لتس گو یونی
تحصیل در خارج بدون پایان خدمت
شهاب کرمی
23 آذر 1399
0

تحصیل در خارج بدون پایان خدمت

تحصیل در خارج بدون پایان خدمت امکان پذیره؟


4 جواب ثبت شده است
شهاب کرمی
23 آذر 1399
0
بله این امکان وجود دارد. بنابر قانون دولت ایران، اگر به سن قانونی 18 سال رسیده باشید، مشمول خدمت اجباری سربازی هستید، اما این امکان را دارید تا با ارائه گواهی اشتغال به تحصیل، معافیت موقتی از سربازی دریافت کرده و تحصیلات خود را ادامه دهید. به طور معمول اغلب متقاضیان تحصیل خارج از کشور اینطور فکر می کنند که خدمت اجباری یک مانع برای ایشان بوده و نمی توانند با وجود الزام به انجام سربازی برای تحصیل در خارج از کشور بدون پایان خدمت اقدام کنند. اما در واقع اینطور نیست و متقاضیان می توانند با دریافت معافیت تحصیلی برای تحصیل در خارج از کشور اپلای کرده و پس از فارغ التحصیلی از دانشگاه خارجی، برای گذراندن خدمت دو ساله سربازی به کشور بازگردند. از این رو شما باید برای نامه پذیرش تحصیلی دانشگاه خارجی اقدام کرده و آن را دریافت کنید، سپس از دانشگاه و موسسه آموزشی که از آن فارغ التحصیل شده اید درخواست می کنید تا نامه معرفی به نظام وظیفه به شما بدهند. اگر در حال تحصیل در داخل ایران هستید، ابتدا باید انصراف داده و سپس نامه معرفی به نظام وظیفه را از دانشگاه بگیرید، در گام بعدی باید به سایت نشا وزارت علوم مراجعه کرده و در آن ثبت نام کنید و از طریق نامه نهایی معرفی به نظام وظیفه را اخذ کنید. محتوای این نامه نشان دهنده این است که شما از یک دانشگاه خارجی پذیرش تحصیلی گرفته اید و بر همین اساس به ازای ارائه وثیقه به شما نامه معافیت تحصیلی برای تحصیل در خارج داده می شود. از این رو داشتن شرایط زیر از اهمیت زیادی برای تحصیل در خارج بدون پایان خدمت برخوردار است: • متقاضیان این طرح باید فاقد غیبت بوده و دارای وضعیت و موقعیت تحصیلی مشخص و مناسبی باشند، در عین حال نباید در سنوات ارفاقی مازاد بر سنوات مجاز تحصیل باشند. • نباید مهلت معرفی این مشمولان به پایان رسیده باشد و از برگه اعزام بدون غیبت برخوردار باشند و وثیقه مورد نیاز را برای برگشت به کشور ارائه دهند. • متقاضیان این طرح باید فرم مجوز خروج موقت از کشور را از دانشگاه مربوطه گرفته و آن را ارائه دهند. در صورتی که در موعد مقرر به سازمان نظام وظیفه مراجعه نکنید، از خروج شما به مدت 6 ماه از کشور ممانعت خواهد شد و هیچ معافیتی در این 6 ماه شامل حال شما نمی شود. به طور معمول جریمه افرادی که دیرتر از زمان مقرر شده به کشور بر می گردند بیشتر و سخت تر بوده، مبلغ وثیقه به نفع دولت ضبط می گردد و با آنها به مانند الباقی غایبان برخورد خواهد شد. انواع وثیقه های قابل قبول در سازمان نظام وظیفه شامل موارد زیر می شوند: • سند ملکی • ضمانت بانکی • پول نقد • سند شما می توانید برای کسب اطلاعات بیشتر درباره میزان وثیقه و سایر جزئیات تحصیل در خارج بدون پایان خدمت به سایت نظام وظیفه کشور مراجعه کنید و یا از مشاوره کارشناسان اعزام دانشجو در این زمینه استفاده نمایید.
mobina khojasteh
03 دی 1399
0
بله شما میتوانید با گذاشتن 20 ملیون پول نقد در بانک میتوان بدون رفتن به خدمت در کشور های خارجی تحصیل کنید
ارش کامرانی
04 اسفند 1399
0
ایا برا تحصیل در خارج از کشور به مدت شش سال میتونیم سند وثیقه بزاریم؟
hanie kh
10 مهر 1400
0
شخصی که ۱سال و خورده ای رفته از کشور و مشمول سربازیه و‌دانشگاهی هنوز قبول نشده، و همچنین داخل اون کشور مشغول سیاه کار کردنه، آیا اگه بفهمن دیپورتش میکنن؟
ارسال پاسخ
    برای اطلاعات درباره پذیرش تحصیلی رایگان روی گزینه زیر کلیک کنید و یا فرم ارزیابی را تکمیل کنید و امتیاز خود را مشاهده کنید.