لتس گو یونی
apply

پذیرش تحصیلی | مهاجرت تحصیلی

هدف ما ارائه اطلاعات و خدمات به دانشجویان مستعد ایرانی است. شما می توانید از طریق گزینه جستجوی هوشمند لیستی از دانشگاه ها مطابق با شرایط شما را جستجو کنید. و از گزینه ارزیابی آنلاین امتیاز خود را برای پذیرش تحصیلی مشاهده کنید.
پذیرش رایگان
لتس گو یونی طرف قرارداد دانشگاه های معتبر در کشور های مختلفی است و با توجه به این قرارداد٬ خدمات اخذ پذیرش در این دانشگاه ها بصورت رایگان انجام می شود و هزینه ای از طرف ما دریافت نمی شود.
مشاوره تحصیلی
تاریخ و ساعت مورد نظرتان را انتخاب کنید و بصورت آنلاین وقت مشاوره رزرو کنید تا با کارشناسان با تجربه درباره بهترین گزینه بر اساس شرایط و اولویت های شما مشورت کنید. مشاوره هم بصورت تلفنی و هم بصورت حضوری قابل انجام است.
دانشگاه ها و موسسات
لیست کاملی از دانشگاه ها٬ مدارس و موسسه های مناسب پذیرش را جمع آوری کرده ایم تا شما بتوانید براحتی دانشگاه ها و رشته های مختلف را هم در یک جا مقایسه کنید و رشته موردنظر خودتان را انتخاب کنید.
apply discount
شرایط عالی تحصیل در قبرس
Eastern Mediterranean University

 • 50% تخفیف شهریه
 • بدون نیاز به آزمون زبان
 • دانشگاه رتبه 800 دنیا
 • پذیرش 2 هفته ای
مراحل مهاجرت تحصیلی
انتخاب رشته
انتخاب رشته و ارسال مدارک
با توجه به شرایط و علایق شما مناسب ترین رشته و بهترین دانشگاه توسط کارشناسان ما به شما معرفی می شود.
به شما کمک می کنیم تا مدارک لازم برای ارسال به دانشگاه را تکمیل کنید و برای دانشگاه ارسال می کنیم.
LOA
نامه پذیرش و فرایند ویزا
پرونده شما را در دانشگاه پیگیری می کنیم تا نامه پذیرش (LOA) از طرف دانشگاه ارسال شود.
سپس به شما کمک می کنیم تا مدارک لازم برای سفارت را آماده کنید باید به سفارت مراجعه کنید و مراحل مصاحبه و انگشت نگاری را انجام دهید.
مهاجرت
مهاجرت
حالا که فرایند پذیرش شما به درستی و با سرعت انجام شده نوبت شماست که با رزرو بلیط هواپیما با فراغ بال و خیال آسوده به سمت بزرگترین رویای زندگی خود قدم بردارید.
از زبان کاربران
quote
روشن پ.
قصد اقدام ویزای تحصیلی رو داشتم. با شرکت نیلگام از طریق دوستام آشنا شدم. ویزای تحصیلی اقدام کردم. بسیار تجربه خوبی بود.
- روشن پ.
ادامه

پرسش و پاسخ


در بین سوالات دیگران جستجو کنید و پاسخ سوال خود را پیدا کنید.
سوالات خود را بپرسید و به سوالات دیگران پاسخ دهید.

پرسش و پاسخ

سوالات متداول

نامه پذیرش (LOA) چیست؟
نامه پذیرش (LOA) آخرین مرحله از پذیرش است که در واقع سند مربوط به پذیرش نهایی دانشجو از دانشگاه مربوطه می باشد و این نامه بعد از نامه Admission و بعد از پرداخت دپوزیت توسط دانشگاه صادر میشود
چرا باید در کانادا تحصیل کنم؟
بنابر گزارش CNBC ، کشور کانادا در مقایسه با سایر کشورهای صنعتی و موفق دنیا مبلغ بیشتری را صرف سرانه تحصیلات و آموزش و پرورش می‌کند؛ از این رو به عنوان تحصیل‌کرده‌ترین کشور در دنیا محسوب می‌شود. سیستم آموزش و پرورش دولتی K-12 کانادا یکی از بهترین نمونه‌ها در سطح جهان است. این کشور هم‌چنین میزبان برترین دانشگاه‌های دنیا هم‌چون دانشگاه تورنتو، مک‌گیل و بریتیش‌کلمبیا است که در لیست ۱۰۰ دانشگاه برتر جهان قرار گرفته‌اند. بنابر آخرین آمار کشور کانادا، قریب به ۵۴ درصد از شهروندان کانادا با میانگین سنی ۲۵ تا ۶۴ سال دارای مدارک دانشگاهی هستند و در حدود ۱۰٫۸ درصد دوره‌های فنی و حرفه‌ای، کارآموزی و مدارک تجارت وبازاریابی را گذرانده‌اند. کشور کانادا در عین حال بخاطر رویکرد موزاییکی mosaic خود در مقابل موضوع چند فرهنگی شناخته شده است؛ این رویکرد موجب شده تا مهاجران با فرهنگ‌های مختلف در حالی که میراث فرهنگی و مذهبی خود را حفظ می‌کنند، با هماهنگی کامل با یکدیگر به زندگی بپردازند.
دپوزیت دانشگاه چیست؟
معمولا شما قبل از ددلاین باید حدود 50 تا 500 دلار به عنوان دپوزیت به موسسه بپردازید تا جای شما را محفوظ نگه دارند. این مبلغ در بیشتر مواقع غیر قابل بازگشت است.
شهریه دانشگاه ها در کانادا چقدر است؟
شهریه دانشگاه ها در کانادا بر اساس چندین عامل مشخص می شود: دولتی یا خصوصی بودن دانشگاه، رنک داخلی و جهانی، رشته های ارائه شده (رشته های پزشکی و آزمایشگاهی معمولا پرهزینه تر هستند)، شهر و لوکیشن دانشگاه و ... بنابراین رقم مشخصی قابل ارائه نیست. به طور کلی، هزینه تحصیل دانشجویان خارجی به مراتب بیشتر از هزینه دانشجویانی است که اقامت دائم یا پاسپورت کانادا را دارند. به صورت آماری، میانگین متوسط شهریه در مقطع لیسانس حدود 18000 دلار، و در مقطع ارشد حدود 17000 دلار هستند. متوسط شهریه سالانه برای رشته های مربوط به مدیریت و MBA حدود 18000 تا 20000 دلار است. طبعا دانشگاه هایی وجود دارند که هزینه تحصیلی بسیار کمتر یا بسیار بیشتری دارند که با توجه به فاکتورهای عنوان شده متغیر است.
ممکن است به تازگی آخرین مدرک تحصیلی خود را گرفته باشید و یا چند سالی از دوره تحصیلی و آموزشی شما گذشته باشد، اما با این حال به فکر ادامه تحصیل در خارج از کشور و یک تغییر اساسی در زندگی خود باشید؛ اگر این حس و حال شماست و گرفتن این تصمیم مهم چند وقتی است که ذهن شما را مشغول کرده، چند قدم بیشتر با مهاجرت تحصیلی و اخذ پذیرش تحصیلی از یک دانشگاه خارجی فاصله ندارید و lets go uni همراه شما در این راه سرنوشت ساز خواهد بود.

مهاجرت تحصیلی چیست

مهاجرت تحصیلی همانطور که از نامش پیداست، سفر به یک کشور خارجی برای مدت زمانی نسبتاً طولانی با هدف ادامه تحصیل در مقطعی دانشگاهی است.
ممکن است در ابتدا، مهاجرت تحصیلی بخاطر تفاوت های فرهنگی، زبانی، آب و هوا، قوانین شهری و یا روابط اجتماعی، دور از دسترس و یا حتی ترسناک به نظر برسد؛ اما اگر به خوبی زبان خود را تقویت کرده و در مورد کشور و دانشگاه مورد نظر خود تحقیق کنید، تمام موانع و مشکلات فرضی به سرعت کنار رفته و می توانید در زمان کمی خود را با سیستم آموزشی و سبک زندگی دانشجویی در کشور خارجی هماهنگ کنید.
مزایایی نظیر مدارک دانشگاهی معتبر، امکان انجام کار دانشجویی و یا تمام وقت پس از فارغ التحصیلی، کسب تجربه کاری و درآمد ارزی در بازار کار بین المللی، قرار گرفتن در محیطی چند فرهنگی، تقویت مهارت های زبان، امکان دریافت مجوز اقامت دائم و موارد دیگر، مهاجرت تحصیلی را به یکی از مهم ترین و شیرین ترین تصمیم های زندگی شما تبدیل خواهد کرد.
اما برای اینکه با هیچ مشکل و خطایی در روند مهاجرت تحصیلی روبرو نشوید، بهتر است در مورد رشته و مقطع تحصیلی، شرایط و قوانین دانشگاه، مجوزهای مورد نیاز، شهریه تحصیلی و هزینه های زندگی و سایر جزئیات به طور کامل در مجله lets go uni تحقیق کنید.

پذیرش تحصیلی چیست

اگر قصد مهاجرت تحصیلی به یکی از کشورهای خارجی و ادامه تحصیل در یکی از دانشگاه های این کشورها را دارید، به طور حتم به مدرک پذیرش تحصیلی نیاز پیدا می کنید.
پذیرش تحصیلی یک نامه موافقت با ورود دانشجو به دانشگاه و ادامه تحصیل در مقطع دانشگاهی است. برای اینکه موفق به دریافت این مدرک مهم شوید، باید پیش از هر چیز مقصد تحصیلی و دانشگاه دلخواه خود را براساس فاکتورهایی نظیر رنکینگ دانشگاه، اعتبار مدارک دانشگاهی، شهریه تحصیلی، تنوع رشته های تحصیلی، تجهیزات دانشگاهی و موارد این چنینی انتخاب کنید.
سپس باید از طریق وب سایت دانشگاه به بخش دپارتمان پذیرش رفته و از شرایط پذیرش تحصیلی زیر باخبر شوید:
 • شرط سنی دانشجو
 • شرط معدل دانشجو
 • نمره و مدرک زبان معتبر
 • ترجمه رسمی مدارک تحصیلی مورد نیاز دانشگاه
 • کپی پاسپورت معتبر دانشجو
 • نامه تمکن مالی بانکی
 • رزومه و سوابق تحصیلی
 • برنامه تحصیلی دانشجو
 • توصیه نامه اساتید قبلی (برای مقاطع تکمیلی)
 • انگیزه نامه (برای مقاطع تکمیلی)
 • نمونه کار (برای رشته های فنی نظیر معماری)
 • فرم درخواست تکمیل و امضا شده پذیرش تحصیلی
 • نمرات آزمون های بین المللی GRE،SAT و غیره (در صورت درخواست دانشگاه)
 • زمان شروع ترم تحصیلی
 • زمان ددلاین ارسال مدارک و ثبت نام دانشگاه
حالا نوبت آماده سازی و ترجمه رسمی مدارک و ارسال آنلاین آنها به دپارتمان پذیرش دانشگاه است. باید حتما به زمان شروع ترم تحصیلی و ددلاین ارسال مدارک دقت کنید، چون اگر دیر اقدام کنید، بررسی درخواست شما به سال تحصیلی بعدی موکول شده و نامه پذیرش تحصیلی با تاخیر ارسال می شود.
به هنگام ارسال آنلاین مدارک تحصیلی و شرایط مورد نیاز دانشگاه، باید یک هزینه ارزی تحت عنوان ادمیشن فی برای رسیدگی به درخواست پذیرش تحصیلی به دانشگاه پرداخت کنید که بین 100 تا 200 یورو و یا دلار متغیر است.
در نهایت باید منتظر جواب دانشگاه مورد نظر خود باشید، اگر با درخواست شما موافقت شود، نامه پذیرش تحصیلی از طریق ایمیل برای شما ارسال می شود.

ویزای تحصیلی چیست

اگر دانشگاه شما در مقاصد معروفی نظیر فرانسه، آلمان، ایتالیا، اکراین، کانادا و یا انگلیس قرار داشته باشد، باید در کنار دریافت پذیرش تحصیلی، برای اخذ ویزای دانشجویی یا همان ویزای تحصیلی نیز اقدام کنید که در این مورد نیز میتوانید از مشاوره حرفه ای lets go uni بهره مند شوید.
برای دریافت ویزای تحصیلی باید پس از دریافت نامه پذیرش دانشگاه، یک وقت سفارت رزرو کرده و برای اخذ ویزای تحصیلی، خود را آماده کنید. شما باید در زمان تعیین شده در محل سفارت حضور یافته و مدارک تحصیلی، نامه پذیرش، نامه تمکن مالی بانکی و مدارک هویتی خود را به افسر مهاجرت ارائه دهید.
به طور معمول در کنار ارائه مدارک ویزا و پرداخت هزینه ارزی درخواست ویزا، باید اثر انگشتان خود را ثبت کرده و عکس بیومتریک در محل کارگزاری بگیرید.
حتی در بعضی مواقع ممکن است افسر ویزا با شما مصاحبه کرده و در مورد برنامه تحصیلی و جزئیات آن از شما سوالاتی را بپرسد. در نهایت باید از طریق حساب کاربری و ایمیل منتظر جواب ویزای تحصیلی باشید.
معمولاً ویزای تحصیلی متناسب با دوره آموزشی دانشجو (کارشناسی 4 ساله و یا ارشد 2 ساله) اعتبار دارد و تا پایان تحصیلات دانشجو قابل تمدید است.

چگونه از یک دانشگاه خارجی پذیرش بگیریم

اگر قصد ادامه تحصیل در دانشگاه ها و موسسات آموزشی ترکیه و یا قبرس را داشته باشید، نیازی به صرف زمان و هزینه مضاعف برای اخذ ویزای تحصیلی نداشته و با دریافت پذیرش تحصیلی رایگان که شرکت lets go uni به شما ارائه میکند و ثبت نام دانشگاه، امکان مهاجرت تحصیلی برای شما فراهم می شود.
هزینه های تحصیل و زندگی در این کشورها بسیار کمتر بوده، نیازی به دریافت ویزای تحصیلی وجود ندارد و می توان بدون مدرک زبان برای دریافت پذیرش تحصیلی دانشگاه های این کشورها اقدام کرد، اما اگر به دنبال تحصیل در کشورهای اروپایی و کانادایی هستید بهتر است با مشاوره دقیق کارشناسان lets go uni قدم های حساس تحصیل در کشورهای خارجی را با دقت بیشتری بردارید.
در نهایت به یاد داشته باشید با مهاجرت تحصیلی فرصت دریافت مدارک تحصیلی معتبر، موقعیت های شغلی پولساز و آینده ای روشن را خواهید داشت.


footer image