لتس گو یونی
بهترین دانشگاه پزشکی جهان کدام دانشگاه است؟
شهاب کرمی
15 آبان 99
0

بهترین دانشگاه پزشکی جهان کدام دانشگاه است؟

بهترین دانشگاه پزشکی جهان کدام دانشگاه است؟
2 جواب ثبت شده است
شهاب کرمی
15 آبان 99
0
بنابر آمار اخیر سازمان رنکینگ QS در سال 2020 میلادی، 600 دانشگاه و موسسه پزشکی برتر دنیا مورد بررسی و ارزیابی قرار گرفتند. رتبه بندی و رنکینگ براساس رشته سازمان QS بر مبنای 4 شاخصه شهرت آکادمیک، شهرت کادر تحصیلی، استناد تحقیق در هر مقاله و H-index ( روشی برای سنجش بهره وری و کار منتشر شده دانشمندان و پژوهشگران) است. در حال حاضر بنابر آمار سازمان رنکینگ QS در سال 2020، ده دانشگاه برتر پزشکی دنیا شامل موارد زیر می شوند: 1. دانشگاه هاروارد آمریکا 2. دانشگاه آکسفورد انگلستان 3. دانشگاه کمبریج انگلستان 4. دانشگاه استنفورد آمریکا 5. دانشگاه جان هاپکینز آمریکا 6. دانشگاه کارولینسکا سوئد 7. دانشگاه کالیفرنیا، لوس آنجلس UCLA 8. دانشگاه کالج لندن UCL انگلیس 9. دانشگاه ییل آمریکا 10. کالج امپریال لندن انگلستان – دانشگاه کالیفرنیا، سن فرانسیسکو UCSF به بیانی دیگر، بهترین دانشگاه حال حاضر پزشکی جهان، دانشگاه هاروارد آمریکا است که برای 5 سال متوالی این جایگاه را برای خود حفظ کرده است. بد نیست به این نکته توجه داشته باشید که قریب به 111 دانشگاه برتر پزشکی در کشور آمریکا وجود دارد که 5 عدد از آنها در بین 10 موسسه برتر پزشکی جهان در سال 2020 قرار دارند. در این بین کشور کانادا نیز دارای 18 دانشگاه پزشکی برتر در دنیا است و دانشگاه تورنتو به عنوان برترین دانشگاه کانادایی در رتبه 13 بهترین دانشگاه های پزشکی دنیا قرار گرفته است. پس از دانشگاه تورنتو، دانشگاه های مک گیل، بریتیش کلمبیا و مک مستر، برترین دانشگاه های پزشکی کانادا برای تحصیل محسوب می شوند. اگر قصد داشته باشید تا به تحصیل پزشکی در قاره اروپا بپردازید، امکان درخواست پذیرش تحصیلی از میان 233 دانشگاه تراز اول و با کیفیت را خواهید داشت. برای مثال انگلستان از 45 دانشگاه پزشکی برتر در اروپا برخوردار است که چهار دانشگاه آن در فهرست 10 دانشگاه پزشکی برتر جهان قرار گرفته اند. اما دانشگاه های دیگری نظیر ادینبرو، کینگز کالج لند و دانشگاه منچستر نیز در انگلیس از کیفیت بسیار بالایی برای گذراندن دوره های تخصصی پزشکی برخوردار هستند. شما همچنین می توانید به سراغ مقاصد تحصیلی دیگری نظیر فرانسه، آلمان ، هلند، سوئد، استرالیا و نیوزلند بروید و به تحصیل در دانشگاه های پزشکی این کشورها بپردازید. البته برخی از دانشگاه های پزشکی در آلمان و فرانسه دروس تحصیلی را به زبان بومی آلمانی و یا فرانسوی ارائه می دهند و به همین خاطر یادگیری زبان رسمی این کشورها از اهمیت بالایی برخوردار است. باید به این موضوع توجه داشته باشید که تحصیل در بهترین دانشگاه های پزشکی جهان نیازمند داشتن نمرات تحصیلی و رزومه درخشان، بودجه و تمکن مالی بالا، مهارت کافی برای قبولی در آزمون ورودی و آمادگی زیاد برای انجام مصاحبه حضوری دانشگاه است. شما همچنین در کنار مراحل اخذ پذیرش تحصیلی دانشگاه، نیاز به دریافت ویزای تحصیلی از سفارت نیز خواهید داشت. از این رو این امکان را دارید تا به سراغ دانشگاه های پزشکی مقاصدی نظیر ترکیه و قبرس بروید. مزیت دانشگاه های پزشکی این کشورها نبود الزام به دریافت ویزای تحصیلی، شهریه بسیار پایین تر و شرایط پذیرش تحصیلی به مراتب آسان تر است. البته دانشگاه های پزشکی ترکیه و یا قبرس به عنوان بهترین دانشگاه های پزشکی دنیا محسوب نمی شوند، اما از اعتبار مدارک دانشگاهی بسیار خوبی برخوردار هستند و انتخاب خوبی برای دانشجویان ایرانی به شمار می روند.
عبدا.. حق پناه
11 مرداد 00
0
سلام آیا در کشور سوئد در رشته پزشکی دانشگاههای با بورسیه وجد دارد ؟ امکان دسترسی و ثبت نام در این دانشگاهها به چه صورت است؟ اگر آشنایی در سوئد داشته باشی. درصد گرفتن ویزای تحصیلی در دانشگاهها چقدر است؟ ایمیل haghpanah_a@yahoo.com
ارسال پاسخ
    برای اطلاعات درباره پذیرش تحصیلی رایگان روی گزینه زیر کلیک کنید و یا فرم ارزیابی را تکمیل کنید و امتیاز خود را مشاهده کنید.