‌های آموزشی و پژوهشی انجام می‌دهند.

اگر قصد مهاجرت تحصیلی دارید و مقصد ترکیه را انتخاب کرده‌اید، مطلب زندگی و مهاجرت به ترکیه از طریق تحصیل را در وبلاگ لتس گو یونی مطالعه کنید تا اطلاعات کافی در زمینه مهاجرت تحصیلی به کشور ترکیه را به دست آورید. 

مزایای تحصیل در دانشگاه ینی یوزییل

دانشگاه ینی یوزییل استانبول در اولین سال تأسیس منشور اراسموس را دریافت کرده است که با توجه به این منشور دانشجویان این دانشگاه می‌توانند در دوره تحصیلات لیسانس خود از فرصت تحصیل در 46 کشور اروپایی در چارچوب برنامه اراسموس در مدت یک یا دو ترم تحصیلی استفاده کنند.

دانشجویان متقاضی تحصیل در دانشگاه Yeni Yuzyil می‌توانند با شرکت در برنامه‌های (Double Major) در دانشکده یا دپارتمان دیگری به جز دپارتمان یا دانشکده‌ای که در حال تحصیل هستند، با داشتن شرایط لازم فرصت دریافت دو مدرک به صورت هم زمان را داشته باشند.

از دیگر مزایای تحصیل در دانشگاه Yeni Yuzyil استانبول فرصت‌های بورسیه تحصیلی گسترده و جوایز علمی این دانشگاه است که با توجه به معیارهای دانشگاه به دانشجویان مستعد تعلق می‌گیرد.

همچنین دانشگاه ینی یوزییل دو خوابگاه برای دانشجویان دختر این دانشگاه با تمام امکانات رفاهی به نام‌های خوابگاه دختران Novu و خوابگاه دختران  Münevver Eren فراهم کرده است.

رشته‌های تحصیلی دانشگاه ینی یوزییل

دانشگاه Yeni Yuzyil استانبول با داشتن 10 دانشکده در زمینه‌های مختلف آموزشی از جمله: پزشکی، دندانپزشکی، داروسازی، حقوق، هنرهای زیبا، اقتصاد و علوم اداری، مهندسی و معماری، علوم و ادبیات، ارتباطات و علوم بهداشت فعالیت می‌کند و هر ساله تعداد زیادی دانشجو از این دانشگاه پذیرش تحصیلی می‌گیرند.

دانشکده پزشکی: طول دوره‌های آموزش پزشکی دانشگاه ینی یوزییل 6 سال است و آموزش‌های پزشکی عمومی و تخصصی در این دانشکده ارائه می‌شود.

دانشکده دندانپزشکی: آموزش‌های رشته دندانپزشکی در 5 سال به دانشجویان ارائه می‌شود که در سه سال ابتدایی علوم پایه پزشکی و دندانپزشکی آموزش داده می‌شود و دو سال دوم به آموزش‌های عملی و کلینیکی اختصاص می‌یابد.

دانشکده داروسازی: تحصیل 5 ساله در رشته داروسازی در دانشگاه Yeni Yuzyil به دانشجویان فرصت کار کردن در بیمارستان‌های استانبول و ترکیه به عنوان یک داروساز را می‌دهد.

دانشکده حقوق: تحصیل در دوره 4 ساله رشته حقوق دانشگاه Yeni Yuzyil دانشجو را به یک وکیل با توانایی‌های بالا و مسلط بر قوانین تبدیل می‌کند.

دانشکده هنرهای زیبا: دانشکده هنرهای زیبا در دو بخش طراحی گرافیک و هنرهای نمایشی فعالیت می‌کند و رشته‌هایی همچون: عکاسی، طراحی گرافیک، عکاسی دیجیتال، تبلیغات، بازیگری، موسیقی، تاریخ درام و ... در این دانشکده تدریس می‌شود.

دانشکده اقتصاد و علوم اداری: این دانشکده در سه گروه: مدیریت بازرگانی، تجارت و تدارکات بین الملل و علوم سیاسی و روابط بین الملل فعالیت‌های آموزشی خود را ارائه می‌دهد.

دانشکده مهندسی و معماری: این دانشکده در رشته‎های معماری، مهندسی پزشکی، مهندسی برق و الکترونیک و معماری داخلی و طراحی محیط برنامه‌های آموزشی در مقاطع مختلف را ارائه می‌کند.

دانشکده علوم و ادبیات: رشته‎‌‌های تحصیلی این دانشکده عبارت‌اند از: زبان و ادبیات انگلیسی، زیست شناسی مولکولی و ژنتیک، روانشناسی، ترجمه و تفسیر زبان انگلیسی و زبان و ادبیات ترکی

دانشکده ارتباطات: فعالیت‌های آموزشی دانشکده ارتباطات شامل رشته‌های: رسانه‎‌های جدید و روزنامه‌نگاری، روابط عمومی و تبلیغات، رادیو تلویزیون و سینما و طراحی ارتباط تصویری می‌شود.

دانشکده علوم بهداشت: رشته‌های تحصیلی دانشکده بهداشت عبارت‌اند از: مدیریت سلامت، پرستاری، تغذیه و رژیم‌های غذایی، بهداشت و ایمنی شغلی و فیزیوتراپی و توان بخشی

زبان آموزش رشته‌های زبان و ادبیات انگلیسی و ترجمه و تفسیر انگلیسی در دانشکده علوم و ادبیات و رشته تغذیه و رژیم غذایی در دانشکده علوم بهداشت انگلیسی و زبان آموزش سایر برنامه‌های این دانشگاه ترکی است. 

علاوه بر دانشکده‌های فوق چند مدرسه و موسسه آموزشی دیگر در دانشگاه Yeni Yuzyil به ارائه فعالیت‌های آموزشی تخصصی مشغول هستند.

هزینه تحصیل در دانشگاه ینی یوزییل

در نظر داشته باشید هزینه تحصیل در ترکیه بسیار کمتر از هزینه تحصیل در کشورهای اروپایی و آمریکایی مثل کانادا است. بنابراین اگر قصد تحصیل در خارج از کشور را دارید و مسائل مالی برای شما مهم است، می‌توانید تحصیل در کشور ترکیه را انتخاب کنید و برای پذیرش تحصیلی و سپس اخذ ویزای تحصیلی از دانشگاه ینی یوزییل اقدام کنید.

هزینه تحصیل در دانشگاه Yeni Yuzyil برای دانشجویان بین المللی با توجه به رشته انتخابی متغیر است و از 2600 دلار آمریکا شروع شده و نهایتا به 15 هزار دلار در سال می‌رسد. هزینه سالیانه تحصیل در رشته پزشکی 15 هزار دلار، رشته دندانپزشکی 15 هزار دلار، رشته داروسازی 10 هزار دلار، رشته حقوق 7 هزار دلار، رشته زبان و ادبیات انگلیسی 3.800 دلار، رشته روانشناسی 3.600 دلار، رشته پرستاری 3.200 دلار، رشته تجارت بین الملل 2.300 دلار، رشته بهداشت دهان و دهان 2.600 دلار و ... می‌باشد که نسبت به هزینه تحصیل در بسیاری از کشورهای دنیا ارزان‌تر است.

رنکینگ دانشگاه ینی یوزییل استانبول

طبق آخرین آمار وب سایت webometrics دانشگاه ینی یوزییل استانبول رتبه 8301 در جهان و رتبه 160 در کشور ترکیه را در سال 2022 از آن خود کرده است.

پذیرش دانشگاه ینی یوزییل استانبول

دانشگاه Yeni Yuzyil یکی از دانشگاه‌های خوب کشور ترکیه است که گرفتن پذیرش تحصیلی از این دانشگاه راحت نیست، ولی  اگر این دانشگاه را برای اخذ پذیرش تحصیلی انتخاب کرده‌اید به راحتی با کمک مشاورین با تجربه لتس گو یونی برای اخذ پذیرش تحصیلی اقدام کنید. داشتن مدارک و شرایط زیر برای اخذ پذیرش تحصیلی این دانشگاه لازم است:

•    ترجمه رسمی مدارک به زبان ترکی

•    مدرک دیپلم و پیش دانشگاهی

•    حداقل معدل 12 مدرک دیپلم و پیش دانشگاهی

•    ریز نمرات دبیرستان

•    مهارت در زبان انگلیسی یا ترکی

•    کپی پاسپورت

•    4 قطعه عکس

•    رسید پرداخت هزینه پیش ثبت نام

*برای تحصیل در رشته‌هایی که به زبان انگلیسی تدریس می‌شود به مدارک زبان همچون: TOEFL با حداقل نمره 60 ، CBT با حداقل نمره 142، PBT با حداقل نمره 461 و مدرک IELTS با حداقل نمره 5.5 مورد نیاز است.

نتیجه‌گیری
اگر به این نتیجه رسیدید که برای اخذ پذیرش تحصیلی از دانشگاه‌های کشور ترکیه، دانشگاه  Yeni Yuzyil استانبول بهترین گزینه برای شماست پس بهتره هرچه سریع‌تر وقت مشاوره رزرو کنید تا با کارشناسان با تجربه لتس گو یونی شرایطتون رو بررسی کنید و بدون دغدغه از این دانشگاه پذیرش تحصیلی بگیرید.