لتس گو یونی
school

bishop’s university

خصوصی
نوع موسسه
خصوصی
1843
سال تاسیس
1843
2529
رتبه جهانی
2529
5,000 دلار
خوابگاه سالیانه
5,000 دلار

درباره دانشگاه

work-permit
اجازه کار در زمان تحصیل
اطلاعات بیشتر
دانشجویان این کشور اجازه کار در زمان تحصیل دارند
pgwp
اجازه کار پس از فارغ تحصیلی
اطلاعات بیشتر
دانشجویان این رشته اجازه کار پس از فارغ تحصیلی دارند

«دانشگاه بیشاب» یکی از دانشگاه‌های کوچک اما با کیفیت در شهر شربروک واقع در کبک است. این دانشگاه در یکصد و هفتاد و هفتمین سالگرد تاسیس خورد به سر می‌برد و یکی از قدیمی‌ترین دانشگاه‌های کشور کانادا است. این دانشگاه در نهم دسامبر سال 1843 توسط بنیان‌گذاران‌اش با هدف آموزش صحیح و آزادانه تاسیس شد. جالب است بدانید که دانشگاه بیشاپ تحت حمایت کشیش‌ها و روحانیون مذهبی تاسیس شده است و البته از دهه 40 میلادی به دانشگاهی غیرمذهبی تبدیل شد. این دانشگاه نیز از معدود دانشگاه‌های کبک است که تدریس را به زبان انگلیسی انجام می‌دهند. زمینه‌های آموزشی این دانشگاه عبارت‌اند از هنرهای زیبا، علوم انسانی، علوم اجتماعی، علوم طبیعی، تجارت و آموزش و همزمان میزبان حدود 2400 دانشجوی تمام‌وقت است. 

موقعیت جغرافیایی این دانشگاه به دلیل قرار گرفتن در جامعه‌های دو زبانه لنوکسویل در حومه شهر شربروک و داشتن فضای بسیار باز و امکانات تفریحی مناسب فرصت‌هایی خاص و استثنایی را برای بالا بردن کیفیت زندگی به وجود آورده است. 

پردیس پانصد و پنجاه هکتاری دانشگاه بیشاپ که شامل 25 ساختمان اعم از 7 محل اقامت، دو سالن کتابخانه، دو سالن تیاتر، کلاس‌های درس مناسب، آزمایش‌گاه‌ها، سالن کودکان، سالن موسیقی، 10 زمین تنیس، سه سالن بدن‌سازی، استخر سرپوشیده، استخر روباز و در نهایت زمین گلف است و برای دانش‌آموختگان این دانشگاه اوقات بسیار خوبی را فراهم می‌سازد. 

بر اساس جنسیت، حدود 55 درصد از دانشجویان این دانشگاه را بانوان و 45 درصد آن را آقایان تشکیل می‌دهند. همچنین از جمعیت کل این دانشگاه 33 درصد را بخش علوم اجتماعی، 22 درصد سهم دانشکده تجارت ویلیامز، 16 درصد در بخش ریاضی و علوم طبیعی، 15 درصد در بخش علوم انسانی و در نهایت 14 درصد در بخش آموزش مشغول تحصیل هستند. و جالب است بدانید که 25 درصد از کل این دانشجویان را افراد غیر کانادایی تشکیل می‌دهند. 

بر طبق اطلاعات درج شده در منابع دانشگاه نیز، این دانشگاه سالیانه میزبان 69 ملیت از کشورهای مختلف است. 

https://www.ubishops.ca/about-bu/

برای تعیین سطح و مشاهده امتیاز خود، فرم ارزیابی را تکمیل کنید
ارزیابی آنلاین
کانادا کبک شربروک
مشاهده همه تصاویر

دانشکده ها

Williams School of Business
Williams School of Business
مشاهده رشته ها
School of Education
School of Education
مشاهده رشته ها
Faculty of Arts and Science
Faculty of Arts and Science
مشاهده رشته ها
Continuing Education
Continuing Education
مشاهده رشته ها

رشته های تحصیلی

نمایش فیلترها
دانشکده
عنوان رشته تحصیلی
شهریه سالانه
art
Certificate
4 ساله
شهریه 21,100 دلار در سال
business
Bachelor's Degree
3 ساله
شهریه 21,100 دلار در سال
engineering
Bachelor's Degree
4 ساله
شهریه 21,000 دلار در سال
health
Bachelor's Degree
4 ساله
شهریه 21,000 دلار در سال
art
Bachelor's Degree
4 ساله
شهریه 21,100 دلار در سال
art
Bachelor's Degree
4 ساله
شهریه 21,100 دلار در سال

مشاهیر دانشگاه

مایکل اونداتیه
مایکل اونداتیه
نویسنده، پدیدآور
جیک ابرتز
جیک ابرتز
تهیه‌کننده سینما
سیلویو ناریتزانو
سیلویو ناریتزانو
تهیه‌کننده و کارگردان سینما

سوالات متداول

شهریه دانشگاه ها در کانادا چقدر است؟
شهریه دانشگاه ها در کانادا بر اساس چندین عامل مشخص می شود: دولتی یا خصوصی بودن دانشگاه، رنک داخلی و جهانی، رشته های ارائه شده (رشته های پزشکی و آزمایشگاهی معمولا پرهزینه تر هستند)، شهر و لوکیشن دانشگاه و ... بنابراین رقم مشخصی قابل ارائه نیست. به طور کلی، هزینه تحصیل دانشجویان خارجی به مراتب بیشتر از هزینه دانشجویانی است که اقامت دائم یا پاسپورت کانادا را دارند. به صورت آماری، میانگین متوسط شهریه در مقطع لیسانس حدود 18000 دلار، و در مقطع ارشد حدود 17000 دلار هستند. متوسط شهریه سالانه برای رشته های مربوط به مدیریت و MBA حدود 18000 تا 20000 دلار است. طبعا دانشگاه هایی وجود دارند که هزینه تحصیلی بسیار کمتر یا بسیار بیشتری دارند که با توجه به فاکتورهای عنوان شده متغیر است.
شرایط گرفتن بورسیه تحصیلی چیست؟
به طور کلی چند نوع کمک مالی برای ادامه تحصیل در کانادا وجود دارد که شامل بورسیه تحصیلی کانادا (scholarships and bursaries)، جوایز تحصیلی (awards)، کمک‌های مالی (grants)، کمک هزینه تحصیلی (fellowships) و وام (loans) می‌شود. Scholarships که نوعی از بورسیه تحصیلی کانادا است، براساس داشتن صلاحیت و برتری علمی، پیشرفت تحصیلی چشمگیر فردی، مهارت‌های ورزشی، تجربه داوطلبانه و مشارکت‌های فوق برنامه و یکسری تحقیقات خاص، به دانشجویان و خصوصا فارغ‌التحصیلان ارائه می‌گردد. بورسیه تحصیلی (Bursaries) به دانشجویانی با نیاز مالی داده می‌شود، به همین خاطر معمولا یک فرم درخواست مورد نیاز است و ممکن است اطلاعات و فرم درخواستی شما جهت شناسایی وضعیت مالی‌تان مورد بررسی دقیق قرار بگیرد. لازم به ذکر است بورسیه تحصیلی کانادا در مقطع کارشناسی در اغلب اوقات مختص شهروندان کانادایی و دانشجویان بومی این کشور است. برای کسب اطلاعات بیشتر از مدارک و شرایط اخذ بورسیه به لینک زیر مراجعه کنید: https://nilgam.com/canada-scholarship-conditions/#f2

نظرات کاربران

امتیاز دهید
نظر خود را ثبت کنید