نام بهترین کالج های تورنتو کانادا در لیست برترین موسسات آموزشی جهان هم دیده می‌شود. مهاجرت تحصیلی به تورنتو کانادا دو گزینه پیش روی متقاضیان تحصیل در کانادا قرار داده است؛ دریافت پذیرش تحصیلی از دانشگاه‌های تورنتو و تحصیل در کالج‌های تورنتو.

هر یک از این راه‌ها، مزایا و مراحل مخصوص به خود را دارد؛ با این حال، به دلیل کوتاه بودن دوره تحصیل و پذیرش دانشجویان زیر 18 سال، تحصیل در کالج های کانادا محبوبیت بیشتری در میان علاقمندان به مهاجرت تحصیلی یافته است.

کالج های تورنتو کانادا

شهر تورنتو کلانشهر مهم کانادا و مرکز استان انتاریو، فرصت‌های بی‌شماری را برای مهاجرت ایجاد کرده است. بزرگ‌ترین شهر کانادا هسته اصلی فعالیت‌های بین‌المللی در حیطه تجارت، فرهنگ و هنر بوده است. به همین دلیل تحصیل در تورنتو کانادا می‌تواند آینده روشنی برای متقاصیان مهاجرت تحصیلی رقم بزند.

تحصیل در کالج‌های تورنتو کانادا برای افرادی که به دنبال دریافت اقامت دائم این کشور هستند، گزینه مناسبی‌ست؛ چراکه دوره تحصیلی کوتاه‌تر است و با تجربه دوره کارآموزی در حین تحصیل، اعتماد کارفرمایان راحت‌تر جلب می‌شود. در ادامه به معرفی بهترین کالج های تورنتو کانادا می‌پردازیم.

کالج جورج براون

کالج دولتیِ هنرهای کاربردی و فناوری جورج براون George Brown College یکی از بهترین کالج های تورنتو کانادا است که در سه پردیس آکادمیکِ مجهز بیش از 160 برنامه تحصیلی ارائه می‌کند؛ 35 برنامه تحصیلی در مقطع دیپلما، 31 برنامه تحصیلی در مقطع دیپلم پیشرفته و هشت برنامه تحصیلی با همکاری دانشگاه رایرسون برگزار می‌شود.

کالج جورج براون یکی از برترین موسسات آموزشی تحقیقاتی کشور کاناداست که در طول سال‌های فعالیت به دستاوردها و جایگاه‌های چشمگیری دست یافته است. به عقیده بسیاری این موسسه آموزشی بهترین کالج تورنتو کانادا محسوب می‌شود. در سال 2012 جورج براون به عنوان یکی از برترین کارفرمایان تورنتو بزرگ انتخاب شد.

با 19 پله صعود کالج جورج براون (به عنوان بهترین کالج تورنتو کانادا) در سال 2014 در رتبه سوم بهترین کالج تحقیقاتی کشور قرار گرفت. مجله تحقیقاتی اینفوسورس Research Infosource که گزارش‌های رتبه‌بندی سالانه تحقیقات و توسعه در موسسات سراسر کانادا را منتشر می‌کند، در 22 اکتبر 2014 کالج جورج براون را با جذب 9.3 میلیون دلار بودجه تحقیقاتی به عنوان شانزدهمین کالج انتاریو معرفی کرد.

طیف وسیعی از برنامه‌های تحصیلی کالج جورج براون در تمامی مقاطع آکادمیک به صورت تمام‌وقت طراحی شده تا فرصت کارآموزی و تجربه کار عملی را برای دانشجویان بین‌المللی ایجاد کند. برنامه‌ریزی طرح‌های حمایتی از دانشجویان بین‌المللی از ویژگی‌های مهم کالج جورج براون است.

تیم ورزشی کالج جورج براون با نام هاسکی‌ها Huskies در رشته‌های ورزشی بدمینتون، بیسبال، کراس کانتری، فوتبال، فوتسال، والیبال، بسکتبال و ... به صورت حرفه‌ای فعالیت می‌کند و در پردیس‌های این مجموعه تجهیزات کافی و حرفه‌ای را نیز در اختیار دانشجویان قرار می‌دهد. 

کالج سنکا

کلان‌شهر تورنتو میزبان یکی دیگر از بهترین کالج‌های کانادا شده است؛ رقابت دو کالج سنکا و جورج براون بر سر بهترین کالج تورنتو کانادا بالا گرفته است. چندین پردیس از کالج دولتیِ هنرهای کاربردی و فناوری سنکا Seneca College در سراسر تورنتو بزرگ پراکنده شده است. کالج سنکا همواره نهادی پیشرو در آموزش عالی با سیستم دانشجو محور بوده است.

کالج سنکا یکی از بهترین کالج های تورنتو کانادا محسوب می‌شود.

هر یک از پردیس‌های کالج سنکا تخصص‌های مختلف آکادمیک را پوشش داده‌اند؛ پردیس نیونهام در رشته‌های بازرگانی، هواپیمایی، آموزش در اوایل کودکی، مهندسی، هنرهای آزاد و فناوری اطلاعات و ارتباطات پیشتاز است. 

پردیس کینگ کالج سنکا در برنامه‌های علوم کاربردی و بهداشتی، آموزش کودکان و جوانان، بنیادهای پلیس، علوم رفتاری، مددکاری و خدمات اجتماعی، پرستاری، مدیریت محیط زیست، تکنسین دامپزشکی میزبان متقاضیان مهاجرت تحصیلی شده است.

پردیس کیل برنامه‌های تحصیلی در رشته‌های هنرهای خلاق و انیمیشن، مطالعات رسانه‌ای، علوم زیستی و شیمی کاربردی، مطالعات انگلیسی و لیبرال و فناوری اطلاعات و ارتباطات را ارائه می‌کند.

دانشجویان بین‌المللی می‌توانند در زمینه‌های مختلف از کمک‌های تحصیلی، خدمات بهداشتی و خوابگاه گرفته تا مراحل صدور ویزا و مجوزها، مدیریت مالی و کارگاه‌های آموزشی، روی حمایت و پشتیبانی سنکا یکی از بهترین کالج های تورنتو کانادا حساب کنند.

با ارائه بیش از 180 برنامه‌تحصیلی و 500 گزینه شغلی در شش پردیس اصلی، کالج سنکا امکانات زیادی برای گسترش معلومات علمی دانشجویان خارجی دارد. دامنه اعتبار این کالج و گزینه‌های متعدد در امر یادگیری انعطاف‌پذیر موجب شده تا کالج سنکا یکی از محبوب‌ترین موسسات آموزشی کانادا به دانشجویان معرفی شود.

یکی از مزایای تحصیل در کالج سنکا، فرصت‌های کارآموزی و دوره‌های تمام‌وقت در دوره‌های عالی (معادل کارشناسی‌ارشد) است؛ در واقع دانشجویان می‌توانند با استفاده از این فرصت، پیش از ورود به بازار کار تجربه عملی کسب کنند.

طبق آخرین گزارش‌های مجله وبومتریک، کالج سنکا رتبه 69 کشوری، 841 قاره‌ای و رتبه 4661 جهانی را کسب کرده است. این موسسه آموزشی به جذب دانشجویان بین‌المللی مشهور شده است؛ بر اساس آمار این مجموعه 49 درصد دانشجویان در کانادا متولد نشده‌اند.

کالج هامبر

موسسه فناوری و آموزش پیشرفته هامبر که به اختصار کالج هامبر Humber College نامیده می‌شود، یکی از بهترین کالج های تورنتو کاناداست که در سه پردیس آکادمیک با 180 برنامه تحصیلی، میزبان بیش از 25 هزار دانشجو شده است. 

این کالج خوش‌نام بیش از هر کالجی در استان انتاریو محبوبیت دارد؛ چراکه سالانه به طور متوسط حدود 65000 درخواست پذیرش تحصیلی دریافت می‌کند. این کالج در ارائه برنامه‌هایی خاص مانند مدیریت فن آرایشی، زیبایی شناسی، مدیریت اسپاها، هنرهای مد و مدیریت مد نیز به شهرت رسیده است. 

باغ هامبر در پردیس بهترین کالج تورنتو کانادا به عنوان یک نهاد مستقل، هم جنبه تفریحی دارد و هم آموزشی؛ این فضای زیبای آکادمیک شرایط مطالعه و پژوهش را برای محققان، دانشجویان و علاقمندان به رشته‌های باغبانی فراهم کرده است.

در سال 2005 کالج هامبر برنامه تلویزیونی به نام هنرمندان برجسته در تلویزیون استانی TVOntario راه‌اندازی كرد كه توسط دانشجویان مدرسه هنرهای خلاق و نمایشی تولید و تدوین می‌شد؛ این بهانه‌ای شد تا در سال تحصیلی 2005-06 ،کالج هامبر برنامه‌های تحصیلی جدید موسیقی معاصر، تبلیغات خلاقانه و طراحی داخلی را افزود. 

بر اساس آخرین گزارش‌ها میزان رضایت دانشجویان کالج هامبر 74.2٪ اعلام شده که بالاتر از میانگین (Greater Toronto Area)  GTA است، کیفیت کلی دانش و مهارت‌های آموزشی 85.4٪، کیفیت کلی در امر آموزش 78.4٪، کیفیت کلی تسهیلات و منابع  74.5٪، رضایت فارغ التحصیلان 77.2٪، میزان اشتغال به کار فارغ التحصیلان 82.4٪، رضایت کارکنان88.4٪ و نرخ فارغ التحصیلی 63.9٪ بوده است که همگی بالاتر از میانگین GTA بوده است.

کالج هامبر بزرگترین موسسه آموزشی پلی‌تکنیک کانادا در رشته‌های حوزه فنی مهندسی است و رکوردارِ جذب بیشترین دانشجو در رشته‌های مدیریت است. سالانه نزدیک به 4 هزار دانشجوی بین‌المللی در رشته‌های مختلف این مجموعه آموزش عالی پذیرش می‌شوند.

کالج سنتنیال

کالج دولتی هنرهای کاربردی و فناوری سنتنیال Centennial College یکی از ده کالج برتر تحقیقاتی کشور کاناداست که در بررسی نهایی مجله وبومتریک رتبه 75 کشور کانادا و رتبه 5312 جهانی را کسب کرده است.

کالج سنتنیال در 5 پردیس مختلف، 7 مدرسه تخصصی و 160 برنامه تحصیلی، میزبان 26 هزار دانشجو می‌شود که در میان ‌آن‌ها 8 هزار نفر دانشجوی خارجی هستند. در واقع هر ساله 4 درصد از جمعیت کل دانشجویان این کالج را دانشجویان بین‌المللی تشکیل می‌دهند.

کالج سنتنیال برنامه های مشترکی با پردیس دانشگاه تورنتو اسکاربورو دارد که شامل رشته‌هایی نظیر بیوتکنولوژی، فناوری داروخانه، ماساژ درمانی، فناوری معماری، فناوری محیطی و پیراپزشکی می‌شود.

این مجموعه آموزشی قدیمی‌ترین و اولین کالج دولتی استان انتاریو محسوب می‌شود که توافق‎نامه‌های گسترده‌ای با نهادهای دیگر دارد؛ از جمله مهم‌ترین این 800 سازمان خطوط هوایی کانادا، مایکروسافت، سامسونگ، فیس‌بوک، مزدا، هارلی دیویدسون و بیمارستان‌ها و رسانه‌های مختلف هستند.

دانشجویان با شرکت در برنامه‌های تحصیلی که دوره کارآموزی کوآپ دارند، می‌توانند در این سازمان‌ها کار کنند و با کسب درآمد، تجربه کاری در این نهادهای نام‌آشنا را در رزومه شغلی خود ثبت کنند تا به این ترتیب، مسیر یافتن شغل در آینده هموارتر شود.

کالج سنتنیال اولین کالج کانادایی‌ست که با سیستم آموزشی کانادایی در کشور چین نیز به نام «کالج صد ساله سوژو» فعالیت دارد. با اینکه این مجموعه آموزشی در شهر تورنتو کانادا قرار ندارد، مدارک فارغ‌التحصیلی کانادایی را در برنامه‌هایی مانند حسابداری، امور مالی، بنیادهای تجاری و مهندسی نرم افزار ارائه می‌دهد.

کالج آلگون کوین

کالج دولتی هنرهای کاربردی و فناوری الگون کویین با بیش از 200 برنامه تحصیلی یکی از بزرگ‌ترین کالج‌های کانادا و بهترین کالج تورنتو کانادا است. دانشجویان بین‌المللی برای تحصیل در دوره زبان انگلیسی و گذراندن دوره‌های تخصصی دو تا چهار ساله در زمینه تخصص خود، مهارت های منتخب را در به روزترین برنامه‌ها ارتقا می‌دهند.

در پردیس‌های کالج الگون کویین برنامه‌های نظیر مدیریت بازرگانی، تجارت ماهر، مطالعات معماری، مهندسی مکانیک، هنرهای لیبرال، فناوری رایانه، مد و جواهرات و هنرهای نمایشی را در مقاطع مختلف آکادمیک ارائه می‌کند.

دانشجویان بین‌المللی با مطالعه، کار و همکاری با دیگر دانشجویان و استادان در فعالیت‌های آموزشی و پژوهشی  رویکرد کانادایی را در آموزش کاربردی تجربه می‌کنند. این کالج تمرکز خود بر آموزش عملی، ایجاد سازمانی متمرکز بر رفاه دانشجویان و اراده امکانات مدرن در سطح بین‌المللی مورد استقبال قرار گرفته است.

طبق آخرین گزارش‌های مجله وبومتریک، کالج الگون‌کویین رتبه 46 را در بین کالج‌های کانادا کسب کرده است. افتخارات این مجموعه آموزش عالی به همین‌جا ختم نمی‌شود، بسیاری از برنامه‌های تحصیلی الگونکویین در رده‌بندی‌های بین‌المللی جایگاه چشمگیری را به دست آورده‌اند. 

از آنجایی که بسیاری از پردیس‌های کالج جورج براون در مرکز شهر تورنتو کانادا واقع شده‌اند، این کالج دسترسی خوبی برای تمام علاقمندان به مهاجرت تحصیلی دارد. افزون بر این، خدمات تفریحی و آموزشی این مجموعه دانشجویان را از تردد مدام به بیرون پردیس بی‌نیاز کرده است.

در مقایسه با دانشگاه های، کالج های کانادا محبوبیت بیشتری در میان متقاضیان مهاجرت تحصیلی به کانادا دارند.

برای مهاجرت تحصیلی به کانادا می‌توان از کالج‌های معتبر دیگری نیز پذیرش تحصیلی دریافت کرد که هم هزینه کمتری دارند و هم شرایط دریافت پذیرش تحصیلی آسان‌تری برای دانشجویان بین‌المللی درنظر گرفته‌اند. شرایط پذیرش از ارزانترین و بهترین کالج های کانادا را در این صفحه مطالعه کنید. در ادامه به معرفی بهترین کالج های خصوصی تورنتو کانادا می‌پردازیم.

آکادمی بین المللی زبان کانادا

یکی از موسسه‌های آموزشی خصوصی کانادا که اغلب میزبان زبان‌آموزان خارجی می‌شود، آکادمی بین‌المللی زبان کانادا نام دارد که به اختصار ILAC نامیده می‌شود. کالج ILAC، یکی از بهترین کالج با تخصص زبان در تورنتو کانادا، برنامه‌ها و خدمات متنوعی شامل انگلیسی عمومی، انگلیسی تجاری، آمادگی آزمون‌های بین‌المللی (مانند IELTS)، خوابگاه و سرویس‌های حمل‌ونقل ارائه می‌کند.

کالج بین المللی ILAC در کنار آموزش زبان، برنامه‌هایی را در زمینه تجارت، فروش، بازاریابی و خدمات به مشتری متمرکز کرده است. دانشجویان می‌توانند از برنامه‌های کارآموزی CO-OP این مجموعه بهره‌مند شوند و تجربه کار در کانادا را کسب کنند.

کالج مدیریت تورنتو

بسیاری از متقاضیان مهاجرت تحصیلی در رشته‌های زیرمجموعه مدیریت کالج مدیریت تورنتو را برمی‌گزینند؛ این کالج که در یک طرح ابتکاری ایجاد شده است، طیف گسترده‌ای از برنامه‌های تحصیلی در گرایش بازرگانی، مهمانداری و گردشگری، کلان‌داده، امنیت سایبری و حسابداری ارائه می‌دهد.

نقطه قوت کالج خصوصی مدیریت تورنتو به عنوان یکی از بهترین کالج های تورنتو کانادا در سیستم آموزشی آن نهفته است؛ برنامه‌های این کالج که در گرایش‌های مختلف ارائه می‌شود، مکمل آن‌ها برای رفع نیاز بازار کار امروز کانادا شده است.

کالج مدیریت تورنتو در یک ساختمان پنج طبقه در مرکز شهر تورنتو واقع شده است و 23 کلاس درس، سالن اجتماعات و سه آزمایشگاه کامپیوتر دارد.

کالج تاموود

کالج بین المللی تام‌وود نهاد آموزشی خصوصی مناسب برای کسانی‌ست که می‌خواهند زبان انگلیسی خود را بهبود ببخشند و هم‌زمان به دنبال تحصیل در برنامه‌های آموزشی با هدف کار هستند. اغلب مخاطبان این کالج، دانشجویان بین‌المللی هستند. 

کالج بین المللی تاموود با امضای توافق‌نامه‌های متنوع و متعددی، امکانات اسکان دانشجویان بین المللی را فراهم کرده است؛ اتاق‌های خصوصی، مشترک و هوم‎استی به همراه با خانواده‌های بومی منطقه از جمله خدمات این مجموعه آموزش عالی است.

کالج  IBT

یکی از موسسات خصوصی تورنتو کالج IBT نام دارد که به ارائه دوره‌های کوتاه‌مدت شهرت یافته است. دوره‌های دیپلما کالج IBT به صورت 6 ماهه یا 1 ساله در رشته‌های بازرگانی، سفر و جهانگردی، مراقب پرواز، بهداشت و فناوری اطلاعات ارائه می‌شوند.

کالج IBT اولین مجموعه آموزش عالی در استان انتاریو کاناداست که برنامه‌های مربوط به پرواز و مهمانداری پرواز را ارائه می‌دهند؛ این دوره توسط وزارت آموزش و پرورش استانی تأیید شده و توسط موسسه مشاوران سفر کانادا (CITC) که اکنون بخشی از انجمن آژانس‌های مسافرتی کانادا (ACT) است، به رسمیت شناخته شده است.

کالج اورگرین

با اینکه کالج خصوصی اورگرین در فضای کوچکی دایر شده، یکی از بهترین کالج های تورنتو کانادا محسوب می‌شود. ارائه برنامه‌های تحصیلی در محیطی متنوع، شاد و در دسترس از ویژگی‌های کالج اورگرین Evergreen شهر تورنتو است. برنامه‌های آموزشی این کالج عمدتاً در رشته‌های مراقبت‌های بهداشتی، بازرگانی، پشتیبانی جامعه، فناوری و مهمانداری متمرکز است.

علاوه‌براین، برنامه‌های متنوعی برای حمایت از دانشجویان بین‌المللی در کالج اورگرین طراحی شده است؛ امکان کار در پردیس کالج به صورت پاره‌وقت در بخش‌هایی مانند پذیرش، بازاریابی و مدیریت برای متقاضیان مهاجرت تحصیلی ایجاد شده است. 

کالج های تورنتو در شمار برترین کالج های کانادا قرار گرفته اند.

شهرت کلان‌شهر تورنتو به جمعیت و وسعت آن است. شاید در نگاه اول تورنتو به‌عنوان گران‌ترین شهر کانادا برای مهاجرت تحصیلی به نظر برسد، اما فرصت‌های نهفته در این کلان‌شهر برای مهاجران مثال‌زدنی‌ست. شهر تورنتو به عنوان قطب اقتصادی کانادا، مقر شرکت‌ها و کارخانه‌های مشهور کشور کاناداست که عمده فرصت‌های شغلی منطقه را ایجاد کرده‌اند. 

هر یک از کالج‌های معرفی شده در این بخش از مجله لتس گو یونی، به سازمان‌ها و موسسات مشهوری متصل هستند که آینده شغلی دانشجویان را رقم می‌زنند. جهت آگاهی از شرایط مهاجرت تحصیلی و پذیرش این موسسات آموزشی، می‌توانید روی تجربه مشاوران ما در بخش اعزام دانشجو حساب کنید. جهت رزرو وقت مشاوره مهاجرت تحصیلی می‌توانید به‌صورت آن‌لاین اقدام کنید.