بورسیه تحصیلی چیست؟ فکر میکنید شرایط دریافت بورسیه تحصیلی را دارید؟ این پُست Lets go uni را بخوانید تا در خصوص بورس تحصیلی اطلاع پیدا کنید. از مراحل دریافت بورس تحصیلی تا انواع، شرایط و مدارک بورسیه تحصیلی را به شما خواهیم گفت، پس با ما در لتس گو یونی همراه باشید.

بورسیه تحصیلی

افرادی که در راه رسیدن به مراتب تحصیلی بالاتر تلاش میکنند و برای پذیرش تحصیلی از یک دانشگاه خارجی اقدام میکنند، بخشی از ذهنشان را گرفتن بورس تحصیلی درگیر میکند. اما بورس تحصیلی چیست؟

اگر شما در دانشگاهی پذیرفته شوید و به شما کمک هزینه تحصیل داده شود تا خرج کمتری در دانشگاه از جمله برای خرید کتابها، خوابگاه و سایر امور دانشجویی و تحصیلی داشته باشید در اصطلاح به شما بورس تحصیلی داده شده است که در ایران کلمه بورسیه به جای بورس جا افتاده است.

بورس تحصیلی

به چه کسانی بورس تحصیلی داده میشود؟

بورس تحصیلی به دانشجویان و افراد محصلی داده میشود که در درجه اول، دیدگاه مدیران دانشگاه های کشورِ مد نظر را جلب نماید. بهتر است قبل از هر چیز با انواع بورسیه تحصیلی، شرایط بورس تحصیلی و مدارک بورسیه تحصیلی آشنا شوید تا بصورت خود به خود به پاسخ این پرسش برسید.

انواع بورسیه تحصیلی

در خصوص انواع بورسیه تحصیلی باید بدانید که بورسیه فول فاند بصورت کامل هزینه های دانشجویی را پرداخت میکند اما بورس های دیگری هم هستند که بصورت کامل هزینه های دانشجویی را پوشش نمیدهند و فقط چند ترم اول را پرداخت میکنند، در این حالت اگر توانایی مالی خوبی نداشته باشید ممکن است از ادامه تحصیل باز بمانید.

پس بهتر بدانید بورسی که به شما تعلق خواهد گرفت از کدامیک از انواع بورسیه تحصیلی است.

شرایط بورسیه تحصیلی

شرایط گرفتن کمک هزینه تحصیلی به شرایط عمومی و شرایط کشوری و دانشگاهی باز میگردد، در واقع یک سری شرایط عمومی برای همه افراد به عنوان شرایط بورس تحصیلی عنوان میشود اما باز هم بر اساس دانشگاه و کشوری که قصد تحصیل در آن را دارید ممکن است شرایط سخت تری نیز در پیش رو داشته باشید. برخی از شرایط بورس تحصیلی عبارتند از:

شما باید در آخرین مدرک تحصیلی دارای معدل حداقل ۱۶ یا ۱۷باشید تا برای کمک هزینه تحصیل خود در خارج از کشور اقدام کنید.

زبان انگلیسی شما در حد قابل قبول با حداقل نمره ۶.۵ یا ۷ از آزمون زبان آیلتس باشید.

حداکثر سن شما برای لیسانس 25 سال و برای مقاطع بالاتر حداکثر 30 سال باشد.

توانایی شرکت در آزمون های بین المللی مثل GMAT ،GRE و یا SAT را داشته باشید.

یکی از مهمترین شرایط بورسیه تحصیلی این است که نمرات درخشانی داشته باشید و بتوانید یک رزومه حرفه ای بنویسید. در خصوص نگارش رزرومه میتوانید از کارشناسان لتس گو یونی راهنمایی دریافت کنید.

همچنین از دیگر شرایط بورسیه تحصیلی این است که بتوانید مقالات علمی قابل قبول نگارش نمایید.

مراحل بورسیه تحصیلی

در این قسمت، مراحل بورسیه تحصیلی را عنوان میکنیم، اولین مرحله از مراحل بورسیه تحصیلی این است که کشور و دانشگاه مورد نظر خود را برای تحصیل انتخاب کنید و سپس برای نامه پذیرش تحصیلی دانشگاه مورد نظر خود اقدام کنید.

اما قبل از اینکه مراحل بورسیه تحصیلی (کمک هزینه تحصیل) را آعاز کنید بهتر است مدارک بورسیه تحصیلی و یا همان مدارک مورد نیاز برای کمک هزینه تحصیلی در خارج از کشور را داشته باشید، پس در ادامه این مدارک را با هم مرور میکنیم تا در صورت کامل بودن مدارک، باقی راه را به شرکت لتسگو یونی بسپارید و با گرفتن وقت مشاوره مهاجرت تحصیلی، اولین قدم را جهت دریافت بورس تحصیلی با قدرت بردارید. 

مدارک بورسیه تحصیلی

شرایطی را تصور کنید که شما علاقه به حضور در یک دانشگاه خارجی دارید و میدانید که این دانشگاه بورس به برخی از دانشجویان ارائه میکند.

در این حالت مدارکی که اصولاً از شما میخواهند به عناوین زیر برمیگردد:

- شناسنامه همه اعضای خانواده باید کپی برابر اصل شود و به زبان آن کشور ترجمه رسمی گردد و مهر دادگستری بر آن زده شود.

- مدارک تحصیل پیشین دانشجو باید ترجمه و مهر دادگستری داشته باشد.

- کپی برابر اصل صفحات پاسپورت به همراه مُهر برابر اصل و تائیدیه وزارت دادگستری را داشته باشید.

- مدارکی نیز لازم است که خود دانشگاه عنوان میکند و نسبت به تکمیل و ارسال آن شخص دانشجو باید اقدام نماید.

- مدارک بانکی از جمله گردش حساب و تمکن مالی که باید به زبان کشور مورد نظر ترجمه شوند.

- دارای مدرک زبان معتبر با نمره قابل قبول باشید.

- رزرومه و انگیزه نامه نوشته باشید و آن را ارائه دهید و همچنین گپ تحصیلی نداشته باشید.

- فرم درخواست پذیرش را بصورت ترجمه شده با زبان کشور مقصد داشته باشید.

- هزینه ارزیابی درخواست پذیرش (ادمیشن فی) را پرداخت کرده باشد.

در نهایت در نظر داشته باشید پیش از دلایل اعلام شده توسط دانشگاه، باید تمامی مدارک مورد نیاز را ارسال کنید تا پروسه دریافت کمک هزینه تحصیلی آغاز شود. در صورت نیاز به راهنمایی بیشتر با کارشناسان ما در شرکت لتس گو یونی تماس برقرار نمایید.

بورسیه تحصیلی 2021

امیدواریم از این پُست مجله Lets go uni استفاده برده باشید و به پاسخ خود در خصوص بورس تحصیلی چیست رسیده باشید و بتوانید مسیر درستی را برای تحصیل انتخاب نمایید.

اگر با توحه به توضیحات گفته شده در خصوص شرایط و مدارک بورسیه تحصیلی، آمادگی لازم را دارید میتوانید برای بورس تحصیلی 2021 و 2022 برای دانشگاه مورد نظر خود از طریق شرکت lets go uni اقدام نمایید و یا وقت مشاوره مهاجرت تحصیلی رزرو نمایید تا شما را بصورت کامل راهنمایی نماییم.