لتس گو یونی
بورسیه تحصیلی در رشته‌های تاریخ و باستانشناسی
نیما سعدی
14 خرداد 00
0

بورسیه تحصیلی در رشته‌های تاریخ و باستانشناسی

درود و خسته نباشید، خواستم بپرسم شرایط بورس تحصیلی در دانشگاه های خوب کشورهای خارجی مثل انگلیس و کانادا و آمریکا، در رشته‌های باستان شناسی و تاریخ چطور هست؟ من امسال کنکور دارم و خودم دانش آموز دوازدهمم اما از الان بهش فکر میکنم. بااینکه رشته خودم تجربی بود بخاطر علاقه شخصیم تصمیم گرفتم دنبال علاقم برم و دوست دارم رشته باستان شناسی یا تاریخ دانشگاه تهران بخونم. از افراد متعددی پرسیدم اما هیچکس جواب درست درمون بهم نداده! یکی که گفت اصلا فکرشم نکن و انقدر همون تجربی کنکور بده تا یه رشته خوب و با درآمد بالا داشته باشی و طرف علوم انسانی بخصوص تاریخ و اینا نرو! میخواستم ببینم شرایط بورسیه برای همچین رشته ای که درون ایران هم چندان مورد توجه نیست، در کشورهای دیگه چطوره؟ در چه مقاطعی و با چه شرایطی بورس می‌کنند؟ بهترین دانشگاه یا کشوری که این رشته(تاریخ یا باستان‌شناسی) رو بورسیه می‌کنه کدوم کشور هست؟ بنظرتون اصلا میتونم امیدوار باشم؟
1 جواب ثبت شده است
محمد خان بیگی
24 خرداد 00
0
سلام وقت بخیر اینکه از الان برنامه ریزی مدونی برای آینده دارید خیلی هم عالیه اما باید یک سری نکات رو در نظر بگیرید اولا باید به این دقت کنید که اصلا رشته باستان شناسی در کشور ایران آینده شغلی شفاف و وسیعی داره یا خیر؟ قاعدتا جواب این سوال مثبت نیست، پس سفارت این کشورها که شما متقاضی اپلای هستید هم احتمال بسیار کمی داره که قانع بشه شما قصد دارید در این رشته ها تحصیل کنید و چشم انداز شغلی خوبی برای برگشت به ایران خواهید داشت. پس حتی اگر بتونید پذیرش بگیرید از این کشورها، شانس ویزای شما پایین خواهد بود اما رشته های علوم تجربی در ایران در حال حاضر آینده شغلی خوبی دارند اما برای تحصیل رشته های پزشکی یا دندان در کشورهای اروپایی و آمریکایی باید بدونید که مسیر سختی در راه دارید و آزمون های تخصصی مثل mcat باید شرکت کنید
ارسال پاسخ
    برای اطلاعات درباره پذیرش تحصیلی رایگان روی گزینه زیر کلیک کنید و یا فرم ارزیابی را تکمیل کنید و امتیاز خود را مشاهده کنید.